18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Wszyscy widzielismy imponujace budowle z klockow Lego, ale ta jest chyba jedna z najlepszych. Zbudowana z 150.000 klockow i 7.000 figurek, rekonstrukcja sceny bitwy z filmowej adaptacji Wladcy Pierscieni, wazy ok 160 funtow (72 kilogramy), jest wielkosci stolu do ping-ponga, a zbudowanie jej zajelo dwom osobom prawie 4 miesiace.

Dopieszczone zostaly nawet takie detale, jak katapulty, drabiny, czy elfy napinajace luki.

Jak mowi jeden z tworcow, skompletowanie tylu klockow nie bylo latwe: "Planowalem zbudowac cos takiego, odkad zestawy Lego LOTR zostaly wypuszczone w zeszlym roku. Zaczalem zbierac figurki z calego swiata (szczegolnie Elfy), co bylo trudne, poniewaz bylismy w stanie zdobyc po 6 z Niemiec, 8 z Polski itd. aby skompletowac wystarczajaca ilosc do realistycznego odtworzenia bitwy"

Zgadza sie, dalismy wiecej figurek niz Niemcy!

(Sorry za brak polskich znakow, mam chujowy OS. Tlumaczenie nie jest doslowne, ale powinno oddac tresc w miare wiernie.)























Zrodlo: mymodernmet.com/profiles/blogs/lotr-helms-deep-battle-scene-lego
Zgłoś
Avatar
Ciesin 2013-10-09, 18:02 5
Gdybym za dzieciaka miał taką ilość klocków, pierdolnąłbym całe Śródziemie i trylogię scena po scenie, razem z tymi których nie było w filmie, a nie jedną bitwę...
Zgłoś
Avatar
Azral 2013-10-09, 18:24
chciało im się?
Zgłoś
Avatar
LiquidKaczor 2013-10-09, 18:59 9
wybacz, że się czepiam, ale w artykule jest 1700 figurek a nie 7k


to zdjęcie jest najlepsze
Zgłoś
Avatar
rudikopf 2013-10-09, 19:18 1
No aż prosi się aby napisać "Za Lego zawsze piwko" Generalnie za stary jestem żeby się jarać klockami Lego, chociaż za dziecka to było moje marzenie mieć jakikolwiek zestaw, niemniej za taką prace jaką tutaj wyżej jest prezentowana należy się piwko !!!
Zgłoś
Avatar
ndksjfdsui 2013-10-09, 20:20
A ja do dziś się zastanawiam, czemu gdy Uruk-hai dawali te drabiny na mur, Rohańczycy ich po prostu... nie zrzucali? Oczywiście po zabiciu tych berserków, którzy szli jako pierwsi. Takim sposobem spokojnie bardzo by opóźniali najazd uruk-hai, a elfy z łukami mogłyby przez ten cały czas nawalać strzałami i zabijać kolejne setki uruk-hai...
Zgłoś
Avatar
Coliber 2013-10-09, 20:43
LiquidKaczor napisał/a:

wybacz, że się czepiam, ale w artykule jest 1700 figurek a nie 7k

Obrazek
to zdjęcie jest najlepsze



Hah, masz racje, moze jakis admin poprawi. Uznalem to zdjecie za Easter Egg, wiec tylko zalinkowalem zrodlo dla wytrwalszych
Zgłoś
Avatar
Miranda 2013-10-09, 22:20 1
@kroplowa pokładałam się ze śmiechu przy tekście "deszcz litości! Ja mam tylko 256 MB ramu". Dzięki za przypomnienie
Zgłoś
Avatar
hell.no 2013-10-11, 0:48
Gdzie mogę kupić ten zestaw? ^.-
Zgłoś