Główna Poczekalnia (9) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Dokumentalne Popularne Losowe Szukaj Forum Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się


:hitler: :snajper2:
Tragedia w Armero
krzych21 • 2020-07-05, 22:11W 1985 roku wybuch wulkanu Nevado del Ruiz doprowadził do zmiecenia z powierzchni ziemi kolumbijskiego miasta Armero. Oto jego HISTORIA.
Obce Życie w Układzie Słonecznym
Gorti • 2020-07-04, 17:54
Planeta Ziemia to miejsce pełne różnorodnych form życia. Sprawdźmy zatem czy życie może istnieć także w innych miejscach w Układzie Słonecznym - na obcych planetach oraz księżycach.

Jak HITLER odbił MUSSOLINIEGO z więzienia?
sebek123 • 2020-07-03, 18:49


Podczas drugiej wojny światowej spadochroniarze, bardzo nowy, lecz elitarny rodzaj sił, pokazał swój potencjał uczestnicząc w wielu operacjach. Podczas lądowań w Normandii, przejęciu Krety, atakach na mosty w Holandii, w trakcie operacji Market Garden, oraz w uwolnieniu Musoliniego z więzienia, w którym przebywał.
Marnotrawnie
Korzoneczek • 2020-06-29, 22:03
Zastanawialiście się czemu większość polskich komedii, tzw. "wielkich produkcji", oferuje ciągle ten sam poziom schematycznych, cukierkowych historii?
Czasem, aby liznąć trochę ciekawszego kina, warto sięgnąć do archiwów szkół filmowych i obejrzeć kilka etiud. Młodzi reżyserzy muszą poszukać niesztampowych środków wyrazów i użyć przynajmniej odrobiny kreatywności. Film krótkometrażowy to nierzadko dobrze przedstawiona opowieść w pigółce, nierzadko o niebo lepsza niż większość współczesnych "dzieł komercyjnych".

"Marnotrawnie" reż. Wincent Wiktorczyk.
Etiuda dyplomowa powstała we Wrocławskiej Szkole Filmowej Mastershoot.
Specyficzne poczucie humoru, lekka i nieprzesadzona gra aktorska, nietypowa historia i estetyka tego filmu to swoisty oddech od przecukierkowanych obrazów współczesnego kina komercyjnego, w którym wszyscy są "piękni" i przebojowi. Aż za bardzo...
Najważniejsze jednak jest to, że da się zauważyć, iż mozna jeszcze wierzyć w młodych twórców, którzy chcą zaoferować coś całkiem dobrego.


‘Apkallu’ to siedmiu mędrców, którzy mieli przynieść cywilizację do Sumeru.

ZAMIESZKI wywołane przez konkurs PEPSI!
sebek123 • 2020-06-25, 18:26


Każdy z nas kojarzy słynną rywalizację między Pepsi a Coca Colą. Jednakże założyłbym się że nikt z Was nie wiedział iż doprowadziła ona do zamieszek na Filipinach – w wyniku których zginęli ludzie. O tych zaskakujących wydarzeniach, znanych również jako incydent 349, dzisiaj, w Prawdziwej Historii.
40 zdjęć, które tworzyły historię.
Macx83wwww • 2020-06-25, 00:47


Zdjęcia, które mogą zmienić punkt widzenia.
Kto tak naprawdę jako pierwszy odkrył Amerykę?

Białoruś - jeziora, lasy i Łukaszenka
Szeszonk • 2020-06-22, 20:03


Białoruś