18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Avatar
thcthc 2014-09-04, 22:59
kto Ci pozwolił wyjść z kuchni!! ktoś mi powie?
Zgłoś
Avatar
CiałoObce 2014-09-04, 23:10
ta laska ma taki głos zaciągliwy, że mam ochote jej przyjebać nie wiedząc jak wygląda
Zgłoś
Avatar
toxicpower 2014-09-04, 23:23 2

@Spiddy

a Ty po teście już, że taki mądry?
Zauważ, że na etykiecie jest data 08.10.14 -czyli PAŹDZIERNIK-którego jeszcze nie było... więc datą produkcji to to nie jest, stąd jest to termin do spożycia.
Zgłoś
Avatar
Torczek 2014-09-04, 23:24
Aj tam. Po 3-4 dniach ciężkiego rauszu, chlało się na kacu przeterminowane o prawie rok browary z zielonego na osiedlu. O terminie ważności dowiedziałem się w środku nocy od kumpla do którego przyjechało pogotowie, powiedzieli mu że ma wątrobę przypominającą wielkością piłkę do kosza. Najwspanialsze we wszystkim jest to, że mi nic nie było. Pierdolony, za dużo tłustego żarł.

Jak wiadomo, od jednego zepsutego piwa nie mógł mieć próby wątrobowej z dwójka na początku (dokładnie to 238, norma do max 52)

Koniec końców, chłop żyje i nic mu nie dolega. Prawdopodobnie, po wszystkich wojażach alkoholowych wspólnie przeżytych, najbliższy poród swej kucharki będzie odbierał z kliniki aborcyjnej.

Będę na miejscu z tematem na harda.

Bez poważania,
ja.
Zgłoś
Avatar
Kebes7 2014-09-04, 23:28
Piwo, to piwo, chlej, a nie.. Mam nadzieję, że kręcone w kuchni
Zgłoś
Avatar
flashineye 2014-09-04, 23:32
bylo tak samo ostatnio z ol shit (oshee) czy czyms takim. Chodzi o to najprawdopodobniej ze narypali tych swoich butelek za duzo i zeby ich nie wypierdzielac nakleili nowe banderole i tyle. Piwo ktore chciala to kupila to ze pod etykieta byla inna to juz nie istotne
Zgłoś
Avatar
Karolian 2014-09-04, 23:32
ale gowno
Zgłoś
Avatar
FejkKrzysztof 2014-09-04, 23:33 3
Spiddy napisał/a:

@FejkKrzysztof

Tam nie było napisane, że to piwo ma okres do spożycia 12 mc. To był po prostu przykład. Może ma 6 mc i zostało wyprodukowane w kwietniu. Uczcie się czytać ze zrozumieniem, bo gimnazjalny z polaka sam się nie zda.



Ty tak poważnie?
Zgłoś
Avatar
tomi666666 2014-09-05, 0:01
Pracuję na produkcji spożywczej i mogę coś tam usprawiedliwić.
Przygotowywana do rozlewu np. musztarda nie jest poddawana pasteryzacji co nie wydłuża terminu przydatności do spożycia.
Jest przechowywana w tankach (silosach) aż do momentu "rozlania"
na linii produkcyjnej. Data przydatności takiej musztardy to ok. 7 miesięcy od daty produkcji. Jednak czy ta musztarda zostanie przelana z tanku w słoiki, kubeczki itp. dzisiaj czy też za tydzień lub miesiąc to nie ma znaczenia - data przydatności zawsze będzie 7 miesięcy od daty "produkcji" (rozlewu). A tutaj po prostu przekleili etykietę na ten sam browar i wysłali za granicę
Zgłoś
Avatar
mongoloid 2014-09-05, 1:19
Śliczne dłonie!
Zgłoś
Avatar
pomaranczowy4 2014-09-05, 6:57
argus z lidla lepszy.. te same siki co tyskie czy żywiec a 2 razy tańszy
Zgłoś
Avatar
cesiek 2014-09-05, 7:12
Prosta sprawa, zrobili za dużo i leżało na magazynie przed końcem daty ważności wzięli do ponownej pasteryzacji i przedłużyli ważność. U nas robią to samo -tajemnicze kropki na dnie puszki, każda to kolejne "odświeżenie". Powszechna i zaakceptowana prawnie praktyka, nawet na wędlinach.
Zgłoś
Avatar
herakokahasz 2014-09-05, 8:00 3
@cesiek, nieprawda.. kropki to oznaczenie producenta puszki, a nie przedłużanie ważności... nie rozpowszechniaj takich idiotyzmów, proszę.
Zgłoś
Avatar
~Angel 2014-09-05, 8:50 1
FejkKrzysztof napisał/a:



Angel napisał/a:

Piwo Sowite - piwo ważone przez Brauerei Rittmayer Hallerndorf z Bawarii dla polskiego dystrybutora.

Różnica daty na etykietach prawdopodobnie wynika z: na oryginalnej etykiecie podana jest data produkcji i okres do spożycia np- 12 mc a na polskiej etykiecie podana jest data przydatności do spożycia



Czyli to piwo zostało wyprodukowane w paździeriku 2014?



Widzisz jak mocno rozwinięta jest niemiecka technologia.

jebłem bubla
Zgłoś
Avatar
Lysack 2014-09-05, 9:24
Różnica w dacie ważności może wynikać z przepisów prawa.

Niektóre kraje określają termin przydatności do spożycia odgórnie. Nie wiem jak jest w przypadku piwa, ale może się okazać, że na przykład w Niemczech ustawowy termin przydatności do spożycia dla tego typu piwa to pół roku od wyprodukowania, a w Polsce od zabutelkowania.

Na przykład u ruskich wszystkie kosmetyki mają datę ważności 3 lata, a we wszystkich krajach UE są bez daty ważności i można je legalnie sprzedawać nawet jak mają już po 10 lat.

Wystarczy popracować w firmie produkcyjnej, bo w większości z nich powszechne są różne daty ważności na różne rynki.

A to piwo o którym mowa, jeśli będzie przechowywane w dobrych warunkach, będzie dobre i w styczniu 2016
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie