Główna Poczekalnia (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Dokumentalne Popularne Losowe Szukaj Forum Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
Dzwonek
Beasf • 2020-06-21, 23:22
To mój pierwszy post i w dodatku przeklejony, ale chyba warto:
"Tod im Nebel" czyli "śmierć we mgle". Jest to reportaż z najtragiczniejszego karambolu jaki miał miejsce w historii RFN.
Dlaczego wrzucam do grupy? W wypadku wzięło udział mnóstwo aut z dawnego DDRu, trochę zachodnioniemieckich i ze 3 ciężarówki z Polski. Czyli trochę rzęchy a'la tematyka, ale warto obejrzeć ku przestrodze.
Karambol miał miejsce 19.10.1990 na odcinku "Munchberger Senke" autostrady A9. Była to dolinka w której często w okresach jesieni i wiosny były mgły.
Zaczęło się niewinnie od najechania na siebie kilku aut (Wartburg, Moskwicz, coś tam jeszcze i (!) ciężarowy Mercedes-Benz NG z polskiej firmy Pekaes Błonie).
Wzywający pomoc miał powiedzieć, że samochody uderzają w siebie "w takcie marsza".
W karambolu wzięły udział jeszcze dwie polskie ciężarówki - Jelcz 315 z zabudową Igloopol, który wedle przeprowadzonego na jednej z grup tematyczny śledztwa pochodził z spółdzielni ogrodniczej w Kościanie k. Leszna. Wozili warzywa i sadzonki na zachód. 3cią ciężarówką była czarna Scania serii 2 lub 3 z naczepą do przewozu zwierząt. Pochodziła z firmy KADEX albo Animex.
W wypadku rozbiło się 121 aut. 10 osób zginęło na miejscu.
Największe zniszczenie spowodował rozpędzony MAN F90 z cysterną do przewozu mleka z firmy Hindelang. Wg świadków wpadł w stojące auta jak rakieta zgarniając je i rozrzucając jak zabawki. 5 z nich sprasował w kupkę blachy o długości 1.8m która została wgnieciona w autokar Mercedes-benz O303.
26-letni Kierowca na miejscu wypadku zjadł wykresówkę z tachografu. Śledztwo wykazało, że jechał za długo i za szybko (wtedy ciężarówki nie miały jeszcze ograniczników). Dostał za to bodajże 3 lata więzienia.
Edward Reid, amerykański historyk polskiego pochodzenia, komentuje zachowania żydów wobec ratujących ich Polaków.
Niby nic nowego, ale dobrze utrwalić wiedzę...
Warto się zastanowić, czy wszechświat zakończy kiedyś swój żywot. Zerknijmy zatem bliżej na kilka hipotez dotyczących kresu wszechświata.

Heroina umie czekać
maniu_28 • 2020-06-19, 23:46
Ciekawy wywiad z chłopakami uzależnionymi od ciężkich dragów. Zanim pojedziecie od tego że mają zdychać warto posłuchać .

NAJKRÓTSZA WOJNA ŚWIATA!
sebek123 • 2020-06-18, 18:20


Najsłynniejsze konflikty wojskowe trwają latami. Każdy wie o 6 latach zmagań podczas WWII, albo chociaż kojarzy wojnę 100-letnią z lekcji historii. Jednakże są też mniej popularnie, rzadziej przytaczane wojny, które trwały krócej, dużo krócej. Ile zatem trwała najkrótsza wojna na świecie?
Konsul - legendarny oszust PRL
głodny_toster • 2020-06-18, 04:25
Z cyklu "Sadol uczy i bawi", bardziej uczy ;)
Krótka historia polskiego hochsztaplera, fałszerza i fałszywego konsula austriackiego. Używał także nazwisk Jack Ben Silberstein i Jacek Zilbercfaig.


Film o bogach starożytnego Egiptu.

Motocykl dla cyganów :)
krajnadwisla • 2020-06-14, 14:00

Bogusław Małajowicz od dziecka uwielbiał przerabiać rowery, później wziął się za motocykle
W dzisiejszym odcinku porozmawiamy o słynnej sprawie Czarnego Rycerza. Zerknijmy zatem bliżej na całą sprawę, starając się rozstrzygnąć czy jest to prawda czy też tylko fikcja.

Sen żony rybaka obraz z 1814
N7 • 2020-06-13, 00:30
sen żony rybaka lub Poławiaczka awabi i ośmiornica – erotyczny drzeworyt w stylu ukiyo-e wykonany przez Katsushikę Hokusai i opublikowany w 1814 w książce pt. Udręki miłości. Jest to prawdopodobnie pierwszy przypadek wystąpienia w japońskiej erotyce motywu istot posiadających macki.