18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Trzech mężczyzn zaatakowało grupę osób w centrum Lublina. Policja podaje, że "motywem ataku mogły być odmienne poglądy ideologiczne”. Zaatakowani wracali z Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
W piątek, około godz. 23 policjant obserwujący przekaz z kamer monitoringu zauważył w okolicach kiosku przy ul. Długosza kilku mężczyzn w ciemnych kurtkach, którzy na głowach mieli kominiarki, dodatkowo twarze zasłaniali szalikami.

- W rękach trzymali butelki i pałki – informuje Renata Laszczka-Rusek, z KWP w Lublinie. - Mężczyźni zachowywali się dość nerwowo, rozglądali się jakby na kogoś czekali. Ruszyli w kierunku centrum.

Dyżurny komendy wysłał do centrum Lublina wywiadowców i policjantów z Oddziału Prewencji KWP w Lublinie. Gdy patrole dotarły na miejsce, przy ogrodzeniu Ogrodu Saskiego trwała bójka.

- Okazało się, że grupa zamaskowanych osób zaatakowała idących od strony Lipowej młodych mężczyzn – dodaje Laszczka Rusek. - Doszło między nimi do bójki. Uzbrojeni napastnicy byli agresywni, bili i kopali pokrzywdzonych, uderzali ich pałkami i butelkami. Policjanci zatrzymali 7 mężczyzn, zabezpieczyli gaz pieprzowy, pałki oraz rękawice taktyczne.

Zarzuty udziału w bójce usłyszeli trzej mężczyźni w wieku od 30 do 35 lat. W niedzielę zostali aresztowani.

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń śledczych motywem ataku podejrzanych mogły być odmienne poglądy ideologiczne – informuje Laszczka Rusek.

Zaatakowani wracali z Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wszystko wskazuje na to, że atak nie był przypadkowy. Na filmie widać, że napastnicy przygotowują się do niego: wywijają kurtki na lewą stronę, żeby nie zostać rozpoznanym. Z nieoficjalnych informacji wynika, że podawali się za związanych ze środowiskami lewackimi.
Zgłoś
Avatar
PRG 2013-03-05, 21:40 2
Czy ktoś kiedykolwiek powiedział, że antifa ma pokojowe nastawienie?
nie
Zgłoś
Avatar
cerastes 2013-03-05, 21:40 8
Nie ma litości dla zdrajców Polski, zasrana lewica i ich ścierwa z antify !!
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2013-03-05, 21:41 13
jabolmax napisał/a:

środowiska lewackie to jeszcze nie antifa która zresztą jest antykomunistyczna, a przynajmniej była jeszcze w czasach kiedy mnie te całe gówno ideologiczne interesowało


Po pierwsze racja z antifą. Trudno ją nazwać lewacką skoro jest anarchistyczna.
Po drugie nie-racja z antykomunizmem. Faszyzm włoski i nazizm jako ideologie lewicowe także walczyły z komunistami. Więc postawa antykomunistyczna nie czyni niczego z nikogo.

jabolmax napisał/a:

oj bardzo malutko wiesz na temat działań żołnierzy wyklętych których ludność cywilna obawiała często się bardziej od ubeków


A z tego co ja wiem to przynajmniej w okolicach Lwowa, dokładnie Bryńców Zagórnych, m.in. NSZ zajmował się ratowaniem m.in. mojego pradziadka z rąk skurwieli z UPA/AL/GL dzięki czemu gnojówka nie była jedynym względnie bezpiecznym miejscem. Więc nie pierdol mi tu za uszami. Bo sam wiesz tyle co ci kurwa jakiś bojący się o swoją dupę ex-komuch powie byle tylko nie zawisnąć na stryczku za swoje grzeszy... Ogarnij się wreszcie cymbale.
Zgłoś
Avatar
Persil1 2013-03-05, 21:43 8
Przekopałem się przez parę tysięcy stron archiwów z tamtych czasów. Jakoś nigdzie nie znalazłem informacji, żeby ludność bardziej się bała Wyklętych od UB. NIGDZIE! Za to sporo raportów wojewódzkich kacyków i oficerów MBP mówiących o tym jakim poparciem ludności cieszyło się WiN. W tych raportach powtarza się często świadomość, że gdyby nie obecność armii czerwonej to całe PPR i bezpieczniacy skończyli by na sznurze.

Tysiące stron, które powtarzają to samo. Bandytyzm w WiN był tępiony, w MBP promowany. Godziny pracy i ślęczenia nad kserami dokumentów, żeby poznać prawdę. A jakiemuś gnojkowi wystarczy jego widzimisię, "podobno", "gdzieś tak słyszałem", żeby sobie zaistnieć w necie.
Zgłoś
Avatar
JebaćCyganów 2013-03-05, 21:44 7
powinni dostac za to kare smierci, jebane lewackie kurwy, a co do gnoja ktory próbuje oczernić największych Polaków w historii to życze ci podobnego sledztwa jakie oni przezyli i murzynskiego chuja w dupie. dziekuje dobranoc
Zgłoś
Avatar
vass 2013-03-05, 21:45 2
Jednych i drugich do pieca
Zgłoś
Avatar
EdmundKemper 2013-03-05, 21:46 5
A to gałgany. Tak się teraz bawią "pokojowe" i kolorowe organizacje? No ładnie:D Hipokryci pierdoleni.
Zgłoś
Avatar
S................y 2013-03-05, 21:54 5
jabolmax napisał/a:

oj bardzo malutko wiesz na temat działań żołnierzy wyklętych których ludność cywilna obawiała często się bardziej od ubeków



Wkurwiaja mnie ludzie ktorzy ,poczytaja troche gazety wyborczej od Michnika , i chca swiecic obiektywizmem i kreuja sie na wielkich znawcow tematu , a w dalszej dyskusji urywaja w pol slowa, nie konczac calosci.Wlasnie dziala komunistycznych rzadow przez pol wieku,bezczescilo pamiec o nich i ich dobre imie.komunistyczna propaganda przedstawiala ich w najgorszym swietle,tylko dlatego ze walczyli z bolszewikami,komuchami. Nasi Najwieksi Bohaterownie byli dla nich najgorszymi wrogami.
Zgłoś
Avatar
djpaczu94 2013-03-05, 21:54 1
Super manipulacja. Każdy trzeźwo myślący człek będzie wiedział że ten post jest subiektywny i powinien zostać usunięty(jaki debil-moderator mógł go zaakceptować to ja nie wiem) W każdym bądź razie chciałbym wytłumaczyć kolegą z prawego skrzydła: Antifa to organizacja która nie ma lidera, składa się z komórek, grup które mają poglądy antynazistowskie, antyfaszystowskie, antykomunistyczne, kierują się dewizą: Każdy inny, wszyscy równi. Każdego łatwo nazwać "zdrajcą", "lewakiem" kogoś, z kimś się nie zgadzamy, trudniej jednak podać argument dlaczego tak nienawidzimy tych poprostu aktywnych młodych ludzi którzy nie ulegają manipulacją i myślą samodzielnie. Jest mi przykro że żyję w kraju, gdzie ludziom zaczeły mylić się pojęcia - Faszyzm z nacjonalizmem i patriotyzmem. Fajnie że są organizowane pochody, cieszy mnie to, ale nie przez takie ugrupowania jak O.N.R., N.O.P. itp. Ale walczę z takimi ideologiami jak powyżej, bo chce żyć w kraju wolnym od dyskryminacji i ksenofobii. Dopóki takie organizacje będą wychodziły na ulice i organizowały marsze, ja będę z tym walczył bo gdzie KURWY, tam BLOKADY
Zgłoś
Avatar
Hauer88 2013-03-05, 21:54 1
Trzech aresztowanych napastników

Krzysztof L. (34 lata) - bez zawodu, na utrzymaniu rodziców. Był uzbrojony w metalową pałkę i gaz pieprzowy.

Mikołaj B. (35 lat) - na utrzymaniu rodziców, nauczyciel filozofii. Był uzbrojony w nunczaku, gaz pieprzowy oraz scyzoryk.

Łukasz S. (30 lat) - z zawodu ślusarz-spawacz. Miał wzmocnione skórzane rękawice.
Zgłoś
Avatar
malvo 2013-03-05, 21:57 1
jebac zolnierzy wykletych, ktorzy nie chcieli stworzyc samodzielnego krolestwa polskiego i walczyli jak jebany karzel reakcji z jebanym systemem, jebac wszystkic tepych narodowcow co sie podszywaja pod patriotow, jebac wszystkich komunistow co sa debilami . FUCK Y'ALL !!!
Zgłoś
Avatar
Hauer88 2013-03-05, 21:59 5
malvo napisał/a:

jebac zolnierzy wykletych, ktorzy nie chcieli stworzyc samodzielnego krolestwa polskiego i walczyli jak jebany karzel reakcji z jebanym systemem, jebac wszystkic tepych narodowcow co sie podszywaja pod patriotow, jebac wszystkich komunistow co sa debilami . FUCK Y'ALL !!!



Ciebie również.
Zgłoś
Avatar
Suka_Blyat 2013-03-05, 22:00 9
jabolmax napisał/a:

oj bardzo malutko wiesz na temat działań żołnierzy wyklętych których ludność cywilna obawiała często się bardziej od ubeków


Miejsce, daty, nazwiska/pseudonimy osób z AK, NSZ, NZW, ZJ, które dokonały jakiegokolwiek aktu przemocy na polskiej ludności cywilnej/cywilnej ludności żydowskiej
Nie przytoczysz, bo takich nie było. Akcjami na ludności cywilnej zajmowała się AL-GL i partyzantki sowieckie, a w szczególności na kresach, gdzie Polacy mieli dwóch okupantów: niemieckiego i ludowego/sowieckiego. Jestem akurat w trakcie czytania książki "Mity przeciwko Polsce" L. Żebrowskiego i on przytacza kilka akcji jakich dokonywali bandyci z AL-GL, partyzantek sowieckich i żydowskich (tak tak, żydzi mordowali Polaków i to jak, Naliboki, Koniuchy to tylko kilka z wielu miejsc mordów na Polakach), a następnie przypisywano te akcje AKowcom, NSZowcom, gdzie niby współpracowali ramię w ramię z Niemcami. A jeśli nie da się przypisać mordów polskim niepodległościowcom to obwiniano ludność cywilną o kontakty z Niemcami itd.
Wszelkie próby oskarżania Żołnierzy Wyklętych o jakiekolwiek akcje na cywilach są zwykłą propagandą komunistyczną, propagandą, która w końcu zostaje stopniowo obalana dzięki dostępowi do dość licznych materiałów, archiwów itd. Polecam po raz kolejny świetne wykłady na youtubie Leszka Żebrowskiego nt NSZ, AL-GL, polskich organizacjach niepodległościowych oraz mitach jakie panują wśród wciąż wielu ludzi w, nie tylko naszym kraju ale i za granicą
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2013-03-05, 22:01 1
Hauer88 napisał/a:

Krzysztof L. (34 lata) - bez zawodu, na utrzymaniu rodziców.[...]

Mikołaj B. (35 lat) - na utrzymaniu rodziców[...]



W tej swojej chorej nienawiści nie wpadłeś na pomysł że robią na czarno bo lepiej im a policji raczej się nie przyznają...?
Zgłoś
Avatar
Persil1 2013-03-05, 22:03
@djpaczu94

Zgadzam się. Gdzie blokady, tam kurwy.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie