18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Amerykanie znów błyszczą intelektem
o................n • 2013-04-20, 13:47
Bo to je hameryka, a nie jakieś przedszkole

Ambasador Czech w Waszyngtonie Petr Gandalowicz wydał oświadczenie, w którym zaapelował do użytkowników mediów społecznościowych, by nie mylili Republiki Czeskiej z Czeczenią.

Ambasador napisał, że niepokoi go to, że w komentarzach dotyczących pochodzenia domniemanych sprawców zamachów bombowych w Bostonie, jakie pojawiają się w mediach społecznościowych w Stanach Zjednoczonych, dochodzi do "niefortunnego nieporozumienia". A mianowicie mylenia Republiki Czeskiej z Czeczenią.

- Republika Czeska i Czeczenia to dwie różne jednostki. Republika Czeska to kraj w Europie Środkowej, a Czeczenia jest częścią Federacji Rosyjskiej - przypomniał ambasador.

Wielu amerykańskich internautów uznało nazwę Czeczenia (ang. Chechnya) za skrót od Republiki Czeskiej (ang. Czech Republic). W wyniku tej pomyłki w internecie pojawiły się liczne komentarze:
- Do diabła z Republiką Czeską! Kiedyś ją zbombardujemy - napisał Snowflake.
- Ciekawe, co by się stało, gdyby Ameryka wkroczyła do Rosji, albo Republiki Czeskiej? Dlaczego napadają na Stany Zjednoczone? - pytali inni. (sama prawda, Polacy dobrze wiedzieli co robią zabierając tym terrorystom Zaolzie )



Źródła (Harvard referencing style dziffko ):

Petr Gandalovič (2013), Statement of the Ambassador of the Czech Republic on the Boston terrorist attack, mzv.cz/washington/en/czech_u_s_relations/news/statement_of_the_ambassa... [ostatni raz sprawdzane 20.04.2013]

PAP-ks/tr (2013), Ambasador Czech: nie mylcie nas z Czeczenią, tvn24.pl/ambasador-czech-nie-mylcie-nas-z-czeczenia,319853,s.html [ostatni raz sprawdzane 20.04.2013]

Zgłoś
Avatar
kombbatant 2013-04-23, 19:22
Numernabis napisał/a:


ło bo to w chuj trudno zapamiętać historie kraju który powstał przypadkiem 300 lat temu.



Jesli piszesz o Polsce to rozumiem ze miales 5 z historii
Zgłoś
Avatar
o................n 2013-04-23, 21:31
kombbatant napisał/a:



Jesli piszesz o Polsce to rozumiem ze miales 5 z historii



Za to ty dalej 3 klasy podstawówki najwyraźniej nie możesz ukończyć, bo do tej pory nie opanowałeś trudnej sztuki czytania ze zrozumieniem

On pisze o USA...
Zgłoś
Avatar
kombbatant 2013-04-24, 13:46
Kolego Twoje stwierdzenie mnie obraza ale rozumiem ze ty skonczyles juz gimbazjum i taki oblatany w temacie jestes.
Dla twojej wiadomosci- ukonczylem studia jako inz. mgr architektury krajobrazu-cobys mi nie ublizal wiecej zem nie uczony
Twoja odpowiedz nadal nie mowi mi nic.. Tzn ze serio pisales o Polsce czy o Czechach ? Bo o to mi w sumie chodzi:) a tobie o co?

Nie chce ci ublizac ale
Zgłoś
Avatar
o................n 2013-04-24, 17:59
kombbatant napisał/a:

Kolego Twoje stwierdzenie mnie obraza ale rozumiem ze ty skonczyles juz gimbazjum i taki oblatany w temacie jestes.
Dla twojej wiadomosci- ukonczylem studia jako inz. mgr architektury krajobrazu-cobys mi nie ublizal wiecej zem nie uczony
Twoja odpowiedz nadal nie mowi mi nic.. Tzn ze serio pisales o Polsce czy o Czechach ? Bo o to mi w sumie chodzi:) a tobie o co?



Po kolei:

1. Zauważ, że cytowałeś użytkownika Numernabis, a nie mnie
2. Jego "300 lat historii" dotyczyło STANÓW ZJEDNOCZONYCH AMERYKI i było odpowiedzią na sapanie innego użyszkodnika, który podniecał się, że hamerykanie znają historię swojego kraju
3. ty oczywiście powiększyłeś "300 lat historii" i dojebałeś tekst z piątką z historii, bo z jakiegoś powodu stwierdziłeś, że mowa była o PL, a nie o USA
4. Jak chcesz wiedzieć, czy moja wstawka jest na serio, to radzę sprawdzić link ze źródłem
5. gratuluję tytułu, obecnie studiuję w Edynburgu zarządzanie, języki biznesowe i liczenie cyferek (księgowość). A tak na serio mam 17 lat, ale jestem w 6 podstawówki, bo trudny materiał teraz jest

Zgłoś