18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:23
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:16
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Bomba w Szczecinie
PanNekrofil • 2013-07-04, 17:17
Nurkowie z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża z powodzeniem przeprowadzili operację wyłowienia bomby lotniczej z okresu II wojny światowej zalegającej na dnie Odry w centrum Szczecina. Blisko tonowy niewybuch sparaliżował ruch w mieście, ponad tysiąc mieszkańców zostało ewakuowanych poza strefę niebezpieczną. Ładunek został umocowany na specjalnym pojeździe i jest obecnie przewożony na poligon w Drawsku Pomorskim.

Operacja wyłowienia bomby została poprzedzona ewakuacją mieszkańców ze Starego Miasta. W pierwszej kolejności do akcji przystąpili nurkowie – minerzy Marynarki Wojennej . Jak informuje kmdr ppor. Jacek Kwiatkowski rzecznik prasowy 8 FOW do bomby, za pomocą pasów, zaczepiono balony wydobywcze do których następnie wtłoczono powietrze. Wskutek działania siły wyporu bomba została oderwana od dna i uniesiona w toni wodnej. Ładunek zawisł 3 metry poniżej lustra wody.

Kolejnym etapem operacji było precyzyjne przeholowanie znaleziska do nabrzeża – nurkowie delikatnie opuścili bombę na dno, a następnie podczepili do niej zawiesie dźwigu. Przy pomocy dźwigu obiekt wyjęto z wody i ułożono w skrzyni ładunkowej pojazdu służącego do przewozu materiałów niebezpiecznych. Dalszym etapem operacji jest transport bomby na poligon w Drawsku Pomorskim gdzie zostanie ona zdetonowana.





Tutaj filmik z wydobycia:


a tutaj jak jedzie na detonacje:
Zgłoś
Avatar
O................p 2013-07-04, 21:16 1
@up

Niemiecka robota, to nie ma prawa pierdolnąć bez powodu. Niemcom można zarzucić wiele, ale inżynierami są genialnymi.
Zgłoś
Avatar
PanPrawicowy 2013-07-04, 21:17
szkoda że was tam nie rozpierdoliło.
Zgłoś
Avatar
bedzio 2013-07-04, 21:17 1
MaszAyahuaskę napisał/a:



Widziałeś kiedyś "atomówkę" ? One nie rdzewieją...



A ty widziałes kiedyś wcześniej taki znaczek "? Słowo w nim pisane ma nie znaczenie dosłowne ale przenośne, autor zdaje sobie sprawe że to nie atomówka .... ale że ktoś wcześniej dla zabawy tak ją określił robi to samo
Zgłoś
Avatar
Uriz 2013-07-04, 21:20
Niemcy powinni płacić za wydobycie, przetransportowanie i detonację każdej takiej bomby
Zgłoś
Avatar
pero1122 2013-07-04, 21:22 3
Drugi film nie odnosi się do transportu bomby. Autorowi coś się pokiełbasiło, bo pocisk był przewożony widocznym wyżej Starem i przed godziną 15, a co za tym idzie o tej porze roku było jasno. Poza tym idiotyzmem byłoby jechać do miasta i wracać w kierunku wydobycia aby wydostać się z miasta.
Po wydobyciu konwój wyruszył w stronę wylotu z miasta.
Zgłoś
Avatar
umcumcpolowka 2013-07-04, 21:25
Zawsze mnie ciekawiło czy gdyby taka bomba eksplodowała w czasie przewozu to czy byłoby cokolwiek zbierać z tego samochodu?!
Zgłoś
Avatar
Jankes360 2013-07-04, 21:43 1
@Uriz z tego co wiem, to nie jest bomba niemiecka a amerykańska.
Zgłoś
Avatar
nanab 2013-07-04, 22:01
jakto wysadzili przeciez radioaktywne będzie jak czarnobyl wszysko
Zgłoś
Avatar
marcinc53 2013-07-04, 23:41
@Vebb
Chyba sobie wzieli do serca to, żeby nie wybuchła jak widać.
Zgłoś
Avatar
michniok 2013-07-05, 0:09 2
Za saperów przy pracy zawsze piwko, mojej rodzinie zdrowie ( a może i życie) uratowali.
Historia krótka i prosta jak konstrukcja cepa. Dziadek wiercąc dziurę w stropie znalazł granat, jak się potem okazało datowany między pierwszą a drugą światową. Mnie, wtedy około dwunastoletniemu szczylowi powiedział: Chodź zobacz, pocisk znalazłem, prawdziwy, zobacz sam...
Miałem w ręku wczesnej produkcji, odbezpieczoną, pordzewiałą "cytrynkę". Panowie o ile pamiętam z Lublińca do Zabrza jechali, trochę im zeszło, ale dotarli, zabezpieczyli i wyjebali na poligonie.
Dziadek chciał razem z gruzem wywalić, prawdziwy sadol.
Zgłoś
Avatar
Gienek2 2013-07-05, 8:06
i tylko kurwa zdało by się zdetonować ją na wiejskiej w warszawie......
Zgłoś
Avatar
c................0 2013-07-05, 9:55
Niech ja wypierdolą pod sejmem!
Zgłoś
Avatar
Quireth 2013-07-05, 10:06
kurwa, jaka eskorta, ja pierdole
Zgłoś
Avatar
Y................8 2013-07-05, 10:38
Fajnie, tylko po chuj tyle policji jak jebnie to jebnie, co oni pomoga w tym?
Zgłoś
Avatar
piropirat 2013-07-05, 12:10
Do ogniska kurwa a nie na poligon
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie