18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 60 minut temu
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Oto przykład myślenia władz (przypuszczam, że UŁ) w jaki sposób poprawić wygląd a jednocześnie wpłynąć na funkcjonalność.
Jak widać (zwłaszcza) studenci, którym spieszno do nauki wydreptali sobie ścieżkę skracającą drogę o kilka drobnych sekund



co wpłynęło na nieestetyczny wygląd braku trawy, jednak zrobiono coś z czego każdy powinien być zadowolony



takie rzeczy powinny stać się powszechniejsze. Prosty przykład wychodzenia na przeciw potrzebom społeczeństwa
niech inni się uczą w jaki sposób robić chodniki
Zgłoś
Avatar
mres666 2013-09-15, 20:20 2
bo takie są skutki inteligencji projektantów, myślą że, ludzie będą chodzić jak pacman
Zgłoś
Avatar
Silnoręki 2013-09-15, 20:24
Studiuje tam skurwesyny!
Zgłoś
Avatar
c1nu 2013-09-15, 20:42
Nie no dajcie spokoj, zrobili skrot dla pieszych, wszystko fajnie pieknie. Teraz spojrzcie na pierwsze zdjecie, zwroccie uwage na ilosc samochodow na parkingu - tak, jest pelny. Te samochody, ktore widzicie zaparkowane na chodniku tez naleza do studentow. Parking UŁ wydzialu prawa i administracji jest ogromny, ale ktos kto wyznaczal miejsca parkingowe musial upasc na glowe. Nie mam pojecia kto dbal o zagospodarowanie tam terenu, ale zrobil to tragicznie. Kazdy kto ma zajecia na tym wydziale narzeka na brak miejsc parkingowych, rekacja uczelni? Jebneli karty parkingowe, dzieki czemu jeszcze mniej samochodow wjedzie na parking. Ulica na ktorej zaparkowane sa te samochody jest stale patrolowana przez ukochana straz miejska ktora napierdala tam mandatami jak zla
Zgłoś
Avatar
MrKinggston 2013-09-15, 20:51
Kiedyś jak mieszkałem krótki czas w (H)Ameryce to normalną zasadą było to, że na nowych osiedlach najpierw siano trawę a dopiero po pół roku zaczynano budować chodniki w miejscach wydeptanych przez mieszkańców.
Zgłoś
Avatar
protos 2013-09-15, 20:58
E tam powinni ogrodzić trawnik 2 metrowej wysokości płotem pod napięciem z zasiekami. Trawnik zaminować niech ludzie chodzą dookoła i podziwiają trawnik a i dłuższy spacer - więcej zdrowia.
Zgłoś
Avatar
orwell14 2013-09-15, 21:18
Z tego co usłyszałem od znajomego co wyjechał na rok do USA, to jest to popularna sprawa, że jak zostanie wybudowane nowe osiedle to pierw daja wszędzie trawniki, a dopiero po jakims czasie w miejsce sladów gdzie trawa została wydeptana są kładzone chodniki
Zgłoś
Avatar
nieciekawe_natarcie 2013-09-15, 21:23
Jest taka teoria, że gdy stawiamy nowe osiedle, chodniki powinno się kłaść po jakimś półroczu po oddaniu mieszkań. Ludzie znajdą sobie najlepsze, najkrótsze ścieżki. I co z tego, ze na projekcie pięknie wygląda jak się z tego korzystać nie da.
Zgłoś
Avatar
DonKabul 2013-09-15, 21:28
ci co projektują chodniki to myślą że ludzie będą jak pac-man chodzić :/
Zgłoś
Avatar
n................o 2013-09-15, 21:30 1
Teraz będę ścinać 2 metry wcześniej, potem kolejne 2, aż wreszcie będa mieli drogę prostą z punktu A, do punktu B.
Zgłoś
Avatar
MArcin911 2013-09-15, 21:42
Pod blokiem mam 3 razy szerszy i 2 razy dłuższy skrót, którym przez 15 lat nikt się nie zajął i wygląda jak na pierwszym foto.
Może jutro fotę wstawię.
Zgłoś
Avatar
Casperro 2013-09-15, 22:23
Zawiodłem się. Miałem nadzieję ujrzeć trzecie foto z nowo wydeptaną ścieżką.
Zgłoś
Avatar
Wojen1 2013-09-15, 22:40
Przecie to "beczki- miejsce mojej kaźni. Na harda z tym!
Zgłoś
Avatar
cherry110 2013-09-15, 22:55
O, mój wydział, hehe
Zgłoś
Avatar
Jungl3 2013-09-15, 23:34
Wniektorych krajach, np. Szwecji, stawiajac nowe osiedle sieja trawe i ukladaja chodniki tam gdzie ludzie wydepcza sciezki (oczywiscie nie kazdy deweloper jakby mial sie ktos przyjebac )
Zgłoś
Avatar
p................o 2013-09-15, 23:46
No wreszcie!
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie