Jio napisał/a:
pracujący tam kiedys Slonx
Nigdy nie pracowałem w Rzepie, ani w innym medium ogólnokrajowym, wyłącznie w lokalnym.
Jio napisał/a:
tak ładnie się kłócicie o informatorów, ale szybki gugiel mówi, że istnieje coś takiego jak art 16 par 3 prawa prasowego, który mówi:
"Redaktor naczelny powinien być w niezbędnych granicach poinformowany o sprawach związanych z tajemnicą zawodową dziennikarza; powierzoną mu informację albo inny materiał może ujawnić jedynie w wypadkach określonych w ust. 1"
Art. 16 Ustawy o prawie prasowym mówi:
1. Dziennikarz jest zwolniony od zachowania tajemnicy zawodowej, o której mowa w art. 15 ust. 2, w razie gdy informacja, materiał prasowy, list do redakcji lub inny materiał o tym charakterze dotyczy przestępstwa określonego w art. 254 Kodeksu karnego albo autor lub osoba przekazująca taki materiał wyłącznie do wiadomości dziennikarza wyrazi zgodę na ujawnienie jej nazwiska lub tego materiału.
2. Zwolnienie, o którym mowa w ust. 1, dotyczy również innych osób zatrudnionych w redakcjach, wydawnictwach prasowych i innych prasowych jednostkach organizacyjnych.
3. Redaktor naczelny powinien być w niezbędnych granicach poinformowany o sprawach związanych z tajemnicą zawodową dziennikarza; powierzoną mu informację albo inny materiał może ujawnić jedynie w wypadkach określonych w ust. 1.
Czyli niczego nie zrozumiałeś. Ujawnienie swojego informatora naczelnikowi nie jest niezbędną granicą, zwłaszcza, jeżeli informator nie wyrazi na to zgody.
Tu chodzi o to, że jeżeli dziennikarz powierzy naczelnemu tajemnicę dziennikarską, to redaktor naczelny nie może ot tak sobie jej ujawnić, chyba, że dostanie na to upoważnienie od sądu czy dziennikarza, któremu z kolei pozwolił na to informator.