18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
tigerqaz 2012-06-12, 19:46
Łoś żesz Ty !
Zgłoś
Avatar
69KoWaL69 2012-06-12, 19:59
przecież przejeżdżał obok znaku "uwaga łosie " co za...
Zgłoś
Avatar
FunkyKoval 2012-06-12, 20:47
Jedź łośtrożnie.
Zgłoś
Avatar
Apollon 2012-06-12, 21:42
stud3nt@
Zapewne nigdy nie prowadziłeś samochodu poza NFS... Łoś był na środku drogi, światło/tło??!?!?! (jesteś fotografem)?? doświadczony kierowca bez najmniejszego problemu ominąłby zwierze wielkości stodoły.
czas 2 sekundy to wieczność, średni czas reakcji kierowcy to 0.5s co pozwoliłoby zwolnić na tyle by móc ominąć łosia.
Ponadto film jest w podłej jakości, więc tylko niewidomy kierowca mógłby widzieć podobnie lub gorzej niż widok z filmu.
To tyle z mojej strony, życzę pozytywnego wyniku egzaminu na prawo jazdy
Zgłoś
Avatar
S................x 2012-06-12, 23:21
stud3nt napisał/a:



Trzeba być mistrzem kierownicy albo nie mieć bladego pojęcia o jeździe autem, żeby pisać takie pierdoły.

Łosia widać od 9,5 sekundy filmu, facet przypierdolił w 11 - co daje max 2 sekundy na reakcję.



Z większością Twojego komentarza się zgodzę, z tym nie jestem w stanie.
Kierowca zwyczajnie musiał widzieć go wcześniej. Kamerki samochodowe mają obiektywy szerokokątne, więc my nie widzimy tego w ten sam sposób, co kierowca.
Musiał go widzieć wcześniej, zwyczajnie myślał, że go sobie ominie, a że łoś się przestraszył i zaczął biec, to wyszło jak wyszło.
Zgłoś
Avatar
stud3nt 2012-06-13, 12:15
Apollon napisał/a:

stud3nt@
Zapewne nigdy nie prowadziłeś samochodu poza NFS... Łoś był na środku drogi, światło/tło??!?!?! (jesteś fotografem)??


Nie trzeba być fotografem, aby wiedzieć, że ciemno ubarwione zwierzę biegnące na ciemnozielonym tle w pochmurny wieczór trudno dostrzec.
Apollon napisał/a:

doświadczony kierowca bez najmniejszego problemu ominąłby zwierze wielkości stodoły.


Zesrałby się. Łosiek znienacka i bez żadnego ostrzeżenia zaczął się wpierdalać na jego pas. A sądząc po wysokości nad drogą, film kręcono z co najmniej dostawczaka - a takim samochodem trudno wykonać manewr - o ironio! - łosia. Zwłaszcza, jeśli jest załadowany towarem. Samochód, nie łoś...
Apollon napisał/a:

czas 2 sekundy to wieczność, średni czas reakcji kierowcy to 0.5s co pozwoliłoby zwolnić na tyle by móc ominąć łosia.


Naukowcy wyliczyli, że praktyczny czas reakcji ('co to tam na drodze?' -> "O KURWAAA!!!" -> noga w pedał -> reakcja układu hamulcowego -> rzeczywiste rozpoczęcie hamowania) to 1 sekunda. Nigdy się nad tym nie zastanawiałem - w takich sytuacjach człowiek myśli o wszystkim, tylko nie o mierzeniu czasu.
Ale chuj z tym. Samochodu jadącego 80km/h, a już na pewno dostawczego, nie da się zatrzymać w dwie sekundy.
Apollon napisał/a:

Ponadto film jest w podłej jakości, więc tylko niewidomy kierowca mógłby widzieć podobnie lub gorzej niż widok z filmu.


Czytaj komentarz usera pod Twoim postem.
Apollon napisał/a:

To tyle z mojej strony, życzę pozytywnego wyniku egzaminu na prawo jazdy


Dziękuje. Zdany za drugim razem, osiem lat temu. Od tamtej pory, jako kierowca przejechałem ponad 320 tysięcy kilometrów. Żadnej stłuczki, obcierki, potrącenia itp., jeśli nie liczyć jednego zapchlonego kundla.
Za to sytuacji 'o mały włos' trochę było... Co nie zmienia faktu, że jazdę autem ogarniam w stopniu przynajmniej podstawowym i takie wspominanie o NFS budzi tylko wzgardę.
Zgłoś
Avatar
P................C 2012-06-19, 18:08
Zgłoś
Avatar
Pener 2012-09-10, 7:43 1
Zgłoś