18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (6) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 20 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 15:03
🔥 TVN dostaje bęcki - teraz popularne
🔥 Polak patriota wygania ukraińca - teraz popularne
Bomem w głowę
paparydzyk666 • 2014-08-10, 13:14
Mój świeży filmik nagrany w sobotę.
A takie rzeczy zdarzają się w najmniej spodziewanym momencie w chwili największego rozluźnienia gdy nie ma wiatru
Już wiem dlaczego bom nazywa się bomem. Usłyszałem to wyraźnie.



A ta Pani miała wielkie szczęście że się odchyliła do tyłu chwilę wcześniej
Zgłoś
Avatar
R................y 2014-08-10, 17:59 1
Jakbyś płynął sam to byś wpadł do wody i się utopił, dobrze że Pani Dupeczka była obok!
Zgłoś
Avatar
Adamecki 2014-08-10, 18:05
Nie wystawia się nóg za burtę, masz karę
Zgłoś
Avatar
kaelem 2014-08-10, 18:32 1
i się cieszy głupia cipa, zamiast szybko reanimować lodem:>
Zgłoś
Avatar
Szyba 2014-08-10, 18:37
Kłamiesz chuju... filmik z 1 stycznia a nie z soboty...
Zgłoś
Avatar
calvo 2014-08-10, 18:38
video rejestratory juz nawet sa na zeglowkach hehe ;d
Zgłoś
Avatar
nanab 2014-08-10, 19:32 1
Siedzi sobie jak na pikniku, wyjebane na wszystko a potem płacz że po łbie dostał
Zgłoś
Avatar
T................h 2014-08-10, 19:36
Nie żebym się znał, ale uprawnienia zobowiązują. Dlatego nie powinno się pływać "motylem". Może i ładnie to wygląda, ale łatwo o niekontrolowany zwrot przez rufę - wystarczy moment osłabienia wiatru, albo delikatny ruch steru. Do tego mamy nieopływanych załogantów, którzy o tym nie wiedzą i jeb w łeb.

Dobrze tylko, że bom nie był drewniany.
Zgłoś
Avatar
paparydzyk666 2014-08-10, 21:12
Moze sie też nie znam na tyle ale w kapoku jako ruchomy balast cieżko sie przemieszczać na omedze pod bomem. Sternika na filmiku nie widać ale gdyby nie został rozproszony przez drugą koleżankę to myśle ze wszystko było by pod kontrolą. Mój łeb
Zgłoś
Avatar
T................h 2014-08-10, 22:08 1
paparydzyk666, dlatego mówię - nie pływa się motylem, bo poza wyglądem takie pływanie nic nie wnosi i jest ciężko utrzymać idealny kurs na fordewind bez wykonania zwrotu. Po co się w to bawić skoro najszybszym kursem i tak jest baksztag?

Chcesz utrzymać się na środku zbiornika wodnego i mieć wyjebane to już lepiej postawić jacht w dryf. Też trzeba umieć takie rzeczy.

Pozatym sternik dupa. Powinien utrzymać przechył na tą burtę po której stronie jest grot. Dobrze, że bom nie był drewniany, bo uderzenie nim by sie skończyło dużo poważniej, a na starych jachtach takich jak niektóre jeszcze omegi, DZ, ramblery jest jeszcze omasztowanie drewniane.
Zgłoś
Avatar
Świst 2014-08-11, 1:06 1
ment200 napisał/a:

paparydzyk666, dlatego mówię - nie pływa się motylem, bo poza wyglądem takie pływanie nic nie wnosi i jest ciężko utrzymać idealny kurs na fordewind bez wykonania zwrotu. Po co się w to bawić skoro najszybszym kursem i tak jest baksztag?



Nie zgodzę się z Tobą. Gdy płyniemy fordewindem zauważ, że grot zasłania znaczną część foka. Tzw. motylek jest techniką regatową. Pomimo tego, tak jak słusznie wspomniałeś baksztag jest najszybszym kursem, jeśli startujemy w regatach i ustawioną trasą jest np najprostszy "śledź" po halsówce musimy zjechać z górnego znaku na dół, czyli chcąc nie chcąc robiąc downwind musimy lecieć fordewindem. Wtedy motylek pomaga nam skutecznie bronić się przed atakami rywali od strony nawietrznej.
Z drugiej strony jeśli pływamy turystycznie i jesteśmy nieogarnięci, to jest tak jak mówisz, po chuj to robić? Pozdrawiam.
ps. Tak, jestem ekspertem
Zgłoś
Avatar
Jendor 2014-08-11, 1:54
powiem ci tak , sternik spierdolił sprawę , ale przynajmniej się nauczysz porządnie siedzieć na łódce ;]
Zgłoś
Avatar
T................h 2014-08-11, 6:02
Świst, nie mam doświadczenia regatowego i cały czas pisze to z perspektywy pływania rekreacyjnego.

Tak BTW do autora - dlatego przy zwrocie przez rufe warto tuz przez zmianą halsu powiedzieć "uwaga, na bom" zwłaszcza jak jest nisko zawieszony jak w omegach.

Zresztą widze, że tu w ogóle turystyka pełną gębą - każdy lata gdzie chce, majtanie nogami za burtami i rufą... tak sie nie robi, poprostu.
Zgłoś
Avatar
paco_x 2014-08-11, 13:17 1
ja tam nie wiem, ale i na motyla da sie plywac bezpiecznie, ale trzeba miec oplywanego sternika, fok na wytyk, no i najlepiej kontraszot na bomie, ewentualnie hamulec z osemki wspinaczkowej, lub duzej szekli
BTW najwiecej zdarzen ma miejsce w czasie pieknej pogody i rozprezenia.
Zawsze mozna jeszcze wybrac mocna na tali, ale przy niekontrolowanej ciezko hehehe,
Kamizelke tez mozna by zalozyc, wystarczy pneumatyk i juz mozna pod bomem smialo sie poruszac.
Pozdro dla plywajacych
Zgłoś
Avatar
Misiek_ 2014-08-11, 14:43 1
Każdy żeglarz tego kiedyś doświadczył
Pozdrawiam
Zgłoś