18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Avatar
hogg 2013-01-19, 11:39
"Przy pracach na: drabinach, klamrach, rusztowaniach i innych podwyższeniach nie przeznaczonych na pobyt ludzi, na wysokości do 2 m nad poziomem podłogi lub ziemi nie wymagających od pracownika wychylania się poza obrys urządzenia, na którym stoi, albo przyjmowania innej wymuszonej pozycji ciała grożącej upadkiem z wysokości, należy zapewnić, aby:
1) drabiny, klamry, rusztowania, pomosty i inne urządzenia były stabilne i zabezpieczone przed nie przewidywaną zmianą położenia oraz posiadały odpowiednią wytrzymałość na przewidywane obciążenie
"

W czym problem, jak dla mnie wszystko gitara

A tak poważniej, to wiele osób myli w komentarzach pracę zawodową gdzie obowiązują przepisy BHP i prywatne naprawy.
Prywatnie, to ja sobie mogę zmieniać żarówki na wysokości 4 metrów nawet nago i chodząc na szczudłach po pijaku.
a jako pracownika to obowiązują mnie przepisy BHP i te wszystkie dyrdymały.
Zgłoś
Avatar
RevolutionGFX 2013-01-19, 11:57
Dobrze zrobił.. nie wiem na chuj ktoś sie przypier*ala... piwo dla pana że wgl miał jakiś pomysł.. pewnie połowa tych co ma do niego jakiś "żal" nie wiedziałaby co zrobić
Zgłoś
Avatar
ans83[Ż] 2013-01-19, 12:04 2
Zgłoś
Avatar
michal_macieja 2013-01-19, 12:26
Paruje jako Konserwator/złota rączka w Budynku, i tak wygląda wielkość prac, BHP swoje a my swoje, ma być pewnie i bezpiecznie, a jak coś się stanie i tak znajdą jakąś dziurę by nie zapłacić odszkodowania, a sprzęt BPH w 100% pewny kosztuje, i do tego jego przeglądy.
Zgłoś
Avatar
Muscasa 2013-01-19, 12:30
prosze bardzo jaki murarz-tynkarz-akrobata
Zgłoś
Avatar
Preeezes 2013-01-19, 13:08 1
Autor chyba nigdy nic nie zrobił sam w domu
Zgłoś
Avatar
siewier666 2013-01-19, 13:20
pan go strzeże
Zgłoś
Avatar
lukee85 2013-01-19, 14:04
Maderfakermen napisał/a:

o chuj wam chodzi. przecież zaparł drabinę w taki sposób że mu nie "odjedzie".



Nie raz trzeba kombinować, żeby wymienić głupią świetlówkę, a nikt nie będzie wynajmował specjalnie po to rusztowania za grube pieniądze. Czepiacie się i tyle.
Zgłoś
Avatar
Abi.M.Sahim 2013-01-19, 14:09 1
You kidding me? Widać, że prawie nikt z Was nigdy na budowie nie pracował... Co - może miał postawić tą drabinę w drugą stronę, żeby faktycznie się spierdolić?
Przy takim ustawieniu drabiny, wymagana była by całkiem silna ingerencja osób trzecich (czyt. ktoś musiałby specjalnie tą drabinę popchnąć), żeby koleś spadł.
Nie trzeba być geniuszem, ani kimś specjalnie pomysłowym, żeby na to wpaść, ale ruszyć dupsko sprzed komputera i samemu coś w domu zrobić...

Poza tym - powiedzcie mi geniusze, jak inaczej dostać się do tej lampy? Jak ktoś ma lepszy i bardziej bezpieczny pomysł, to chętnie przeczytam.

Co do nazwy tematu...
No ja pierdolę! BHP = Bezpieczeństwo i Higiena Pracy! Jak można do kurwy ostatniej napisać Bhp pracy?!?
W jakim kraju ja żyję...
Zgłoś
Avatar
ari4 2013-01-19, 14:46
Może to wygląda niebezpiecznie, ale za cholerę nie ma możliwości, żeby gościu spadł. No chyba, że drabina pęknie.
Zgłoś
Avatar
K................k 2013-01-19, 15:30
El-Miczelov napisał/a:

You kidding me? Widać, że prawie nikt z Was nigdy na budowie nie pracował... Co - może miał postawić tą drabinę w drugą stronę, żeby faktycznie się spierdolić?


Naucz się czytać pajacu, większość tutaj ma to samo zdanie co Ty w sprawie tej drabiny, więc niepotrzebnie hejtujesz.
Zgłoś
Avatar
Abi.M.Sahim 2013-01-19, 16:41
KidDynamite napisał/a:


Naucz się czytać pajacu, większość tutaj ma to samo zdanie co Ty w sprawie tej drabiny, więc niepotrzebnie hejtujesz.


Tylko, że większość tutaj, błędnie rozpatruje to w kontekście "polak potrafi".
Podczas gdy to bynajmniej nie jest "kombinowanie w stylu polskim", tylko najoptymalniejsza i najbezpieczniejsza metoda podparcia drabiny, kiedy próbujesz się dostać do takiego miejsca jak to widoczne na zdjęciu- np. do tej lampy na wysokim suficie na półklatce.
Zgłoś
Avatar
SalvaCzoko 2013-01-19, 17:50 1
Cytat:

+5 do wyobraźni tego pana


-0 dla ciebie chłopie.
To jest klatka w starej kamienicy, które budowało się nie myśląc o łatwości przyszłego remontu.
Drabina jeżeli ma podparcie i jest stabilna to wszystko jest ok.
Zgłoś
Avatar
sylwek1191 2013-01-20, 11:50
jak to się mówi murarz tynkarz akrobata to dewiza polaka
Zgłoś