18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Dokumentalne Popularne Losowe Szukaj Forum Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
Piechota w Średniowieczu - POPRZEZ WIEKI
koki82 • 2021-10-08, 10:06
Piechota pełniła ogromną rolę jako milicja miast, gdzie strzegła porządku; dodatkowo w miastach każdy cech, okręg bądź gildia, zobligowane były do obrony określonego odcinku muru w razie oblężenia.
300 film kontra historia. POPRZEZ WIEKI
koki82 • 2021-10-05, 09:22
„300” nie jest filmem historycznym. Nie miał takiego zamiaru reżyser Zack Snyder, ekranizując komiks Franka Millera, który w najważniejszych wątkach jedynie próbuje nawiązać do prawdziwych wydarzeń
Rebel Regiment powstał w 2014 roku w ramach przygotowań polskich rekonstruktorów do wyjazdu do włoskiej twierdzy Palmanova. Zrzesza przedstawicieli kilkudziesięciu grup rekonstrukcyjnych jak i "wolnych strzelców" mieszkających w Polsce i za granicą, chcących łączyć się pod wspólnym sztandarem na zagranicznych imprezach rekonstrukcyjnych związanych z XVII wiekiem.
„Rympałek”, którego miał bać się Pruszków
podejrzanitv • 2021-10-03, 20:02
Marek C. ps. Rympałek w latach 90. kierował brutalnym gangiem w strukturach grupy pruszkowskiej, który dokonywał napadów - m. in. napadu stulecia na konwój przy ul. Zamiany, gdzie skradziono ponad milion złotych.

Po 2000 roku stał na czele innego brutalnego gangu.

Dziś odbywa karę 25 lat więzienia.

Demonolodzy Ed I Lorraine Warren.
Ookasz • 2021-10-01, 18:43
Znacie więcej przypadków Warrenów? W ogóle jak u Was z wiara w tego rodzaju rzeczy? Mnie zawsze ciekawią takie przypadki, ale szczerze przyznam, że nie jestem turbo entuzjastą. Na pewno wiedli ciekawe życie :D

Zawód Kat. POPRZEZ WIEKI
koki82 • 2021-10-01, 06:48
Instytucja kata wykształciła się we wszystkich społeczeństwach znajdujących się na wyższym stopniu rozwoju, w Europie najpierw pojawiła się na zachodzie kontynentu, w Polsce od ok. XI-XIII wieku urząd przeznaczony do wykonywania wyroku sądów miejskich według artykułów prawa magdeburskiego.
Bunkier atomowy 3003 Templewo
OpenStreetMaps • 2021-09-29, 18:12
Film to tylko krótka i szybko przeprowadzona prezentacja obiektu, dużo więcej informacji na jego temat jest na dołączonej w opisie pod filmem mapce gdyby kogoś ciągnęło w moje ślady.
A o jakiejkolwiek tajności miejsca nie może być mowy gdyż jest nawet oznaczone na mapach Google.

Infamis - POPRZEZ WIEKI
koki82 • 2021-09-27, 06:22
Infamia albo bezecność. Każdy miał prawo do czci, ale kto dopuścił się czynu zagrożonego utratą honoru, tracił ją i nazywany był bezecnym, inaczej infamisem. Infamia pociągała za sobą ograniczenie w używaniu praw cywilnych i wywołanie z kraju.
Pod koniec lat 90. Dolnym Śląskiem, a w szczególności okolicami Zgorzelca, wstrząsnęła brutalna, gangsterska wojna.

Przemytnicze gangi dowodzone z jednej strony przez Zbigniewa M. ps. "Carrington", a z drugiej przez Jacka B. ps. "Lelek" doprowadziły do wielu zamachów i śmierci kilkunastu osób.

Część z nich wciąż uznaje się za zaginione.

Kim był kowal - POPRZEZ WIEKI
koki82 • 2021-09-23, 10:27
Kowalstwo jest jednym z najstarszych zawodów, jego początków trzeba szukać gdzieś w odległych czasach. Następnie rozwijało się bardzo dynamicznie przez kolejne wieki. Kowal stał się niezbędnym dla wsi rzemieślnikiem już w okresie średniowiecza. O tym wszystkim, opowie Łukasz Dudek z Hoopoe's Forge.