18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 28 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
Z................y 2012-04-15, 16:41
firma kogucik spierdolił i ucik
Zgłoś
Avatar
mrlewy 2012-04-15, 17:22
Pytanie mam, korzystał ktoś może wcześniej z usług tej strony czy może w ogóle o niej słyszał? Bo może być też tak, że po prostu się zorietnowali, że ktoś coś spierdolił i żeby nikt więcej tych butów nie zamawiał, zamknęli stronę. Co prawda wątpię w taką wersję ale zawsze jest nadzieja.
Zgłoś
Avatar
megrin 2012-04-15, 18:29
Ktoś prosił o screena, jak wyglądały te buty. Pomyślałem o tym, że firma może chcieć się wykręcić, więc zrobiłem wcześniej screena



BTW: jest weekend więc przelewy nie chodzą (jeszcze).
Jeżeli ktoś obawia się oszustwa, zawsze istnieje możliwość anulowania przelewu (sposób zależy od banku, w którym macie konta)
Zgłoś
Avatar
itachi666 2012-04-15, 18:56
hmmm oficjalna strona adidasa jest ta: adidas.pl/
wiec po co mieli by drugą strone otwierać, nie rozumiem ? może ktoś zrobił to specjalnie żeby ludzi ponaciągać, zastanawiające.
Zgłoś
Avatar
megrin 2012-04-15, 19:00
itachi666 napisał/a:

hmmm oficjalna strona adidasa jest ta: adidas.pl/
wiec po co mieli by drugą strone otwierać, nie rozumiem ? może ktoś zrobił to specjalnie żeby ludzi ponaciągać, zastanawiające.



sklepów sprzedających produkty adidasa jest sporo, nie widzę w tym nic dziwnego
Zgłoś
Avatar
Suuuchar 2012-04-15, 19:14 3
Ciekawa sprawa, aż postanowiłem się zarejestrować i coś napisać.

"faktura pro forma nie ma żadnej wartości i nie stanowi dowodu księgowego"
"Dokładnie, proforma = papier toaletowy. Nie ma żadnego znaczenia"

Faktura pro forma dowodu księgowego nie stanowi, ale w myśl kodeksu cywilnego jest oświadczeniem woli do zawarcia umowy, także jeżeli osoby kupujące buty zgadzają się na warunki proponowane w fv pro-forma umowa powinna zostać uznana za zawartą. A dowód księgowy wam nie jest potrzebny, chyba, że kupujecie buty na firmę i potrzebujecie dokumentu księgowego do odliczenia podatku vat i podatku dochodowego.

"2.Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowe pod względem technicznym działanie Sklepu oraz za przerwy w dostępności Sklepu

Faktura wystawiana jest automatycznie po dokonaniu zamówienia w sklepie internetowym jeżeli sklep działa nieprawidłowo to faktura również jest nieprawidłowa.
Obawiam się, że tym punktem regulaminu będą się bronić. "

Jest to klauzula niedozwolona wpisana ro rejestru klauzul niedozwolonych przez UOKiK. Nie jest wiążąca.

"H w ten ich regulamin
masz ustawę o sprzedaży konsumenckiej i szczególnych warunkach sprzedarzy...
może być nawet w sklepie przy produkcie napisane zamiast 100zł - 100gr i mają prawo nie sprzedawać, jak przyjdziesz na kasę "

Jeżeli jest to oferta, a nie zaproszenie do składania oferty to nawet za 1 gr można domagać się wydania towaru.

"Nie dostaniecie tych butów. Tak samo możecie coś kupić na "kup teraz" na allegro za 1zł, czy w sklepie internetowym komputer za 50zł i tak tego nie dostaniecie. "
Nie jest to do końca prawda. Przedmioty wystawiane na allegro są ofertami, także po zakupie umowa jest wiążąca i można domagać się towaru. Wyjątkiem bodajże są kategorie typu. nieruchomości ,motoryzacja gdzie oferowane samochody to informacje handlowe. Jednak wynika to z regulaminu allegro, a nie z przepisów KC.

"Przecież wiadomo że nic nie dostaniecie. Pewnie w regulaminie był podobny zapisa do np tego ze sklepu arest: "Zawartość witryny internetowej sklepu arest.pl nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego (pełni jedynie rolę informacji handlowej).""

Ale wysłana pro forma po zakupie to już na pewno nie jest :informacja handlowa" czy też "zaproszenie do składania oferty"

"Chyba to jednak była pułapka Wystarczy, że przez ten "błąd" oszustowi przelewem zapłaciło 100 osób to już ma przecież 1700zł na koncie, więc osiągnął sumę jaką chciał i zamknął stronę. (w sumie to nie mam się co cieszyć bo też zamówiłem) "

Zamieszczony screen pro-formy wskazuje, że taka sytuacja jest możliwa. Nigdzie nie dopatrzyłem się NIPU bądź jakichkolwiek danych, więc pro-forma nie jest prawidłowa, ponieważ nie wiadomo kto jest stroną sprzedająca w umowie. Czy jest to firma prowadząca sklep czy też Pani Jadzia, która sprząta u nich. jednak jeżeli są gdzieś tam te dane to raczej wszystko ok. Dla bezpieczeństwa nie wpłacajcie pieniędzy, a rządajcie wysyłki za pobraniem
Zgłoś
Avatar
megrin 2012-04-15, 19:23
Suuuchar napisał/a:

"Chyba to jednak była pułapka Wystarczy, że przez ten "błąd" oszustowi przelewem zapłaciło 100 osób to już ma przecież 1700zł na koncie, więc osiągnął sumę jaką chciał i zamknął stronę. (w sumie to nie mam się co cieszyć bo też zamówiłem) "

Zamieszczony screen pro-formy wskazuje, że taka sytuacja jest możliwa. Nigdzie nie dopatrzyłem się NIPU bądź jakichkolwiek danych, więc pro-forma nie jest prawidłowa, ponieważ nie wiadomo kto jest stroną sprzedająca w umowie. Czy jest to firma prowadząca sklep czy też Pani Jadzia, która sprząta u nich. jednak jeżeli są gdzieś tam te dane to raczej wszystko ok. Dla bezpieczeństwa nie wpłacajcie pieniędzy, a rządajcie wysyłki za pobraniem



napisałem już wcześniej, przelewy nie chodzą w weekendy, więc jeśli to jest oszustwo, to:
1. Jeszcze przelew nie został zrealizowany przez bank, możecie anulować
2. Macie konto na które wysłaliście pieniądze... Po tym można dojść do osoby (chyba?)
Zgłoś
Avatar
~Angel 2012-04-15, 19:50
To nie jest oszustwo tylko błąd - na allegro od dłuższego czasu sprzedają a ich sklep internetowy jest od kilku lat.
Zgłoś
Avatar
reginaldo85 2012-04-15, 19:56 1
@robertoo nie wiem czy chodzi nam o to samo,ale byla kiedys sytuacja gdzie gosc wystawil na allegro auto za 1000 zł, a chcial za 10.000.....Po prostu pomylil sie o jedno zero sprawa poszla do sadu i auto musial sprzedac za tysiaka To byl juz ladnych pare lat temu bodajze na slasku
Zgłoś
Avatar
robertoo 2012-04-15, 20:50
@reginaldo85: dokladnie tak, szuakelm na necie teraz i dalej nie moge tego znalezc, ale jak tez o tym slyszales to chociaz wiem ze mi sie nie przysnilo

ed: a jednak roznie to w sadzie bywa..
pcformat.pl/News-Sprzedal-auto-na-Allegro-za-280-zl-sprawe-rozstrzygna...
Zgłoś
Avatar
Ozzy779 2012-04-15, 21:03
Ja dzisiaj tak samo kupiłem 3 pary przenośnych głośników za 0zł ;]
Zgłoś
Avatar
~Angel 2012-04-15, 21:03

dajesz link
Zgłoś
Avatar
megrin 2012-04-15, 21:43 1
angel napisał/a:


dajesz link



pierwszy krok, żeby z tego tematu zrobić poszukiwania błędów w ofertach sklepów
Zgłoś
Avatar
a................0 2012-04-15, 21:46
Z tymi przelewami nieczynnymi w weekendy to chyba jakaś przedpotopowa zasada. Może z jednego banku do drugiego tak jest, ale np. przelew z konta w mbanku na inne konto w mbanku leci natychmiast, nieważne kiedy się wysyłą. Wydaje mi się, że w każdym banku coś takiego powinno funkcjonować. Inna sprawa, że bardzo często na aukcjach oferujących wartości niematerialne (kody aktywacyjne do oprogramowania czy coś) widnieje informacja, że mail z odpowiednimi danymi może zostać wysłany na podstawie potwierdzenia przelewu. To co, można sprzedawcy wysłać potwierdzenie a później szybko anulować przelew póki nie zaksięgowali u niego?
Zgłoś
Avatar
megrin 2012-04-15, 22:04
alan10 napisał/a:

Z tymi przelewami nieczynnymi w weekendy to chyba jakaś przedpotopowa zasada. Może z jednego banku do drugiego tak jest, ale np. przelew z konta w mbanku na inne konto w mbanku leci natychmiast, nieważne kiedy się wysyłą. Wydaje mi się, że w każdym banku coś takiego powinno funkcjonować. Inna sprawa, że bardzo często na aukcjach oferujących wartości niematerialne (kody aktywacyjne do oprogramowania czy coś) widnieje informacja, że mail z odpowiednimi danymi może zostać wysłany na podstawie potwierdzenia przelewu. To co, można sprzedawcy wysłać potwierdzenie a później szybko anulować przelew póki nie zaksięgowali u niego?



Masz rację co do jednego: przelewy realizowane są natychmiastowo tylko między kontami w tym samym banku.

Co do anulowania przelewu po pokazaniu potwierdzenia - bank nie wystawi Ci potwierdzenia przelewu dopóki go nie wykona, jedyne co otrzymasz to potwierdzenie przyjęcia do realizacji. Nikt rozsądny nie wyśle Ci produktu na podstawie potwierdzenia przyjęcia do realizacji.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie