18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:22
🔥 Polak patriota wygania ukraińca - teraz popularne
🔥 TVN dostaje bęcki - teraz popularne
Boule
BongMan • 2014-10-05, 16:52
Remontujemy stary hotel-restaurację. Na początku musieliśmy powywalać wszystkie graty. Pracuję z dwoma Anglikami. Jeden w moim wieku, drugi starszy gość - majster. Z tym młodszym znaleźliśmy pudełko z kilkoma metalowymi, ciężkimi kulami i jedną małą kulką. Co to jest? Zastanawiam się. Przy okazji pokazałem to majstrowi, a on mówi:
- To Boule, francuska gra.
- Jak się w to gra?
- Kładziesz tą małą kulkę na ziemi i rzucasz tymi metalowymi żeby wylądowały jak najbliżej.
W tym momencie przez głowę mi przeszła pewna myśl, ale mój angielski kumpel mnie uprzedził:
- No tak, rzucanie metalowych rzeczy na ziemię Francuzi mają we krwi.
Zgłoś
Avatar
Ver0 2014-10-05, 20:07
Remontowałeś hotel podczas połowu krabów?
Zgłoś
Avatar
Nav 2014-10-05, 20:31
@up
To był pewnie hotel dla krabów
Zgłoś
Avatar
teken 2014-10-05, 21:14
Tyle lat świetności francuzów, tylu wspaniałych ludzi, a reszta świata patrzy na nich przez pryzmat "ostatnich" wydarzeń, jakie to zabawne
Zgłoś
Avatar
h................q 2014-10-05, 21:27
Cytat:

W tym momencie przez głowę mi przeszła pewna myśl, ale mój angielski kumpel mnie uprzedził:



No pewnie , ze cie wyprzedzil bo zanim w tym durnym lbie bys sklecil to zdanie po angielsku to juz dawno by zmienili temat.
Zgłoś
Avatar
Loaloa 2014-10-05, 21:59
Co kraj to obyczaj. Polacy woleli metalowe przedmioty czaszkami łapać.
Zgłoś
Avatar
Anake 2014-10-05, 23:36
bulę róż?
Zgłoś
Avatar
BongMan 2014-10-05, 23:47 2
teken napisał/a:

Tyle lat świetności francuzów, tylu wspaniałych ludzi, a reszta świata patrzy na nich przez pryzmat "ostatnich" wydarzeń, jakie to zabawne


Bo ostatnie wydarzenia mają największy wpływ na teraźniejszość. Popatrz na Polskę. Przez tyle lat byliśmy potęgą, sięgaliśmy od morza do morza, cała Europa się nas bała i się z nami liczyła, niejednokrotnie ratowaliśmy jej dupę, nawet zabory przetrwaliśmy, pierwszą wojnę światową też, rozwijaliśmy się prężnie, aż tu nagle druga wojna światowa, PRL kiedy to sowieci nas jebali, potem dekada z hakiem jako-takiej wolności, a następnie Unia Europejska i proszę - nagle jesteśmy najbardziej zeszmaconym i jednym z najbiedniejszych krajów w Europie. Zostaliśmy całkowicie pozbawieni suwerenności i jakichkolwiek perspektyw na rozwój, ani nie mamy nawet kontroli nad naszymi granicami i siłami zbrojnymi.
Zgłoś
Avatar
gumini 2014-10-06, 0:21
mika006 napisał/a:

nie podpalili sobie stolicy jak my dumny narod polski

Przecież w Krakowie nie było jakichś wielkich zniszczeń.
Zgłoś
Avatar
Krak 2014-10-06, 9:54
gumini napisał/a:

Przecież w Krakowie nie było jakichś wielkich zniszczeń.



Tylko takie tam gwałty i szaber od wyzwolicieli.

Penc napisał/a:

@up ty pewnie wszystko wiesz geniuszu skurwiały.



Po pewnym etapie rozwoju powinno się wiedzieć.
Jeśli nie wie się to należy zacząć zdawać sobie sprawę, że jest się ograniczonym.
Zgłoś
Avatar
ungubungu 2014-10-06, 11:09
"Ostatnio jeździłem, w chuj gruzu. Na taczkę, na przyczepę po rampie z belki, a po drodze jeszcze przez wysoki jak chuj próg. Dwa dni tak, ręce to myślałem że mi odpadną ''

Myślałeś?? To po chuj piszesz.
Zgłoś
Avatar
Ravager 2014-10-06, 11:50
Jakie "ostatnie wydarzenia" i jaki "wpływ na Polskę"? Pierdolenie.

1. Polska przestała być potęgą nie przez Francuzów, Unię Europejską, nie przez II Wojnę Światową, ani żaden inny czynnik z XIX, XX i XXI wieku. Jeśli ktoś, np. taki BongMan, nie chodził do szkoły to wyjaśniam (zapisać sobie albo wytatuować na czole):

POLSKA PRZESTAŁA SIĘ LICZYĆ W EUROPIE PRZEZ JEBANĄ KONFEDERACJĘ TARGOWICKĄ

i Francuzi nie mają tu nic do rzeczy.

2. Francuzi może i bardzo szybko padli podczas II wojny światowej, ale z drugiej strony... Mieli ryzykować życie cywilów, w szczególności kobiet i dzieci, tak jak kilka lat później zrobiła to warszawka w jej głupim i nieodpowiedzialnym powstaniu? Lepiej grająca na arenie politycznej Francja zapewniła sobie silne przymierze i ostatecznie ugrała, co chciała rękami Anglików, Amerykanów, Rosjan i Polaków.

3. Wydarzenia "ostatnie" to nie wojny światowe, a konfilkty na bliskim wschodzie i walka z terroryzmem. Francja była m.in. jednym z czołowych napierdalaczy w Libii, a francuskiemu GIGN-owi nasi GROM-owcy mogliby pały czyścić (wiem, zaraz się odezwa patrioci, że SEALsi chcieli współpracować z GROM-em, a nie z GIGN-em, a w ostatnim MoH można nawet polską jednostką sobie popykać, ale wystarczy trochę zainteresowac się tematem).
Zgłoś