18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 22:25
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
🔥 Youtubery w McLarenie - teraz popularne
AK47 oraz H&K G3
n................2 • 2012-12-15, 15:00
Kiedy jest mi smutno, kiedy jest mi źle, włączam jeden z filmów,
i od razu jest mi lepiej .

Pierwszy film: AK-47 z magazynkiem bębnowym, szkoda, że go tak tną.

A tu oto G3 H&K

Zgłoś
Avatar
zielonydarian 2012-12-15, 21:05
jedno pytanie po co im te nauszniki? strzelec nie słyszy huku tylko zamek,strzelałem to wiem....drugie jaracie się tymi kałachami a nawet nie wiecie jak ciężko trafić do tarczy ze stu metrów ....
Zgłoś
Avatar
rikiddo 2012-12-15, 21:23 1
właśnie nie AK-47 tylko AIM, czyli rumuńska wersja produkowana na radzieckiej licencji AKM, AIMS miał oczywiście kolbę składaną (odpowiednik AKMS)
Zgłoś
Avatar
CBŚ 2012-12-15, 21:28
@lotnik
Faktycznie, chodziło mi o AIM.
Zgłoś
Avatar
Fine 2012-12-15, 22:17 3
@zielonydarian
chyba z wiatrówki -.-
Zgłoś
Avatar
solteck 2012-12-15, 23:12
@CBŚ
to ak47 nie jest samopowtarzalny?
Zgłoś
Avatar
omenomen 2012-12-16, 2:26
nie rozumiem co kurwa amerykańce widzą w napierdalaniu bez celu, np. w śmieci... no ja pierdole co za debilizm
Zgłoś
Avatar
krzysztof3011 2012-12-16, 3:29 2
AK-47 to popularna, aczkolwiek nieprawidłowa nazwa. Prawidłowa to AK albo kbk AK oraz w przypadku późniejszych wersji m.in. AKS, AKMS.
Kbk AK jest karabinkiem, nie "karabinem szturmowym" (kalka językowa z angielskiego "assault rifle"); jest to broń samoczynno-samopowtarzalna.
Zgłoś
Avatar
CBŚ 2012-12-16, 12:54 1
solteck napisał/a:

@CBŚ
to ak47 nie jest samopowtarzalny?


Nie frajerze, nie jest.
Broń o której piszesz to po prostu AK. Przyjęty do uzbrojenia w Związku Radzieckim na początku 1949 roku jako "7,62 mm Automat Kałasznikowa" czyli AK w dwóch odmianach z kolbą stałą drewnianą i składaną metalową.
Oznaczenia zawierające liczby dotyczyły tylko i wyłącznie prototypów tej broni. I to żeby było zabawniej ostateczne ich wersje, które zostały przyjęte do uzbrojenia miały oznaczenie AK-48 nr 1 (z kolbą stałą) i AK-48 nr 2 (z kolbą składaną).
Chcesz indeksy GAU pseudoekspercie internetowy?
Zgłoś
Avatar
lotnik_1 2012-12-16, 14:23
CBŚ napisał/a:


Nie frajerze, nie jest.



nie spinaj się mistrzu, gdy ktoś w internecie nie ma racji ;] wcale nie chce Cie obrazić. po prostu szkoda nerwów, Wisły kijem nie zawrócisz itd ;]
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2012-12-16, 16:18 2
NafazowanyKoleś napisał/a:



Mieli także amunicję ppanc.

Naprawdę sądzisz, że to był "cud" jak to mówią, że nikt nie zginął?
Przeszywali radiowozy i całą okolicę na wylot, wszystko za czym policjanci się chowali zamieniało się w ser i na prawdę sądzisz, że nikt nie zginął bo nie potrafili napierdalać?

.. Buehaehehah. Nikt nie zginął bo tak chcieli, kurwa. Przyjechali po forsę, nie żeby zabijać.

Podobno nawet SWAT przyjechał obesrany, bo amunicji ppanc nie zatrzyma żadna kamizelka. hehe.



Nieprawidłowości w Twoim toku myślenia, po kolei ale od końca:
- SWAT przyjechał "obesrany" bo po alarmie przyjechali od razu tak jak stali, w "domowych" butach, spodniach i w naprędce założonym sprzęcie, bez wprowadzenia taktycznego i zwiadu. Mieli prawo być zdenerwowani. Ty oczywiście jesteś maczo z internetu to byś w koszulce bez rękawów i z samym nożem wyskoczył na kolesi i by Ci nawet powieka nie drgnęla
- Amunicja "przeciwpancerna" łatwiej poddaje się zakrzywieniu toru lotu po uderzeniu w twarde przeszkody niż amunicja typu hollow-point a i powoduje mniejsze straty w ciele niż amunicja typowo "przeciwludzka" bo nie poddaje się deformacji i nie deflektuje w ciele, więc jeżeli panowie mają kamizelki z wkładkami ceramicznymi (a amerykański SWAT przeważnie stać na takie rzeczy) to mają duza szansę na to, że pocisk po uderzeniu we wkładkę rykoszetuje zamiast przebijać a nawet jeżeli przebije to nie wyrządzi zbyt duzych szkód (co doskonale widać pod stosunku ranni/zabici)
- drzwi samochodowe przebija na wylot nawet pocisk z małokalibrowego pistoletu bo jest to jedynie cienka blacha + kilka centymetrów plastiku i maty wygłuszającej. Chowanie się za samochodem to mit, jedyne co daje jako-taką ochronę to silnik samochodu.
- jeżeli ktoś przychodzi, cytuję: "po forsę a nie żeby zabijać" to nie wystrzeliwuje 1100 pocisków na lewo i pa rawo bo w takim wypadku można kogoś zabić przypadkiem. A poza tym - jeżeli wystrzelisz chociaż raz podczas napadu to i tak dostajesz taki sam wyrok, jakbyś podczas napadu zabił 50 osób, więc w momencie kiedy sprawy zaczynają się robić poważne - strzelasz by zabić albo ciebie zabiją...
Zgłoś
Avatar
solteck 2012-12-23, 1:40
Cytat:

Nie frajerze, nie jest.
Broń o której piszesz to po prostu AK. Przyjęty do uzbrojenia w Związku Radzieckim na początku 1949 roku jako "7,62 mm Automat Kałasznikowa" czyli AK w dwóch odmianach z kolbą stałą drewnianą i składaną metalową.
Oznaczenia zawierające liczby dotyczyły tylko i wyłącznie prototypów tej broni. I to żeby było zabawniej ostateczne ich wersje, które zostały przyjęte do uzbrojenia miały oznaczenie AK-48 nr 1 (z kolbą stałą) i AK-48 nr 2 (z kolbą składaną).
Chcesz indeksy GAU pseudoekspercie internetowy?


co za bzdury, ak48 hahaha
raz że AK jest samopowtarzalny
dwa S oznacza składaną kolbę AKS AKMS
Zgłoś
Avatar
zielonydarian 2012-12-25, 14:49
Fine napisał/a:

@zielonydarian
chyba z wiatrówki -.-



kbkakms strzelanie nr.1 5 szt do tarczy ze 100m

strzelanie nr.2 20 szt. do 3 celów ruchomych (w tym smugowe) 3 różne postawy strzelca itd.

widzieli kbkakms z tłumikiem? cwaniaczki nawet nie wiedzieliście że takie istnieją a my w polskiej armii mamy i używamy..
Zgłoś