18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 11 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:32
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 16:24

Ankieta: Wynik to:
  2
  288
Zaloguj się aby zagłosować w ankiecie
Zobacz wyniki


Zadanie
J................o • 2012-07-26, 12:37


czekam na genialne odpowiedzi najmądrzejszych użytkowników portalu. Oczywiście istnieje najprostsza logiczna odpowiedź, która (o dziwo! ), nie pada z "ust" geniuszy polibudy.

PS. I cóż, że ze kwejka?
Zgłoś
Avatar
lathiel 2012-07-27, 21:56 1
Do wszystkich mających problem niech pod spodem zapiszą działanie w postaci liniowej

48
--- * (9+3)
2

zapiszcie to w jednej linii - jaką postać przyjmie to działanie?
Zgłoś
Avatar
gawlow 2012-07-27, 21:58
@matizudanina ja pierdole , rece opadaja... Jakim trzeba być ignorantem żeby nie móc zrozumieć, że najpierw musisz wykonać dzielenie a dopiero potem możesz pomnożyć przez to co jest w nawiasie. Wzory skróconego mnożenia są dla ludzi którzy ogarniają podstawy matematyki więc nie powinieneś ich nawet używać.
Zgłoś
Avatar
matizudanina 2012-07-27, 22:03
gawlow w zadaniu masz nawias... znasz wzory skróconego mnożenia? może Ci przypomnieć jak się postępuje dla sytuacji:
x(a+b)? nie ważne że wcześniej jest dzielenie co wykonujesz najpierw? Naucz się myśleć, to nie boli
Zgłoś
Avatar
lathiel 2012-07-27, 22:05 1
@matizudanina

zapisz w linii działanie

48
--- * (9+3)
2
Zgłoś
Avatar
matizudanina 2012-07-27, 22:08 1
to że przeczytałeś stronę internetową z działaniami na poziomie 2 klasy nie znaczy że wiesz wszystko, istnieją jeszcze inne zależności niż dodawanie, mnożenie, dzielenie czy odejmowanie

lathiel w jakiej linii? tłumacze jak krowie na rowie 2(9+3) to jedno wyrażenie nie możesz go tak przedstawić jak Ty to zrobiłeś... normalnie głowa mała na was geniusze...
Zgłoś
Avatar
Aksal 2012-07-27, 22:09
matizudanina napisał/a:

gawlow w zadaniu masz nawias... znasz wzory skróconego mnożenia? może Ci przypomnieć jak się postępuje dla sytuacji:
x(a+b)? nie ważne że wcześniej jest dzielenie co wykonujesz najpierw? Naucz się myśleć, to nie boli


Po pierwsze dowiedz się, co to są wzory skróconego mnożenia, albo zaczekaj, aż pani na matematyce Ci o tym opowie. A jeśli podasz mi tutaj, który podręcznik do matmy uczy, że w przypadku mnożenia liczby przez nawias, takie działanie wykonujemy PRZED działaniami w nawiasie, to postawie Ci wszystkie piwa świata.
Zgłoś
Avatar
gawlow 2012-07-27, 22:09
@matizudanina to udowodnij te swoje wymysły chociaż jednym pieprzonym źrodłem bo jak narazie to tylko pierdolisz bez żadnego poparcia swoich bajek
Zgłoś
Avatar
RajConn 2012-07-27, 22:12
@matizudanina
"nie ważne że wcześniej jest dzielenie..."
no jak nie ważne... oczywiście że jest ważne
Jakbyś to rozwiązał:

4*2(9+3)=
Zgłoś
Avatar
matizudanina 2012-07-27, 22:15
qawlow przecież Ci kur... wytłumaczyłem 2(9+3) to inaczej x(a+b) czego w tym nie rozumiesz?

RajConn analogicznie jak wyżej czyli wyjdzie Ci 8(9+3)= 96
Zgłoś
Avatar
lathiel 2012-07-27, 22:16 2
kurwa ciemna maso to działa wtedy gdy nie możesz wykonać działania w jebanym nawiasie czytaj gdy masz niewiadome więc przestań pierdolić albo pokaż źródła dowodzące Twojej teorii

no to analogicznie w 48/2(9+3) wychodzi 24(9+3) i wychodzi 288 sam się wpierdoliłeś teraz
Zgłoś
Avatar
matizudanina 2012-07-27, 22:17 1
nie bardzo mądra osobo , to ma zastosowanie zawsze, ma to ułatwić działanie oraz uporządkować kolejność działań... dziękuję
Idę spać bo szkoda na was czasu
Zgłoś
Avatar
gawlow 2012-07-27, 22:21
@matizudanina gówna w tym nie rozumiem , to co piszesz jest bez sensu. To że jest tam mnożenie nic nie znaczy , a to nie sa zadne kurwa wzory skroconego mnozenia , skorzystaj sobie z google. Nie mnozysz tego przez wynik z nawiasu bo najpierw musisz wykonać dzielnie.
Zgłoś
Avatar
J................o 2012-07-27, 22:21
20 stron komentów... tego się nie spodziewałem.
Dzięki Admini za założenie ankiety!
Zgłoś
Avatar
matizudanina 2012-07-27, 22:23
Zgłoś
Avatar
gawlow 2012-07-27, 22:26
Nawet nie umiesz poprawnie zapisać tego równania wiec o czym my tu rozmawiamy? cofnij sie pare stron w tył było rozpisane poprawnie pare razy. Jak wogole mozna wrzucac (9+3) do mianownika. ja jebe...
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie