Główna Poczekalnia (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Dokumentalne Popularne Losowe Szukaj Forum Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
'39 pogrom warszawy
Vinyl • 2021-04-07, 13:18
Część reportażu amerykańskiego reportera który był naocznym świadkiem wydarzeń 39 w Warszawie. Julen Bryan - tak się nazywał ten reporter zdołał wynieść rolki z nagraniami poza okupowana Warszawę, pomimo kontroli gestapo. Po powrocie do kraju jego dokument wyświetlano w kinach US (inf z sekcji komentarzy youtube)

Dzisiejsze koncerny farmaceutyczne
xv89 • 2021-04-06, 19:59
Słów kilka o bezwzględnych praktykach firm farmaceutycznych, a winą obarcza obecną karykaturę czegoś co dla niepoznaki nazywa się powszechnie "kapitalizmem".

Nielegalna emigracja do USA
wszystkoousa • 2021-04-06, 18:53
W samym 2020 roku próbę podjęło około 400 tysięcy ludzi, a rok wcześniej było ich ponad 800 tysięcy.

Tajemnica szpitala w Oleśnie
azoths • 2021-04-06, 08:45
Z początkiem XXI wieku opuszczony szpital w Oleśnie stał się za pośrednictwem Internetu znany niemal w całym kraju. Poszukiwacze przygód, miejscy eksploratorzy i osoby badające zjawiska nadprzyrodzone zgodnie okrzyknęli opuszczony w 1997 roku gmach mianem nawiedzonego.

Jak naprawdę wyglądała niesławna ewakuacja z rzekomo nawiedzonego szpitala? Co mówili byli pracownicy placówki? Czego udało się dowiedzieć mojemu współpracownikowi już dziesięć lat temu i jak wyniki jego śledztwa mają się do informacji do dziś publikowanych w Internecie?Jak CHINY śledzą i oceniają swoich OBYWATELI?
sebek123 • 2021-04-04, 20:06


Pewnie niektórzy z Was czytali książkę George'a Orwella „1984”, w której władza kontrolowała każdy aspekt życia swoich obywateli. Bądź oglądaliście któryś z odcinków serialu Black Mirror. Jak się domyślam, nikt z nas nie chciałby żyć w takiej dystopii. Jednakże można usłyszeć pewne ciekawe rzeczy o chińskim systemie zaufania społecznego. Jak to zatem wygląda? Czy Chiny staną się realizacją takich dystopii?
Gang "Uchala" z Wyszkowa
podejrzanitv • 2021-04-02, 20:02
Sławomir O. ps. "Uchal" dał się poznać w Wyszkowie od nienajlepszej strony już pod koniec lat 70. W latach 90. stworzył zaś silny gang, zajmujący się m. in. kradzieżami samochodów, wymuszeniami haraczy czy porwaniami dla okupu. Po kilku zamachach grupę rozbito, w procesie powołano świadka koronnego.

Gang "tłuszczaków" z Tłuszcza pod Warszawą, kierowany przez Ziemowita Sz. ps. "Gruby Dżudżek", kradł rowery na Zachodzie w latach 2012-2017, zarabiając na tym kilka milionów złotych rocznie. Procesy nadal trwają, a świadek koronny w sprawie stracił już status.

Opuszczony (nawiedzony?) dom na pustkowiu
Ness • 2021-03-29, 16:08
Mimo iż twardo stąpam po ziemi i staram się racjonalizować te wszystkie historie o zjawiskach paranormalnych w opuszczonych miejscach, to ta opowieść zrobiła na mnie wrażenie, nie mogę tego ukrywać. Jest ona inna od sobie podobnych, tajemnicza i zagmatwana. Występują w niej postaci, które zazwyczaj nie pojawiają się w tego typu opowiadaniach.https://nieustanne-wedrowanie.pl/nawiedzony-dom-diabla/
Na czym polegały WOJNY BAŁKAŃSKIE?
sebek123 • 2021-03-28, 19:05


Ze wszystkich regionów Europy, to właśnie Bałkany najbardziej kojarzą się z konfliktami zbrojnymi. Czy z uwagi na to, iż były miejscem rozpoczęcia I Wojny Światowej, bądź też przez walki wywołane upadkiem Jugosławii. Jednakże, w dzisiejszym odcinku omówiona zostanie pierwsza wojna bałkańska, z początku drugiej dekady ubiegłego wieku.
Wyruszmy w godzinną podróż odkrywając związek pomiędzy Biblią a Sumerami oraz poznając sekrety Boga Jahwe, Elohim oraz Anunnaki.