18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 19 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
marcinsud 2012-09-06, 0:37 1
yorgol napisał/a:


Jeśli samsung przyjmuje telefonu na gwarancji z powodu tego ze z biegem czasu obudowa nie jest tak dobrze spasowana bo się minimalnie odkleiła to zwracam honor.



Wymienili mi samsunga solid na nowszy model jak oddałem im stary z pękniętą obudową i wylanym wyświetlaczem (w warsztacie mocno się oparłem o kant stołu mając akurat tel w kieszeni). teraz powiedz czy apple wymienia rozbite iphony, które widać za mało kosztują by wsadzić w nie hartowane szkło, lub gorilla glass.

najbardziej w tej firmie mnie drażni to, że wydali pierwszego iphone który nawet smartfonem nie był, twierdząc, że nie potrzebne są te funkcje. następnie w każdym kolejnym modelu dodają funkcje które od zawsze były w innych telefonach, a wiara to łyka, że rozwój wytyczanie standardów etc.

Przy okazji pierwszym smartfonem z dotykowym 4,5 calowym wyświetlaczem bez fizycznej klawiatury był IBM Simon wypuszczony w 1994 roku, więc proszę mi nie siać propagandy jakoby apple wymyśliło taki rodzaj urządzeń. Dobre komputery robili za czasów, gdy nie korzystali z procków intela.

pixarmerde napisał/a:

tak samo to wygląda bo projetował to ten sam cżłowiek:
http://en.wikipedia.org/wiki/Jonathan_Ive


No zajebisty musiał być, że projektował niektóre z tych urządzeń przed swoimi narodzinami.

yorgol napisał/a:



chyba żartujesz że te części 3800zł kosztują. Pamięci EEC itd. Podsumuj sobie dokladnie te podzespoły a zobaczysz dlaczego cena taka jest.


W stacjonarnych iMac nie masz pamięci ECC (nie EEC) support.apple.com/kb/HT3011 poza tym 12 GB pamięci ECC (3 kości) kosztuje 100 dolców, więc to żadna kwota.
Zgłoś
Avatar
.3lite 2012-09-06, 1:59 1
SteelMike napisał/a:



Odniosę się tylko do tego fragmentu. Jeśli użytkownicy Apple dają się ruchać i kupują coś za np. 2000 zł, a całkowity koszt produkcji wynosi 500zł, to mogą dać właśnie nowy, bo i tak są do przodu



Ale ty już do sklepu pobiegłeś kupić Samsunga za 2500 PLN, który też jest produkowany za marne grosze? Ja jebie, co za hipokryzja...

Co do pamięci ECC to wg. Wikipedii są stosowane we wszystkich komputerach firmy Apple - są to pamięci z systemem korekcyjnym błędów a jest to naprawdę dobra sprawa bo gwarantuje niezawodność działania dlatego jest używana najczęściej w serwerach.

marcinsud napisał/a:

najbardziej w tej firmie mnie drażni to, że wydali pierwszego iphone który nawet smartfonem nie był, twierdząc, że nie potrzebne są te funkcje. następnie w każdym kolejnym modelu dodają funkcje które od zawsze były w innych telefonach, a wiara to łyka, że rozwój wytyczanie standardów etc.



Człowieku jak cię takie rzeczy drażnią to może weź coś na uspokojenie? Piszesz jakbyś konkurował z tą firmą a jesteś zwykłym praktycznie nic nie znaczącym użytkownikiem.

Faktem jest, że produkty firmy Apple to porządny sprzęt z porządnym systemem a to, że w Polsce laptop z retiną kosztuje ponad 10k PLN to już niestety nasz kraj - za granicą idzie kupić to samo za 2,5k $ i na pewno nie jest to dużo dla nich.

Jak to się mówi za prestiż się płaci - po co kupować buty firmy Nike skoro z bazaru mamy to samo za 10 PLN? A no pewnie dlatego, że mamy zagwarantowaną niezawodność wraz z gwarancją i prestiżem samej firmy.
Zgłoś
Avatar
vdm 2012-09-06, 2:38
Treść komentarza został ukryta - użytkownik otrzymał ostrzeżenie za ten wpis.
Avatar
whistler25 2012-09-06, 2:46 1
Obrazek poniżej wspaniale pasuje do tego z tematu, chuj, że z kwejka.

Zgłoś
Avatar
marcinsud 2012-09-06, 12:12
@.3lite wierz w ikipedię jak podałem linka do strony apple.
cytat ze strony apple
Cytat:


DIMMs with any of the following features do not work in the iMac:

Registers or buffers
PLLs
ECC
Parity
EDO RAM


Jedynym komputerem z pamięcią ECC jest Mac Pro zapomniana przez Apple stacja robocza

Apple nie jest prestiżową firmą (co to za prestiż skoro co 2 osoba ma taki telefon jak ty?). Prestiżową firmą produkującą telefony jest Vertu. Apple jest firmą dla nastolatków/studentów to jest grupa docelowa firmy i ten przedział wiekowy najczęściej korzysta z ich produktów. Przykład Nike jaki podałeś jest najodpowiedniejszy, gdyż Nike to zwykłe buty sportowe, a porządne buty mimo wszystko kosztują więcej i są z lepszych materiałów np. pierwszy lepszy z brzegu Paramount

Tak wygląda też ta gwarancja którą otrzymujesz bgr.com/2010/11/03/apple%E2%80%99s-dead-pixel-policy-revealed/ czyli na ekranie powyżej 22 cali dopuszczają 15 martwych pikseli, gdyby to był acer bym się nie zdziwił, bo kosztuje grosze.

Co do ekranu 200 ppi w laptopie, niby fajnie, że jest w końcu znika problem aliasingu czcionek na makach tylko szkoda, że ma gorsze odwzorowanie barw i czas reakcji co powinno być mimo wszystko priorytetem. I tak za 12 k dostajemy laptop którego specyfikacja odbiega od dzisiejszych komputerów, z niewymienną baterią, wlutowaną na stałe pamięcią RAM, nie zawsze działającym USB 1.1/2.0 w gniazdku USB 3.0. I zachwyt użytkowników, że Intel HD4000 ma dużą wydajność, bo nawet safari im się nie przycina (sic!). Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca w komputerze tej klasy i użyteczność nigdy nie powinna ustępować wyglądowi. W iMacu poszli krok dalej i kompletnie niczego nie jest w stanie wymienić użytkownik, no chyba, że jest profesjonalnym szklarzem. Z drugiej strony masz takie HP Z1 o potężnej wydajności i niczym nieskrępowanej możliwości ulepszenia sprzętu.

Jest to fajny modny sprzęt, ale praktycznie w każdej dziedzinie można znaleźć lepszy sprzęt za podobne pieniądze, jednak nie otrzymujemy w zamian całej otoczki i "amazingu" apple. Miło wspominam ich komputery za czasów Powera, gdzie wydajność rzeczywiście była lepsza nić Intel/PC, a ich własne oprogramowanie było czymś więcej niż jedno-przyciskowym kreatorem (celowe przekoloryzowanie). Niestety zauważyli, że większa kasa leży gdzie indziej i olali całkowicie zaawansowanych użytkowników. Po wynikach sprzedaży wyszło to firmie na dobre.
Zgłoś
Avatar
S................e 2012-09-06, 12:47
.3lite napisał/a:


Ale ty już do sklepu pobiegłeś kupić Samsunga za 2500 PLN, który też jest produkowany za marne grosze? Ja jebie, co za hipokryzja...



Nie? Bo mam smartphona za 1zł z abonamentu i jest spoko, wystarcza mi dzwonię, smsuję, korzystam z neta i w tym sprawdza się dobrze
Zgłoś
Avatar
jackalski 2012-09-06, 15:59 1
Ten design, to nie tyle Braun, co Dieter Rams. Niemiecko-austriacko-szwajcarski modernizm jest do tej pory atrakcyjny, a wszyscy pamiętają dziwne francuskie paskudztwa...

Rams to taki Johnathan Ives, tyle, że Brauna.

A teraz - do applowych hejterów.

Nie mam teraz maka bo mam inne wydatki, ale bardzo chętnie bym kupił sobie nowego.
Dlaczego?

Bo działa. Koniec kropka.
Pracuje w 'dużej korporacji produkującej komputery i oprogramowanie'. Chodzi na nich 'jedyny słuszny system operacyjny' małomiętkiego.
I co? Kupiłem moduł WWAN, który zgodnie ze stroną firmową 'jest kompatybilny', i co? Taki ch*. BIOS mówi, że to jest moduł WWAN, ale nie lubi go i nie będzie go używał.
Zainstalowałem update Windowsa. Laptok zwolnił. I przy bootowaniu, i przy odpalaniu programów.
Dobrze, że do standardowego 4GB dorzuciłem drugą kostkę. Teraz, nic specjalnego nie robiąc mam zajęte 3,5GB, więc to było jak oddech świerzego powietrza. Tyle, że po dodaniu pamięci hibernacja przestała działać... supcio po prostu...
Tyle przygód, a to tylko z ostatnich 4 dni
A że jest ładny... zerżnęli design z Appla. Poprzednie serie były brzydkie jak kupa Rexa.

Już nawet nie wspomnę o tym, że dwa lata temu wypuścili serię laptopów - w cholerę drogich, skierowanych do zamożnych klientów. Tyle, że 'ups', źle zaprojektowane odprowadzanie ciepła z grafiki powodowało notoryczne wywalanie się kompa...

... i tyle.
Apple lubię za to, że kupując urządzenie, wiem czego po nim oczekiwać. Po prostu działa.
W mojej firmie produkowanych jest obecnie kilkanaście modeli laptopów. Wraz z modelami dla korporacji, niedostępnymi dla zwykłych użytkowników, jest ich kilkadziesiąt. To nie tylko jest mylące, ale powoduje problemy z kompatybilnościa nie tylko pomiędzy kolejnymi pokoleniami sprzętu, ale nawet w ramach tego samego pokolenia. Jest chyba z 6 modeli zasilaczy. kilka rodzajów portów do dokowania. A ludzie się bulwersują jak raz na 6 lat Apple zmieni standard wtyczki...

Znam dwa typy użytkowników Maców
- hipsterzy, którzy muszą szpanować jabłuszkiem
- profesjonaliści, dla których liczy się to, że system jest stabilny i po prostu działa. Ciekawa jest nadreprezentacja makówek wśród architektów systemów informatycznych.

A za stabilność i rzetelność się płaci.
Zgłoś
Avatar
edd3 2012-09-06, 20:08
Ja mam MacBooka Air z 2007 roku system chodzi bez zarzutu od poczatku bez reinstalacji. Bateia dziala 4h a poczatkowo 5h, u mojego brata w HP po roku 3h spadlo na 20 min juz nie mowie o systemie ktory jest regularnie co 3 miesiace reinstalowany.
Więc w niezawodnosc sprzetu jak i systemu w 100% wierze.
Fakt cena jak na polskie mozliwosci troche za droga, ale warto.
Jesli cena powoduje to ze polacy hjtuja Apple, to co musi sie dziac u cyganów?
Zgłoś
Avatar
kamik306 2012-09-07, 11:02
Jakby kupił komputer, a nie "drukarkę" (celowo to napisałem) to też by trzymało. Mam lapka z 2007 roku i bateria dalej trzyma ok. 8h, często pracuję w terenie, ale to IBM (wtedy jeszcze pod nazwą IBM, ale Lenovo tak naprawdę).

Niech kupi prawdziwy komputer.
Zgłoś
Avatar
kozi303 2012-09-09, 6:03
Laptop Dell Inspiron mam go już 5 lat, jeszcze żadnego formatu, przywracania itp wiatrak miałem tak zapierdzielony. że przez pół roku rdzenie procesora miały temperaturę 92 stopnie. Komputer cały czas podpięty do sieci, dysk mieli na okrągło - co zapełnie to kasuje i znowu max. Wieszać mi się w ogóle nie wiesza, tylko po tych latach trochę wolniej mi się system ładuje, chociaż i tak szybciej jak u kumpla na rocznym acerze. OOO i minus - bateria mi umarła. To tyle, Laptop kupiony za 300 Funtów albo 400 już dobrze nie pamiętam.
Zgłoś