18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:23
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:16
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Armada US Army w 1 porcie
zieli88 • 2013-01-07, 1:57
znowu kradzione i mam nadzieję że zainteresuje

USA chwalą się swoją potęgą. Armada na jednym zdjęciu !



Amerykanie zmieścili na jednym zdjęciu tyle wielkich okrętów, ile nie ma reszta świata razem wzięta. Sesja z bazy w Norfolk trafiła na facebookowe konto US Navy i została uznana za wyraz potęgi USA.
Baza amerykańskiej floty w Norfolk w Wirginii jest największym portem US Navy na atlantyckim wybrzeżu USA. Stacjonują tam wszystkie atlantyckie lotniskowce, w odróżnieniu od pacyficznych, które stacjonują w kalifornijskim San Diego.
Wraz z największymi okrętami w Norfolk bazuje rzesza mniejszych jednostek, które zazwyczaj je eskortują, oraz duże okręty desantowe.

US Navy określa bazę jako "największą na świecie", ale trudno to obiektywnie zweryfikować.

Wyjątkowa lista obecności



Wszystkie okręty formalnie przypisane do swojego portu macierzystego de facto nieczęsto tam bywają. Trudno więc spotkać większą ich ilość za jednym razem. Przeważnie Norfolk pozostaje relatywnie puste, z góra jednym albo dwoma lotniskowcami i okrętami desantowymi przy nabrzeżach.
W ostatnich dniach baza jednak wyjątkowo wypełniła się masą okrętów, w wyniku zbieżności końców misji, treningów, remontów, być może tak wymierzonych, aby jak najwięcej marynarzy mogło spędzić Święta w domu.
Służby prasowe US Navy uznały takie nagromadzenie okrętów za dobrą okazję do zrobienia unikalnej sesji zdjęciowej.

Armada w jednym miejscu


Wykonane z powietrza zdjęcia rzeczywiście są o tyle unikalne, że nie można by go wykonać w żadnym innym miejscu na świecie. Widać na nich tyle okrętów o tak dużym potencjale, że stworzona z nich grupa uderzeniowa mogłaby z powodzeniem stanąć do walki z połączonymi siłami większości flot świata, albo dokonać inwazji na średniej wielkości kraj, nie wspominając np. o opanowaniu polskiej przestrzeni powietrznej.
Na zdjęciach widać między innymi pięć lotniskowców atomowych, z czego cztery typu USS Nimitz i jeden wycofywany już ze służby USS Enterprise. Towarzyszy im sześć dużych okrętów desantowych, z tego cztery zdolne do przewożenia samolotów i śmigłowców.
Przy pirsach stoi też cała rzesza mniejszych krążowników typu Ticonderoga i niszczycieli typu Arleigh Burke, oraz różnych okrętów zaopatrzeniowych.

na koniec dorzucam zdjęcia 2 typów okrętów które stale towarzyszą lotniskowcom, także w porcie.

niszczyciel typu Arleigh Burke



krążownik typu Ticonderoga



Nie trzeba dodawać, że jesteśmy w głębokiej dupie z naszą MW

ps jestem ekspertem
Zgłoś
Avatar
zlomiarz666 2013-01-07, 13:32 5
Na tych lotniskowcach jest wiecej równego "asfaltu" niz na polskich drogach
Zgłoś
Avatar
Ver0 2013-01-07, 13:35
Na Hawajach też się chwalili "Flotą Pacyfik" i 7 grudnia 41 na chwaleniu się skończyło
Zgłoś
Avatar
fifi 2013-01-07, 13:40 6
Ver0 napisał/a:

Na Hawajach też się chwalili "Flotą Pacyfik" i 7 grudnia 41 na chwaleniu się skończyło



nie kolego, skonczylo sie ale na hiroshimie
Zgłoś
Avatar
zygmuntor 2013-01-07, 13:53
Mają szczęście że somalijscy piraci nie mają fejsbuka, bo bym im zrobili kuku z tą flotą
Zgłoś
Avatar
ru_ziolo 2013-01-07, 14:08 1
Jakie US ARMY ?
US NAVY !!

Powiedz w stanach do marynarza, że jest z usarmy - ubezpieczenie zdrowotne Ci się przyda.
Zgłoś
Avatar
sidian 2013-01-07, 14:46 1
wojtessky napisał/a:

Juz raz mieli całą flotę w 1 miejscu = Pearl Harbor



Primo to nie jest cała flota w jednym miejscu. Tam są cztery Nimitze z dziesięciu. Ledwie kilka statków eskortujących. To jest ułamek floty USA, a i tak jest w stanie zapewnić im panowanie na morzach całego świata. Fakt, że jebani mają kawałek arsenału. Za 20-30 lat sytuacja się zmieni, jak USA nie będzie miało forsy na nową generację lotniskowców, a Chiny będą swoje regularnie pompować .
Zgłoś
Avatar
pit@ 2013-01-07, 15:55
Jaką oni tam muszą robić jajecznicę....
Zgłoś
Avatar
Nacci 2013-01-07, 16:12 3
Jaka tam bombę wjebać? Co wy piszecie przy takich okrętach (takiej flocie samolotów na każdym lotniskowcu po 90+) oraz eskorcie tych niszczycieli jebniecie bomby bylo by praktycznie nie mozliwe. Nie mowiac, ze to jeszcze w porcie na terenie USA co juz definitywnie jest nie mozliwe chyba, ze ktos chcialby wjebac pokazny arsenal bombek atomowych ale kto wie jaki oni maja system obrony. a allahowie to sobie moga postrzelac w powietrze lub drzec te ryje tam na pustyniach.
Zgłoś
Avatar
KingOfEvil 2013-01-07, 16:22
fejzez napisał/a:

dobry moment na pearl harbor 2



Japońce pewnie już szykują jakąś atomówkę
Zgłoś
Avatar
m................i 2013-01-07, 17:29 5
Ja chcę żeby pancerniki wróciły!!!!
Yamato wróć!
Zgłoś
Avatar
POPISowyNumer 2013-01-07, 18:04
A tam rusek z atomówką i "Ku chwale ojczyzny!"
Zgłoś
Avatar
linkos 2013-01-07, 20:02
@OP
na cholerę nam taka Navy skoro mamy oczko wodne a nie ocean

nie żebym bronił nasze wojsko, które jest 100lat za murzynami
Zgłoś
Avatar
sidian 2013-01-07, 23:02
modzgi napisał/a:

Ja chcę żeby pancerniki wróciły!!!!
Yamato wróć!Obrazek



Czy mnie się tylko zdaje, czy Yamato nigdy nie został wykorzystany jako okręt wojenny? Zakopali go gdzieś w porcie i działał jak bateria dział nabrzeżnych?
Zgłoś
Avatar
m................i 2013-01-08, 0:13
sidian napisał/a:



Czy mnie się tylko zdaje, czy Yamato nigdy nie został wykorzystany jako okręt wojenny? Zakopali go gdzieś w porcie i działał jak bateria dział nabrzeżnych?


To źle ci się zdaje.. Obydwa Yamato i Mushashi były flagowymi okrętami floty japonskiej. Mushashi zatonął wcześniej a Yamato zatonął podczas samobójczej misji.
Zgłoś
Avatar
L................6 2013-02-02, 22:16
slonzok napisał/a:

Taaa jasne jeden allah akbar i po flocie... Ktos kto wydaje tyle hajsu na taki sprzet i pewnie nie jest przygotowany na jakies 'zabladzone' torpedy albo rakiety. Gdzie wy zyjecie?



Taa kraj który jest samowystarczalny i ma wyjebane lotniska a jednak stado brudasów wpierdoliło się w pentagon zajebanym samolotem. Dobranoc twoja wypowiedź oficjalnie została spuszczona w kiblu niczym dostojny i koszerny kac stolec
Zgłoś