18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
ale zasuwa #2
sMieciu • 2012-12-21, 15:52
Do setki w około sekundę
Jeździ to na ok 8V i średnio ok 50A. Waży niecały kilogram chwilowa moc ok 1 konia mechanicznego - takiego przelicznika może pozazdrościć nawet formuła1

Akcja od 1:20 najlepszy moment od 5:10

Zgłoś
Avatar
schabschab 2012-12-21, 22:50
eeee, sedany wolne są, obczajcie 1:12 pan car:
watch?v=41R10JNERiM
Zgłoś
Avatar
rcmaniac 2012-12-21, 22:58
W przepisach jest 1350g, dałoby się niżej , ale nie ma jak. 1:10 swoje waży jednak.
@up: Siema Schabu
Zgłoś
Avatar
deejay89 2012-12-21, 23:03
@rcmaniac, czytałem opinie w internecie i prędkości ludzie niby mają zblizone, podaje dane z internetu i opisów. Oczywiście caly czas kompletuje wszystko do zestawu do zabawy, mam zamiar rozniez zrobic pomiar prędkości. To jest mój pierwszy model, jeśli zajawka na RC zostanie, kupię inny, lepszy i zacznę bawić się lepszym, a w przyszłości może jakiś samolot
Zgłoś
Avatar
speedster 2012-12-21, 23:07
rcmaniac napisał/a:

@sMieciu: Niecały kilogram? Szkoda, że przepisy ograniczają wagę minimalną do 1350g bez transpondera
@lasyk: Po zabawki to do tesco albo netto- takiego modelu raczej tam nie znajdziesz.
@ZIP18PL: 22V? Chętnie zobaczyłbym jak bardzo jest poupychane w środku skoro masz tam 6s
@wiadro1908: Każdy ma swój wzór malowania karoserii, więc pomyłki raczej się nie zdarzają.
@speedster: Nie pisz głupot. To, że twój się po tylu skończył pokazuje tylko, że nie był odpowiednio serwisowany.
@deejay89: Masz jakieś dowody na tą prędkość czy jesteś kolejną osobą której sprzedawca wcisnął taką bajeczkę?


Silnik ma prezentować swoje osiągi, 20 letni golf też jeździ...Serwis polegający na wymianie połowy silnika z cylindrem i tłokiem włącznie traktuje jak wymianę silnika.

Delikatna edycja posta
Zgłoś
Avatar
rcmaniac 2012-12-21, 23:10
Chodzi o to, że nawet w filmiku komentarorzy mówią o około 60mph a to są najszybsze tc świata. Niestety spalinowy TT nie ma szans na takie prędkości

@speedster: po co ta spina? Uraziłem twoje ego? A może poprostu nie przyjmujesz do wiadomości, że mało wiesz?
Zgłoś
Avatar
speedster 2012-12-21, 23:26
Byt na tej stronie polega na spinaniu się i docinaniu wszystkim W roju gimnazjalistów ze wpisanym wiekiem "32" czasem nie da się inaczej i takie nastawienie pozostaje

Niestety tutaj masz rację.Elektryki wypierają silniki spalinowe i w zasadzie jedynym plusem takiego autka jest jego dusza
Chociaż LiPo też ma swoje minusy. watch?v=k9mcNvOGKtI W taki sposób mój trenerek pożegnał się z życiem po cieższym lądowaniu i od teraz noszę gaśnicę z auta ze sobą Słyszałem, że autka też tak kończą...
Zgłoś
Avatar
nanab 2012-12-21, 23:49
W tesko są takie zabawki na pilota za 100zł
Zgłoś
Avatar
T3rror 2012-12-21, 23:53
Taki przelicznik poza F1 ma co drugi seryjny motocykl z litrem.
Zgłoś
Avatar
sMieciu 2012-12-21, 23:56
@up - niestety żadna spalina nie ma takiego przebiegu momentu obrotowego jak silnik elektryczny. Stąd taki mały bzyczek wygra w wyścigu 0-100km/h z każdym samochodem/motorem/bolidem
Zgłoś
Avatar
rcmaniac 2012-12-22, 0:06
@speedster: Spalina ma inne zalety. Dźwięk i zapach spalonego nitrometanolu jest nie do zastąpienia. Pozatym jeżdżenie na zawody spaliną często jest traktowane jako rodzinny sport (ojciec mechanik, syn kierowca), gdzie w elektryku kierowca bez problemu ogarnie model. Lipo są dość niestabilne. Zdarzały się jeżdżące pochodnie

@nanab: nie porównuj tego: chiefdelphi.com/media/img/827/8274e0ed0ae12551025960b2c0a4c5d7_l.jpg
z tym: redrc.net/wp-content/uploads/2011/11/AssoTC6-1-3.jpg
Zgłoś
Avatar
dziedzic1205 2012-12-22, 0:47
Z moich wyliczeń wyszło, że taki samochód przy optymalnych warunkach może po jednej sekundzie rozpędzić się maksymalnie do ok. 45km/h. Nie jest to fizycznie możliwe aby jakiś pojazd z napędem przenoszonym poprzez koła uzyskiwał takie przyspieszenie. Nie dawajcie sobie wciskać ciemnoty.
Zgłoś
Avatar
speedster 2012-12-22, 1:04
Właśnie to mam na myśli mówiąc o duszy.Nic nie zastąpi zapachu spalin czy oleju rycynowego.Kiedyś dochodziła do tego jeszcze kapryśność poszczególnych silników.Człowiek zdobył jakąś Radugę jak miał farta to się nawet Moki trafił i była modlitwa czy zapali.To już też nie wróci, może i dobrze...
Trochę boli fakt, że pomimo doby dostępności wszystkiego co sobie człowiek zażyczy, nie ma zbyt wielu torów w Polsce.

@sMieciu
Najlepszy przykład-lokomotywa spalinowa

Silnik spalinowy pracuje stale na najkorzystniejszych(najefektywniejszych) obrotach ----> transformator ----->silnik elektryczny napędza koła.
Nie jest potrzebna żadna skrzynia biegów, sprzęgła czy inne mechaniczne urządzenia.
Tym samym,zachwycając się elektrykami,modlę się żeby v8 przetrwało jak najdłużej
Zgłoś
Avatar
sMieciu 2012-12-22, 5:59
speedster napisał/a:

Człowiek zdobył jakąś Radugę jak miał farta to się nawet Moki trafił i była modlitwa czy zapali.To już też nie wróci, może i dobrze...



Jak wiesz co to Raduga, Mokasyn i może jeszcze MDS'a rosyjskiego pamietasz to wielki szacun, bo widzę że masz tylko 22 lata, a one już odchodziły do lamusa jak ja byłem gówniarzem
Zgłoś
Avatar
speedster 2012-12-22, 10:36
sMieciu napisał/a:



Jak wiesz co to Raduga, Mokasyn i może jeszcze MDS'a rosyjskiego pamietasz to wielki szacun, bo widzę że masz tylko 22 lata, a one już odchodziły do lamusa jak ja byłem gówniarzem


Mam jeszcze pare takich silników w szufladzie w oryginalnych pudełkach Wszystko zasługa ojca który stratował w F2B, z wynikami zresztą
Zgłoś
Avatar
open 2012-12-22, 11:47
Kur.... Włączyłem to na kacu, jeszcze lekkim otumanieniu i prawie się porzygałem....
Jest wersja slow motion ?
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie