18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (9) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:32
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 45 minut temu
Avatar
outsider_max 2012-11-13, 10:39
Żeby zrobić tak długi obrazek o ZUSie trzeba być pierdolniętym.
Zgłoś
Avatar
chudzik2145 2012-11-13, 10:46 54
outsider_max napisał/a:

Żeby zrobić tak długi obrazek o ZUSie trzeba być pierdolniętym.



Czytać się nie chce gimbazie a obrazki są za długie
Zgłoś
Avatar
Brind'amour 2012-11-13, 11:48 4
My to wszystko wiemy, pytanie co z tym zrobimy ?
Zgłoś
Avatar
Magik2501 2012-11-13, 12:36 4
@Brind'amour
Dobry początkiem będzie nie głosowanie na PO, PiS, SLD, PSL, Palikmiota i resztę partii, które różnią się od siebie detalami
Zgłoś
Avatar
outsider_max 2012-11-13, 13:13
chudzik2145 napisał/a:



Czytać się nie chce gimbazie a obrazki są za długie



Buhahaha nie trafiłeś raptusie.
Zgłoś
Avatar
ponury windziarz 2012-11-13, 13:19 1
Brind'amour napisał/a:

My to wszystko wiemy, pytanie co z tym zrobimy ?



Jak zwykle, wystarczy popatrzeć co robią ludzie na zachodzie. Od kiedy zacząłem zarabiać pieniądze, podpisałem umowę inwestycyjną i odkładam ok 10% ówczesnych przychodów "inwestując na giełdzie" (bo zabawa w fundusze inwestycyjne to nie prawdziwa gra na giełdzie). Gdy zacząłem zarabiać więcej, dołożyłem drugą umowę, z agresywniejszym portfelem.
Efekt jest taki, że będąc na umowie o prace i zarabiając 2000 na ręke, odkładałem 200zł, potem dodatkowe 300zł. Mam teraz odłożone prawie 3x tyle, co udało się "zaoszczędzić" w zusie na emeryturę.
Warto też wyraźnie podkreślić fakt, że im wcześniej zaczniesz oszczędzać, tym więcej kasy odłożysz (niby trywialne, ale jak sobie zrobicie symulacje odkładania 300zł z 10% zyskiem w skali roku, to okaże się, że momencie przejścia na emeryturę osoba, która zaczęła odkładać w wieku 20 lat będzie miała 2x tyle co osoba, która zaczęła w wieku 26 lat)

Prawda jest taka, że w Polsce, pomimo ostrego rozwoju sektora rynku "doradców finansowych", wciąż świadomość istnienia i przydatności takich narzędzi jest bardzo niska. A wystarczy odpowiedzieć sobie na kilka prostych pytań:
- dlaczego moi dziadkowie cieszą się jak cholera, bo po 3 latach czekania mogą jechać do ciechocinka na tydzień?
- dlaczego dziadkowie helmuta spod berlina, rok w rok jeżdżą w góry i nad morze, w dodatku nowym mercem?

otóż między innymi dlatego, że zasada oszczędzania 10% swoich przychodów jest im znana od bardzo dawna.

Zanim odezwą się pieniacze - oczywiście, nie jest to sposób na poprawę sytuacji w Polsce, raczej indywidualne działanie doraźne. Ale jeśli ktoś nie chce zbawiać świata i poświęcać temu życia, polecam przemyśleć sobie powyższe i skontaktować się z doradcą finansowym
Zgłoś
Avatar
makabrax 2012-11-13, 13:20 1
informatyzacja zus 3mld zł, projekt mars pathfinder 1mld
no kurwa kosmiczna technologia... potem się dziwić że nic się załatwić nie da skoro nikt nie umie takiej technologii obsługiwać...
Zgłoś
Avatar
P................r 2012-11-13, 13:29
Myślę, że ta wstawka zakończy temat zastępczy jakim są umowy śmieciowe.
Zgłoś
Avatar
DarthV 2012-11-13, 13:50 1
ponury windziarz napisał/a:



Jak zwykle, wystarczy popatrzeć co robią ludzie na zachodzie. Od kiedy zacząłem zarabiać pieniądze, podpisałem umowę inwestycyjną i odkładam ok 10% ówczesnych przychodów "inwestując na giełdzie" (bo zabawa w fundusze inwestycyjne to nie prawdziwa gra na giełdzie). Gdy zacząłem zarabiać więcej, dołożyłem drugą umowę, z agresywniejszym portfelem.
Efekt jest taki, że będąc na umowie o prace i zarabiając 2000 na ręke, odkładałem 200zł, potem dodatkowe 300zł. Mam teraz odłożone prawie 3x tyle, co udało się "zaoszczędzić" w zusie na emeryturę.
Warto też wyraźnie podkreślić fakt, że im wcześniej zaczniesz oszczędzać, tym więcej kasy odłożysz (niby trywialne, ale jak sobie zrobicie symulacje odkładania 300zł z 10% zyskiem w skali roku, to okaże się, że momencie przejścia na emeryturę osoba, która zaczęła odkładać w wieku 20 lat będzie miała 2x tyle co osoba, która zaczęła w wieku 26 lat)

Prawda jest taka, że w Polsce, pomimo ostrego rozwoju sektora rynku "doradców finansowych", wciąż świadomość istnienia i przydatności takich narzędzi jest bardzo niska. A wystarczy odpowiedzieć sobie na kilka prostych pytań:
- dlaczego moi dziadkowie cieszą się jak cholera, bo po 3 latach czekania mogą jechać do ciechocinka na tydzień?
- dlaczego dziadkowie helmuta spod berlina, rok w rok jeżdżą w góry i nad morze, w dodatku nowym mercem?

otóż między innymi dlatego, że zasada oszczędzania 10% swoich przychodów jest im znana od bardzo dawna.

Zanim odezwą się pieniacze - oczywiście, nie jest to sposób na poprawę sytuacji w Polsce, raczej indywidualne działanie doraźne. Ale jeśli ktoś nie chce zbawiać świata i poświęcać temu życia, polecam przemyśleć sobie powyższe i skontaktować się z doradcą finansowym


Masz rację ale przy inwestycji długoterminowej dobrze jest zdywersyfikować portfel na papiery o dużym i małym ryzyku np jednostki agresywnych funduszy i obligacje długoterminowe. Wtedy jak piźnie coś na giełdzie to nie zostaniesz z niczym.
A Zapłać Umrzyj Spierdalaj należy zlikwidować
Zgłoś
Avatar
ponury windziarz 2012-11-13, 14:53 1
DarthV napisał/a:


Masz rację ale przy inwestycji długoterminowej dobrze jest zdywersyfikować portfel na papiery o dużym i małym ryzyku np jednostki agresywnych funduszy i obligacje długoterminowe. Wtedy jak piźnie coś na giełdzie to nie zostaniesz z niczym.
A Zapłać Umrzyj Spierdalaj należy zlikwidować



AMEN
Zgłoś
Avatar
Pater patriae 2012-11-13, 15:56 29
Jacy wszyscy zgodni, ale jak JKM coś takiego powie, to od razu zwyzywają go od faszysty, a wyborców od gimnazjalistów, chcecie wiedzieć co zrobić, aby rząd zabierał wam nie 70% zarobków przez VAT'y, PIT'y, obowiązkowe składki itd., a 20%? Ruszcie dupę i zagłosujcie na Nową Prawicę, nie ważne ile ma w sondażach..
Zgłoś
Avatar
andyq 2012-11-13, 16:11 4
Na harda z tym bo jak moja babcia to na głównej albo w poczekalni znajdzie to się przekręci.
Zgłoś
Avatar
samozlo171 2012-11-13, 19:23 1
Nice try Donald!
Zgłoś
Avatar
Ant1984 2012-11-13, 19:25
Powiem krótko - złodzieje pierdolone!
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie