18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Avatar
W................o 2010-04-20, 18:51
Ej no widać, że te emo-piosenki to brzmią jak oryginał, a np. "No woman no cry" Marleya jest naciągnięte to samo "Forever Young" Alphaville, "Let It be" Beatelsów, RHCP "Under the Bridge". A tej reszty disco-papki i emo-kupki nie znam, ale gdzieś tam słyszałem i trzeba powiedzieć, że prawie jak oryginał
Zgłoś
Avatar
godlo 2010-04-20, 19:55 18
Macie tu znacznie więcej utworów zrobionych na 4 akordach
Zgłoś
Avatar
Mati_UTD 2010-04-20, 20:46 7
Tu macie tytuły:
1. Don't Stop Believin - Journey
2. Your Beautiful - James Blunt
3. Forever Young - Alphaville
4. I'm Yours - Jason Mraz
5. Happy Ending - Mika
6. Amazing - Alex Lloyd
7. Wherever You Will Go - The Calling
8. Can You Feel The Love Tonight - Lion King
9. She Will Be Loved - Maroon 5
10. Pictures of You - The Last Goodbye
11. Please Don't Leave Me - Pink
12. Cigarettes - Ben Lee
13. With or Withoutďťż You - U2
14. Fall At Your Feet - Crowded House
15. Am I Not Pretty Enough - Kasey Chambers
16. Let It Be - The Beatles
17. City of Angels - Red Hot Chili Peppers
18. The Horses - Kenny Loggins
19. No Woman No Cry - Bob Marley
20. Sex and Candy - Marcy Playground
21. Down Under - Men At Work
22. Waltzing Matlida - Banjo Patterson
23. Taylor - Jack Johnson
24. Take On Me - A Ha
25. When I Come Around - Green Day
26.Save Tonight - Eagleďťż Eye Cherry
27. Africa - Toto
28. If I Were A Boy - Beyonce
29. Self Esteem - The Offspring
30. Apologize - OneRepublic
31. U
Zgłoś
Avatar
Zdunkov 2010-04-20, 20:50
z tego co słyszę: E H cis A

Przy czym wiele piosenek opiera na tym tylko jakiś swój fragment, oni tutaj śpiewają akurat ten, który pasuje, podciągając albo obniżając po prostu tonację. Interwały są generalnie zachowane, chociaż podejrzewam, że w niektórych miejscach pasuję np tylko 3 akordy i wtedy śpiewają fragment.

Tak czy inaczej - jak dla mnie mistrzowie świata
Zgłoś
Avatar
Mati_UTD 2010-04-20, 20:51
limit znaków ;/;/
c.d
31. U
Zgłoś
Avatar
sard 2010-04-20, 21:42
bo większość muzyczki (szczególnie) popa to jeden chuj
Zgłoś
Avatar
Asmodea22 2010-04-20, 22:38
jeżeli ktoś oglądając to zaśmiał się lub pomyślał "faktycznie"( a są tu tacy) to znaczy że był, jest i będzie tylko bezmózgim i bezwolnym konsumentem :]

a szoł ładnie przygotowany
Zgłoś
Avatar
bakosan666 2010-04-20, 23:16
cała prawda o popie i showbiznesie
Zgłoś
Avatar
Zdunkov 2010-04-20, 23:46
@Arahja7
powiedz mi proszę, dlaczego? Przecież to słychać, że idą cały czas te same akordy. Tu nie trzeba być muzykiem ani mieć nie wiem jakiego słuchu: Weź sobie gitarę, i szarp po kolei każdą strunę 4 razy: najgrubszą tak po prostu, tą niżej trzymając na 2. progu, tą samą na 4 progu, tą samą nie przyciskając i słuchaj, czy pasuje.
bo wydaję mi się, że chcesz być inna niż wszyscy, ale tu się fake napisać nie da. na czym więc polega 'szoł', o jakim oszustwie mówisz?
Zgłoś
Avatar
axtxn 2010-04-21, 10:52
Freaqs napisał/a:

Puyol@
Masz tu swoją wersję:
WRACAJ DO PODSTAWÓWKI.


Poliglota sie znalazł
Zgłoś
Avatar
Asmodea22 2010-04-21, 14:00
Zdunkov napisał/a:

@Arahja7
powiedz mi proszę, dlaczego? Przecież to słychać, że idą cały czas te same akordy. Tu nie trzeba być muzykiem ani mieć nie wiem jakiego słuchu: Weź sobie gitarę, i szarp po kolei każdą strunę 4 razy: najgrubszą tak po prostu, tą niżej trzymając na 2. progu, tą samą na 4 progu, tą samą nie przyciskając i słuchaj, czy pasuje.
bo wydaję mi się, że chcesz być inna niż wszyscy, ale tu się fake napisać nie da. na czym więc polega 'szoł', o jakim oszustwie mówisz?



Nie wytrzymałeś, musiałeś wysłac mi wiadomość prywatną?
szoł=przedstawienie, występ itd. co do reszty lepiej naucz się czytać
Zgłoś
Avatar
twist 2010-04-21, 18:27
Zgadzam się z Zdunkov. Chyba nietrudno usłyszeć, że cały ich "szoł", piosenka leci ciągle na 4 akordach. To, że niektóre piosenki są naciągane nie znaczy, że nie brzmią dobrze właśnie na tych 4 chwytach.
Ja jestem zdumiona, że aż tyle piosenek można oprzeć na tak banalnej melodii.
Zgłoś
Avatar
Asmodea22 2010-04-21, 18:46
eh... te masy. twist, zduknov, dla was tłumaczę i nie będę się powtarzać :
-jeżeli ktoś oglądając to zaśmiał się lub pomyślał "faktycznie"( a są tu tacy) to znaczy że był, jest i będzie tylko bezmózgim i bezwolnym konsumentem :]

a szoł ładnie przygotowany

-jezeli kogoś rozśmieszył fakt, że tyle piosenek które zna to jeden chuj lub pomyślał "o kurwa, racja, oświeciło mnie"(a są tu tacu) to znaczy że był, jest i będzie tyko bezmózgim i nie posiadającym własnej woli konsumentem :]

a występ ładnie przygotowany przez nich

pozdrowienia z krainy gdzie mózg służy do używania a nie zalegania. baj
Zgłoś
Avatar
Zdunkov 2010-04-21, 23:47
Kurwa, oczywiście, że do chuja zrozumieliśmy treść tego posta. Ale dalej nie rozumiem, dlaczego jestem bezmózgiem, skoro to wszystko to jest jeden chuj pod względem kompozycji. No, tzw funkcji.
Zgłoś
Avatar
Virtuocity 2010-04-21, 23:53
To na czym się te wszystkie kawałki opierają to tak zwana Triada Harmoniczna. To brzmi skomplikowanie ale opiera się o to, że mamy 3 akordy- pryma, subdominanta i dominanta grane w kółko. Tada! I tak mamy na przykład akordy A, D, E, co równa się hitem. Jeżeli ma być to tonacja molowa to jeśli chcemy coś w A moll zagrać to wycinamy na jakimś instrumencie akordy f moll, h moll i c# dur
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie