18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:31
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Avatar
Wójcik 2013-03-19, 11:40 1
Na filmiku nie widać termometru więc wszystkie frakcje parujące w różnych temperaturach trafiają do jednego odbieralnika? Jeśli tak to produkt będzie zanieczyszczony nieporządnymi składnikami (chyba że na czuja odbiera frakcje). Poprawna destylacja musi być prowadzona 3 stopniowo: Frakcje lżejsze parujące w niższej temperaturze niż alko. następnie oddzielnie to co najlepsze a na koniec reszta śmieci. Kontrola temperatury wg. mnie to podstawa czystego alkoholu.
@ katureno ładna instalacja ile koszt budowy wyniósł mniej więcej?
Zgłoś
Avatar
gawron1987 2013-03-19, 12:00

Jak już się tak wszyscy chwalą aparaturami to ja też nie mogę być gorszy
Sorry za brak edit ale leń jestem. Kręcone dziurą w zębie.
Zgłoś
Avatar
addieadam 2013-03-19, 12:11 1
Brawa dla wszystkich spryciarzy korzystających z chłodnic wykonanych z rurek miedzianych/aluminiowych. Miedź, podobnie jak ołów odkłada się w mózgu. Co robi ołów wiemy z historii, miedź natomiast prowadzi do poważnej choroby - choroby Wilsona.

Tylko szkło + kwasówka (keg + kolumna rektyfikacyjna) + wężyki silikonowe przeznaczone do artykułów spożywczych. Oszczędzajcie ale z głową
Zgłoś
Avatar
b................z 2013-03-19, 12:14
Ja napierdalam na zwykły garnek i miskę z lodem, uszczelniane wszystko ciastem z mąki. W smaku może nie jest za pyszny ale poniewiera
tylko kac później niemiłosierny.
Zgłoś
Avatar
Jason-X 2013-03-19, 12:23
bez termometru


Panowie - kończmy flaszkę bo się ściemnia ...
Zgłoś
Avatar
j................� 2013-03-19, 12:34
addieadam,

Wow,Ty robisz bimber żeby oszczędzić? Brawo ja uwielbiam bimber tylko ze względu na smak i procenty a nie telepania się na flaszkę:] całe życie waliłem spirytus przeskoczenie ze spirolu na wódkę to jak z mercedesa do malucha:)
Zgłoś
Avatar
maverx 2013-03-19, 13:19
Panowie, napierdolic sie bimbrem wlasnej roboty jest duzo zdrowiej niz tania woda sklepowa, a nawet ta droga bo jebie jednakowoz. Znam naocznego swiadka, co widzial, jak w rozlewni wodki, kartonami!!, wrzucali aspiryne i paracetamol do zbiornika. I ch*j wie co jeszcze tam laduja zeby lepiej klepalo, zeby na drugi dzien napierdalal baniak i potrzebujesz klina i kolko sie zamyka. A po dobrze zrobionym bimberku wystarczy uzupelnic plyny ;]
Zgłoś
Avatar
Dr.Kafar 2013-03-19, 14:01
Fiu fiu, jacy doświadczeni bimbrownicy, a piszą "bimber po pierwszej destylacji..." To jest ludzie OKOWITA! I z takiej okowity robi się zajebioza podróbki starki i koniaków...

Chociaż dziś nazewnictwo się rozwlekło i okowitą zwą nawet spirytus... lol...
Zgłoś
Avatar
HUSARIAN1337 2013-03-19, 17:36
za Zielone Żabki zawsze piwo
Zgłoś
Avatar
Hannibal_PL 2013-03-19, 18:48
Ja pierdole... Znaleźli się kurwa szpecjaliści na sadolu...

Pierwszy zarzut do filmiku - gdzie jest kurwa termometr? Bez termometru to wyparuje ci wszystko łącznie z metanolem a metanol wiadomo co robi z gałami. Musi być kontrolowanie temperatury jak użyszkodnicy wcześniej napisali.
Druga rzecz do której przyjebuję się jak skurwysyn - druga destylacja i 94 % zawartości alko? Bitch please... Łykacie to jak młode pelikany albo Sasha Grey. W domowych warunkach jeżeli osiągniecie normalne 40% po trzech destylacjach to jesteście świetnymi bimbrownikami. Nie da się ot tak przy pomocy takiego sprzętu zrobić prawie czystego alkoholu. Nie wciskajcie kitu.
Trzecia rzecz co do filmiku - to jest przepis czy chwalenie się sprzętem? Bo jeżeli przepis to gdzie kurwa jakikolwiek sposób na zacier? Nie każdy słyszał o najprostszym z datą bitwy pod Grunwaldem...
Czwarta rzecz co do reszty użytkowników - chwalcie się dalej swoim sprzętem a później smutni panowie się pojawią i co nieco się przypierdolą kary...
Zgłoś
Avatar
Dr.Kafar 2013-03-19, 20:07
No już też nie przeginaj w drugą stronę, znajomy znajomego na własnym sprzęcie pod 80% wyciąga.
Zgłoś