18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:32
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 6:31
Avatar
Doktór 2012-06-04, 17:40 1
Takie kwiatki jak nazywanie stoczni im. Lenina są efektem braku dekomunizacji. Gdyby alianci po II WŚ nie zrobili denazyfikacji to u naszych zachodnich sąsiadów też by z czymś takim wyskakiwali, przywracano by dawne nazwy placów np. im. Hitlera, Göringa czy Goebbelsa.

Kluczem jest uznanie komunistów zbrodniarzami. Od nazistów różnili się tylko tym, że wygrali wojnę.
Zgłoś
Avatar
jojoaction 2012-06-04, 17:47
Jestem chuliganem i stać mnie
Zgłoś
Avatar
KoksaX 2012-06-04, 17:52
Uważam, że nie powinien wypowiadać się na temat czyje imię powinno wisieć w kraju, z którego nie pochodzi. Z mojego punktu jest to straszny przejaw anglosaskiej ignorancji, decydować czy w Polsce może być napisane "Lenin" czy nie.

Nie patrzę na opcję polityczną, nie krytykuję, bo zamazał "Lenina" lub napisał "Solidarność", chodzi o sam fakt tego, że " po prostu się nie zgadzam żeby komuniści tacy jak Lenin mogli znajdować się w miejscach publicznych, więc po prostu musieliśmy to zrobić" jak mu się nie podoba to niech siedzi u siebie.
Zgłoś
Avatar
NafazowanyKoleś 2012-06-04, 18:39
KoksaX napisał/a:

Uważam, że nie powinien wypowiadać się na temat czyje imię powinno wisieć w kraju, z którego nie pochodzi. Z mojego punktu jest to straszny przejaw anglosaskiej ignorancji, decydować czy w Polsce może być napisane "Lenin" czy nie.

Nie patrzę na opcję polityczną, nie krytykuję, bo zamazał "Lenina" lub napisał "Solidarność", chodzi o sam fakt tego, że " po prostu się nie zgadzam żeby komuniści tacy jak Lenin mogli znajdować się w miejscach publicznych, więc po prostu musieliśmy to zrobić" jak mu się nie podoba to niech siedzi u siebie.



Koleś nie jest z Anglii czy Polski, koleś jest z planety Ziemia. Jest tego samego gatunku co ty, ma ten sam instynkt i mógłby być twoim przyjacielem lub wrogiem. Pytanie - dlaczego nie może? Bo mieszka w Anglii? I co z tego? Lenina zna cały świat i cały świat może się sprzeciwiać takiemu czemuś, bo jak w Polsce się chujnia dzieje i jest przyzwolenie, to przynajmniej ktoś inny wziął i zrobił robotę. Równie dobrze mógł to być murzyn i ma takie samo prawo się sprawie sprzeciwiać jak ty, ja, Anglik albo cygan (choć ten ostatni napis by zajebał).

Zamiast przejawu ignorancji widziałbym w takim zachowaniu jakąś SOLIDARNOŚĆ z innym człowiekiem, chuj, że to w Polsce. Przyjechał i zrobił. Ty jesteś Polakiem, a tego nie zrobiłeś, siedzisz u siebie. Widzisz różnicę?
Zgłoś
Avatar
fifus92 2012-06-04, 19:15
NafazowanyKoleś napisał/a:



Lenina zna cały świat i cały świat może się sprzeciwiać takiemu czemuś



Ja gościa nie znam, ale domyślam się że na pewno mu przykro przez to jak go traktujecie
Zgłoś
Avatar
siwus123 2012-06-04, 19:16
Nafazowany Różnica jest taka że sceny są z filmu który miał opowiadać o Banksym a text jest zmieniony i sceny zmyślnie dobrane. Podoba mi sie sposób przeróbki tego filmu brawa dla autora
Zgłoś
Avatar
kaelem 2012-06-04, 20:48
za 4 miesiące będę tatkiem, za 3 lata i 4 miesiące, będę syna straszył Ewą Minge, jak nie będzie "solidarity, solidarity, solidarity" z tatusiem O!
Zgłoś
Avatar
brandziorone 2012-06-04, 21:29
ciekawe ze scenki z banksym wyciete z "wyjscia ze sklepu z pamiatkami" ale to na bank nie jest fake
Zgłoś
Avatar
KoksaX 2012-06-04, 22:03
NafazowanyKoleś napisał/a:


Zamiast przejawu ignorancji widziałbym w takim zachowaniu jakąś SOLIDARNOŚĆ z innym człowiekiem, chuj, że to w Polsce. Przyjechał i zrobił. Ty jesteś Polakiem, a tego nie zrobiłeś, siedzisz u siebie. Widzisz różnicę?



Osobiście mam poglądy lewicowe, nie komunistyczne. Jednak Lenina postrzegam pozytywnie jako symbol, nie zrobiłem tego, bo po pierwsze nie jest to zgodne z prawem, a po drugie przeczy to mojemu postrzeganiu tej postaci. Zgodnie z moimi przekonaniami jest to brak "SOLIDARNOŚCI", bo moim zdaniem napis powinien zostać.

A chciałem żeby obeszło się bez polityki.

Mówiąc krócej, w sprawach dyskusyjnych dla Polaków, których one bezpośrednio dotyczą nie powinien wypowiadać się ktoś kto nie żył w tamtym systemie (wiem, że nic z tamtych nie pamiętam, ale większość rodziny choć nie tęskni nie wypowiada się źle).
Zgłoś
Avatar
harinezumi 2012-06-04, 22:32
Żaden Banksy "motyw" wycięty z filmu niby z i o Banksym tylko głos podstawiony inny
Zgłoś
Avatar
vajron 2012-06-05, 15:24
Chciałem tylko zauważyć (to do pajaca tasującego się do Hitlera) że Lenin nie był ludobójcą, on stworzył system polityczny który jest dobry. W Polsce nigdy nie było komunizmu takiego jak w zamyśle Lenina więc nienawidzenie go za to co się działo z Polską po wojnie, jest tak samo sensowne jak nienawidzenie Nietzschego. To Hitler i Hitlerowcy zabijali Polaków nie Lenin. Zapytaj się dziadka o ile nie srał ze strachu po kątach podczas wojny czy chciałby przyjść do twojej kawiarni hitlerjungden czy jak to się tam kurwa piszę, nawet nie będę tracił czasu na sprawdzanie bo sram na hitlera, każdego faszyste i naziola. Gdyby was Hitlerowcy spotkali to was też by przez gaz przepuścili uprzednio gwałcąc wasze matki i siostry na waszych oczach. Pozdrawiam nazioli - patriotów bo mam zajebisty ubaw za każdym razem kiedy mówicie bóg honor ojczyzna (bo nic z tym wspólnego nie macie)
Zgłoś
Avatar
Dragon33 2012-06-05, 15:32
Scena z filmu dokumentalnego "Wyjście przez sklep z pamiątkami", zagadka rozwiązana. Oczywiście głoś podłożony.

Zgłoś
Avatar
chlusniembousniem 2012-06-06, 9:46
Gościu z 0:27 na bardzo dobry głos do radia lub jako lektor
Zgłoś