18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
o................n 2013-09-18, 19:04
Hahaha... Ślonzocy. Robicie z siebie bogatych, a wasze miasta są jedne z najbrzydszych w kraju. Dlaczego górnik dobrze zarabia? Bo żaden normalny nie chce harować jak wół i wykitować po 10 latach na pylicę czy inne badziewie. Na dodatek z jakiegoś powodu to całe wasze "bogactwo" jakoś nie widać - wpierdalacie smalec, harujecie na kopalni i mieszkacie w rozpierdolonych kamienicach z piecem kaflowym

Myślicie, że kraj tak bardzo potrzebuje węgla? Polandia ma potencjał na elektrownie wiatrowe, wodne czy atomowe i to my zakręcamy kurek z węglem, a nie wy. Myślicie że nas będziecie szantażować, że nie będziecie wydobywać? Hah, pomyślcie jeszcze raz.

No ale wy dalej zatrzymaliście się na poziomie XIX wiecznej Europy i myślicie, że węgiel to wszystko. Całe wasze "bogactwo" wybudowali wam niemcy, Związek Radziecki w czasie wojny specjalnie nic nie niszczył, a wy i tak nie daliście rady stać się konkurencyjni i wszystko poupadało.

Na koniec bawi mnie wasza propaganda typu: "Slązacy to silny naród i dumny i kobieta myje nogi mężczyźnie z wdzięczności", podczas gdy wasz jedyny reprezentant to gruba świnia S. Bohosiewicz.

Wasz język to też gunwo.

A wasza kultura to wpierdalanie chleba ze smalcem który trzymacie w czarnych, brudnych od węgla łapach

Jak ja nienawidzę tych waszych tendencji separatystycznych.
Zgłoś
Avatar
Samudaripen 2013-09-18, 20:14
@Up
Wypierdalaj czerwona spierdolino, chuja tam wiesz, tyle w temacie. Idź się masturbować analnie medalami dziadka..

P.S
Jebać Ruch
Zgłoś
Avatar
Kynio_o 2013-09-18, 22:50
Za jebać SLONSK zawsze Piwo!
Zgłoś
Avatar
k................e 2013-09-19, 11:09 2
DUST DEVIL napisał/a:

Hahaha... Ślonzocy. Robicie z siebie bogatych, a wasze miasta są jedne z najbrzydszych w kraju. Dlaczego górnik dobrze zarabia? Bo żaden normalny nie chce harować jak wół i wykitować po 10 latach na pylicę czy inne badziewie. Na dodatek z jakiegoś powodu to całe wasze "bogactwo" jakoś nie widać - wpierdalacie smalec, harujecie na kopalni i mieszkacie w rozpierdolonych kamienicach z piecem kaflowym

Myślicie, że kraj tak bardzo potrzebuje węgla? Polandia ma potencjał na elektrownie wiatrowe, wodne czy atomowe i to my zakręcamy kurek z węglem, a nie wy. Myślicie że nas będziecie szantażować, że nie będziecie wydobywać? Hah, pomyślcie jeszcze raz.

No ale wy dalej zatrzymaliście się na poziomie XIX wiecznej Europy i myślicie, że węgiel to wszystko. Całe wasze "bogactwo" wybudowali wam niemcy, Związek Radziecki w czasie wojny specjalnie nic nie niszczył, a wy i tak nie daliście rady stać się konkurencyjni i wszystko poupadało.

Na koniec bawi mnie wasza propaganda typu: "Slązacy to silny naród i dumny i kobieta myje nogi mężczyźnie z wdzięczności", podczas gdy wasz jedyny reprezentant to gruba świnia S. Bohosiewicz.

Wasz język to też gunwo.

A wasza kultura to wpierdalanie chleba ze smalcem który trzymacie w czarnych, brudnych od węgla łapach

Jak ja nienawidzę tych waszych tendencji separatystycznych.



Powiem tyle: w dupie byłeś, gówno widziałeś. Nie rób sobie wstydu i nie wypowiadaj się, jak nie masz na jakiś temat zielonego pojęcia, bo żal dupę ściska jak się czyta takie baśniowe spierdoliny.
Zgłoś
Avatar
o................n 2013-09-19, 15:02
Samudaripen_Porajmos, zapiekło co? Idź otrzeć łzy i pomódl się za zdrowie swojego idola Janosza "1%" Kurwina-Mikke

kocie, otóż rzeczywiście w dupie byłem kiedy zwiedzałem:
-Bytom
-Katowice
-Opole

każda z tych miejscowości to bieda, brud i jebie cebulą.

Dziwię się, że macie ból dupy skoro takie widoki to u was normalka:



No ale może nie macie porównania z normalnymi rejonami Polski i dlatego myślicie, że u was jest całkiem w porządku województwo.

PS: Matka Madzi to też piękny reprezentant waszego województwa.

Reasumując: jedyny Śląsk to Dolny Śląsk!
Zgłoś
Avatar
Samudaripen 2013-09-19, 22:37
DUST DEVIL,
synek, ale ty pierdolisz, że aż głowa boli, nie masz o niczym pojęcia, wiedza jak u dzieciaka z podstawówki/gimnazjum. Nie wiem czemu jestem wg ciebie fanem Korwina i nie mam pojęcia co by miało być w tym złego, ale nawet jakby było coś w tym złego to chyba raczej lepsze to niż być fanem Lenina, rusków i komunizmu..
Poza tym to raczej widzę, że to ty się spinasz i ty masz "ból dupy"
Tak więc tak jak wcześniej pisałem idź się lepiej po masturbować analnie medalami dziadka może tego ci trzeba, żeby przestać pierdolić farmazony.
pozdrawiam
Zgłoś
Avatar
o................n 2013-09-19, 23:50
@up

hmm... biorąc pod uwagę, że masz napisane "żydokomunista" i miałeś podpis z sierpami i młotami zanim ci go moderacja wyjebała zaczynam rozumieć, że "masturbacja analna medalami dziadka" to nie złośliwa uwaga, a porada specjalisty.

Śmiecham z ciebie bo się spinasz, a nawet nie potrafisz podać jednego argumentu który wyprowadził mnie z błędu, że śląsk nie jest najbrzydszym, najbardziej zniszczonym i najbrudniejszym województwem w Polsce. Oh, zaraz, nie podasz, bo takie argumenty nie istnieją i w każdym porównaniu śląsk przegrałby nawet z Lubelskim.


I nie jestem żaden synek dla ciebie brudasie ślunski
Zgłoś
Avatar
sunnychris 2013-09-20, 15:02 1
Zgłoś
Avatar
Samudaripen 2013-09-20, 19:36 1
DUST DEVIL,
To ty się spinasz Wyzywasz itd. od razu widać kto ma "ból dupy" Rozumiem zazdrościsz I nie będę ci się tłumaczył synku bo oboje wiemy, że nie masz racji Chyba, że żyjesz w takich przekonaniach bo nie stać cię na wycieczkę na Śląsk boś biedny póloczku, tyle w temacie.
P.S
Widzę, że masturbacja analna medalami dziadka nie pomogła, widać masz tak dużą gejowską chcice, że musisz włożyć sobie w dupę cały młot i sierp. Pozdrawiam
A i jeszcze chciałbym ci napisać bo tak najeżdżasz na górników, no i właśnie w tym sedno, że nie rozumiem dlaczego bo:
1) Żadna praca nie hańbi
2) Węgiel jest warty inaczej nie byłby wydobywany choćby przez prywatne firmy i gorole nie robiły by machlojów, żeby przejąć kopalnie.
3) Większość tych górników to ludzie, którzy poprzyjeżdżali z całej Polski i siedzą tu od paru pokoleń. Przyjechali tu za chlebem ino oni mieli łeb na karku i woleli robić na kopalni niż robić loda na zmywaku w Edynburgu jak ty

P.S 2
Zagadka.
czemu na wyspach zatrudniają takich "puloków-ludowców" jak ty? Bo nikt normalny nie chciałby robić loda na zmywaku i to za jakąkolwiek kasę ( a za tak małą jak dostajesz ty i ludzie do ciebie podobni to już wgl by nawet rumuńska kurwa nie chciała xDD )
Zgłoś
Avatar
o................n 2013-09-21, 3:26
Samudaripen,

mmm... cały sierp z młotem w dupie - na to bym nie wpadł, serio. Może źle ciebie oceniłem i ty po prostu masz na mnie chcicę? :*

Wyngiel owszem jest warty, ale nie tyle, żeby utrzymywać tyle kopalni ile było w XIX wieku, kiedy to węgiel był taką dzisiejszą ropą naftową, a ludzie nazywali go czarnym złotem. Dziś jest uważany za substytut innych źródeł energii (czyt. zanim wybudujemy atomówkę trzeba palić węglem) oraz kiedy, tona węgla kosztowała jeszcze 300zł to można było opalać w kamienicach i domach. Dziś się od tego odchodzi "bo nieekologiczne". Nie wiem czy wiesz, ale przemysł samochodowy w dzisiejszych czasach uważa się za przestarzałą gałąź, więc co dopiero węgiel.

PRL stawiał na węgiel tylko dlatego, że to był jeden z nielicznych produktów eksportowych jakie Polska ziemia mogła zaoferować w tamtych, głodnych na węgiel czasach.

A ludzie nie zawsze jechali z własnej woli - dziadek mojego kolegi został oddelegowany siłą do pracy w kopalni, ale to były raczej wyjątki. Dlaczego lud jechał do kopalni? Oj, to przecież jasne - Gierek dał piękne przywileje, na dodatek jak już pisałem, węgiel był towarem eksportowym, więc propaganda malowała górnictwo w najlepszych barwach. Teraz też ludzie idą na górników tylko z powodu kasy i braku perspektyw normalnej pracy. Ale to się już kończy, Zachód nie potrzebuje już węgla, Polska gospodarka też się uniezależnia od tego surowca i za parę lat będzie popularny tylko w krajach pokroju Namibia.

A co do UK - och, jakiś ty masz cięty język! Tak mi dojebałeś, że aż z krzesła o mało nie spadłem... ze śmiechu.
W odróżnieniu od większości dostałem ofertę nauki na jednym z bardziej prestiżowych uniwerków, bo maturka 3 rozszerzenia, 80%+ każde i na dodatek olimpiadka z rosyjskiego :3

A co do pracy, to masz mnie, mam gunwopracę - po studiach pracuję na pół etatu w hotelu, dostaję 9 funtów za godzinę, pracuję 20 godzin tygodniowo (czyli 2,5 godzinki dziennie) i wychodzi, że zarabiam netto 3600zł (koszt mieszkanka z współlokatorem -200funtów, koszt jedzenia - 150 funtów). Tymczasem górnik zarabia średnio 4600zł za napierdalanie 8 godzin dziennie w skrajnie nieprzyjaznych warunkach z zagrożeniem życia.

Zagadka: ilu normalnych "puloków-patryjotów" chciałoby zarabiać 720 funtów miesięcznie za sprzątanie 2,5 godziny dziennie pokojów w hotelu, przy tym jeszcze studiować, mieszkać w pięknym mieście i przepisywać się dla jaj na sadolu z "żydokomunistami"?

Zagadka 2: ile rumuńskich prostytutek z radością chciałoby być na moim miejscu? Przemyśl to

Pozdrawiam, ojcze
Zgłoś
Avatar
Samudaripen 2013-09-21, 14:47
DUST DEVIL,
Panie pierdolenie o Szopenie
Cytat:

mmm... cały sierp z młotem w dupie - na to bym nie wpadł, serio. Może źle ciebie oceniłem i ty po prostu masz na mnie chcicę? :*


jak dla mnie możesz sobie w dupę wsadzić cały kilof i jeszcze wiertarkę udarową z wiertłem 20, a później sobie wiercić, ale ode mnie wara gejku
Cytat:

Wyngiel owszem jest warty, ale nie tyle, żeby utrzymywać tyle kopalni ile było w XIX wieku, kiedy to węgiel był taką dzisiejszą ropą naftową, a ludzie nazywali go czarnym złotem


Kurwa nie pierdol
Wiadomo, że nie jest kurwa wart tyle co złoto i diamenty. Równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że na chuj się piecze chleb jak kosztuje tylko 4,50. Co za pierdolenie.. Nie ma to jak mieć zero pojęcia o czymś kurwa i się mądrować.
Cytat:

PRL stawiał na węgiel tylko dlatego, że to był jeden z nielicznych produktów eksportowych jakie Polska ziemia mogła zaoferować w tamtych, głodnych na węgiel czasach.


Jezus... co to ma w ogóle za znaczenie.. Zmieniasz temat w każdym poście, a później dostajesz erekcji bo myślisz, że dojebałeś komuś w internecie.
Cytat:

Dlaczego lud jechał do kopalni? Oj, to przecież jasne - Gierek dał piękne przywileje, na dodatek jak już pisałem, węgiel był towarem eksportowym, więc propaganda malowała górnictwo w najlepszych barwach. Teraz też ludzie idą na górników tylko z powodu kasy i braku perspektyw normalnej pracy. Ale to się już kończy, Zachód nie potrzebuje już węgla, Polska gospodarka też się uniezależnia od tego surowca i za parę lat będzie popularny tylko w krajach pokroju Namibia.


Kolejne oświecenie kurwa.. Oświeć mnie panie jeszcze, może dowiem się czegoś nowego.
Kurwa zawsze myślałem, że na kopalniach ryją ludzie co skończyli akademie NASA..
Ale jednak ci powiem, że się z tobą nie zgodzę bo oczywiście nie masz pojęcia o temacie, i myślisz, że na kopalnie można wysłać każdego menela i zmywacza naczyń jak ty.. Ale istnieją technika górnicze, polibudy itd. Zresztą nie wiem po co to pierdolenie to tak jakby się kłócić o wykształcenie ludzi, którzy pracują na platformach wiertniczych i ich obrażać..
Cytat:

A co do UK - och, jakiś ty masz cięty język! Tak mi dojebałeś, że aż z krzesła o mało nie spadłem... ze śmiechu.
W odróżnieniu od większości dostałem ofertę nauki na jednym z bardziej prestiżowych uniwerków, bo maturka 3 rozszerzenia, 80%+ każde i na dodatek olimpiadka z rosyjskiego :3


... nie będę tu pierdolił o tym co robisz na wyspach bo wiem o tym tyle samo co ty o górnictwie. A i kolejna zmiana tematu... gratulacje "olimpadki"...

Cytat:

A co do pracy, to masz mnie, mam gunwopracę - po studiach pracuję na pół etatu w hotelu, dostaję 9 funtów za godzinę, pracuję 20 godzin tygodniowo (czyli 2,5 godzinki dziennie) i wychodzi, że zarabiam netto 3600zł (koszt mieszkanka z współlokatorem -200funtów, koszt jedzenia - 150 funtów). Tymczasem górnik zarabia średnio 4600zł za napierdalanie 8 godzin dziennie w skrajnie nieprzyjaznych warunkach z zagrożeniem życia


kolejne chuja, a nie pojęcie o temacie...

Nie wiem po co w ogóle zacząłeś pisać temat, o którym nie masz zielonego pojęcia obrażając bez podstawnie ludzi.. No ale taka już natura stereotypowego Polaka...
Pozdrawiam.

P.S

Zauważ, że tematów o Śląsku praktycznie nigdy nie zaczynają Ślązacy, tylko pizdeczki takie jak ty, którym z jakiegoś powodu zazdrość i nienawiść dupy ściska. Weź się lepiej za naukę rosyjskiego. No i to też jakbym był takim dumnym cebulaczkiem-inteligentem jak ty, to bym się pewnie dojebał, że bezsensu kierunek studiujesz, bez przyszłości i w ogóle chuj.. Ale wiem, że każdy ma swoje zainteresowania, życie i cel w życiu, do którego dąży. Więcej już pisać nie będę bo i tak całego pewnie nie przeczytasz...
Zgłoś
Avatar
o................n 2013-09-21, 16:58
@up odpowiedz mi na pytanie zawarte w końcowym akapicie i zakończymy tą przepychankę

wyjaśnijmy sobie jedną rzecz - nic nie mam do górników, ale dużo mam do śląskich mord które próbują udowodnić, że są lepsi od innych i na dodatek przejawiają tendencje separatystyczne.
Cała nagonka na was zaczęła się po tym kiedy stwierdziliście, że jesteście zbyt bogaci, żeby być częścią Polski i zaczęliście mieć mokre sny o własnym państewku - nie twierdzę, że wszyscy macie te skłonności, ale twierdzę, że za tych paru debili dostajecie po dupie i się dziwicie, że nikt was nie lubi. Jak tam bardzo się mylę to dlaczego jest tyle tematów jak wpiszesz sobie w google "oddzielenie Śląska od Polski". Tak jak Hiszpanie jeżdżą po Baskach bo Barcelona wytwarza 20% PKB i chcą się przez to oddzielić tak i Polacy jeżdżą po Śląsku bo macie ciągle tendencje na oddzielenie się.
I weź słownik i sprawdź pojęcie "dygresja" o którym najwidoczniej nie masz pojęcia.

A co do gejów, to sam jesteś pedałem - "idź masturbować się medalami...", "wsadź sobie w dupę..." - wyszedłeś na kompletnego pedała i jeszcze tutaj próbujesz odwrócić kota ogonem


Acha i co do "nie masz o niczym pojęcia" - wytłumacz mi jakie muszę mieć wykształcenie żeby stwierdzić, że Bytom czy Katowice to obrzydliwe miasta, często brudne oraz mało ciekawego w nich można zobaczyć.

Na koniec tylko powiem, że również jestem Ślązakiem, ale Dolnośląskim, mieszkałem prawie całe życie we Wrocławiu, który historycznie był stolicą całego Śląska. I mam pełne prawo krytykować slązaków, bo my, Dolnoślązacy stworzyliśmy nasze województwo takim jakie jest własnym trudem, odbudowaliśmy Wrocław i nadaliśmy mu blask, zawsze czuliśmy się POLAKAMi i NIGDY nawet nie śmieliśmy pomyśleć o oddzieleniu od Polski. A wy, Slonzocy, mieliście zawsze z górki, ZSRR specjalnie nie zniszczyło serca przemysłu III Rzeszy jakim był Górny Śląsk, taka Huta Katowice to "dzieło całego narodu", zawsze to w was pompowano pieniądze, a wy jeszcze macie mało i wielu z was jest niewdzięcznych i zaczyna domagać się większej autonomii.

Przyznaję, że konwersacja poszła (w dużej mierze z mojej winy bo napisałem bardzo ogólnikowo) w jakieś meandry, ale teraz stawiam sprawę jasno - jako Dolnoślązak nienawidzę pewnej grupy Ślązaków za to, że na siłę chcą zrobić autonomię i każde ich działanie ma na celu tylko pogłębić różnicę między Śląskiem, który budował cały kraj, a resztą Polski.

Jak należysz do tej bandy pojebów, którzy chcą się oddzielić to mamy problem, ale jak jesteś zwykłym kolesiem który ma w dupie całe to autonomiczne pierdolenie to się krótko mówiąc nie porozumieliśmy i nic do ciebie nie mam.
Zgłoś
Avatar
Samudaripen 2013-09-21, 21:45
DUST DEVIL,

A więc tak jak wcześniej pisałem, za chuja nie masz o niczym pojęcia, a się mądrujesz
To nie jest tak, że ktoś se wymyślił, że Śląsk jest zbyt bogaty, żeby być częścią Polski przychlaście
Tylko to było kiedyś normalne państwo, spokrewnione co prawda z Polską, ale i nie tylko. Śląsk ma własną kulturę język/gwarę, historię. My się czujemy Ślązakami i to jeszcze bardziej dzięki ludziom takim jak ty. Kurwa i tak samo Katalończycy pierdolony idioto..I nie odłączenia od Polski, a autonomii. .. A nie, że dlatego bo najbogatsi.. Masz tak kurwa zerowe pojęcie o temacie stary, że aż jebłem z krzesła... KURWA na początku chciałem ci tak jak wcześniej cytować po kolei twoje wypociny, ale stwierdziłem, że szkoda czasu i wysiłku. Kurwa co za cep. Myślisz, że na Dolnym Śląsku nie było ludzi chcących autonomii, godających po śląsku? Byli, ale teraz mieszkają tam byli mieszkańcy Lwowa, Wilna, Grodna itd. itd. oraz ludzie z reszty Polski, do których za pewne należysz. Mogę się kurwa założyć o stówe, że nie będziesz miał w swoim drzewie genealogicznym żadnego Ślązaka, dziękuje dobranoc.
Kurwa, albo pierdolenie, że ZSRR nie zniszczyło GOP'u kurwa.... Niby dlaczego by mieli rozjebać Górny Śląsk końska spierdolino? Już nie mówiąc o tym, że GOP był budowany i rozwijany też podczas 20lecia między wojennego, kiedy był autonomiczny.. Wg. twojego pierdolenia teraz powinniśmy zburzyć Pałac Kultury i Nauki bo prezent od Stalina... ja pierdole.
I jeszcze pierdolenie, że na Śląsk idzie/szło najwięcej kasy o kurwa jebłem. Zero pojęcia..
Cytat:

jako Dolnoślązak nienawidzę pewnej grupy Ślązaków za to, że na siłę chcą zrobić autonomię i każde ich działanie ma na celu tylko pogłębić różnicę między Śląskiem, który budował cały kraj, a resztą Polski.


leże i płacze
Zgłoś
Avatar
o................n 2013-09-21, 23:11
Samudaripen,

dlaczego mieliby rozjebać Śląśk?

Bo:

Cytat:

Od 18 stycznia do 31 marca 1945 1 Front Ukraiński marszałka Koniewa podczas operacji zaczepnych w rejonie Śląska (tzw. operacje śląskie) zlikwidował niemiecką Grupę Armii „Środek” feldmarszałka Schörnera, rozbijając 28 dywizji i niszcząc całkowicie 5 dywizji niemieckich. Armia Czerwona zajęła tym samym obszar całego Śląska. Dla III Rzeszy utrata tak ważnego obszaru przemysłowego oznaczała znaczne obniżenie możliwości obronnych (gdyż w tym rejonie znajdowały się kluczowe dla przemysłu zbrojeniowego zakłady produkcyjne) i pogorszenie sytuacji strategicznej, w konsekwencji przyspieszyło to upadek III Rzeszy



...tak jak rozjebali Dolny Śląsk, ale tego nie zrobili, ponieważ zakłady miały ogroną wartość.

Cytat:

I jeszcze pierdolenie, że na Śląsk idzie/szło najwięcej kasy o kurwa jebłem. Zero pojęcia..



A nie szło? A np taka Nowa Huta?

A to, że górnicy nawet mieli osobne sklepy gdzie mogli kupić np sprzęt AGD, podczas gdy reszta stała po 5 lat w kolejce za lodówką?

Śląsk za komuny cieszył się większym wsparciem niż większość województw, bo węgiel był surowcem strategicznym.

joechal.salon24.pl/477082,joe-chal-edward-gierek-przywodca-gornikow-i-...

Cytuję: Popularność najwiekszą zdobył towarzysz Gierek po otrzymaniu pożyczki dla Polski. Tylko, że te pieniądze pochodzące z pożyczki - 46 miliardow dolarów były przede wszystkim dla górników i Śląska a rolnicy klepali jeszcze gorszą biedę.

handluj z chłodnymi faktami!

I coś ci się popierdoliło - nigdzie nawet i blisko nie piszę, że mamy zniszczyć coś co nam Rosjanie dali
Zgłoś
Avatar
Samudaripen 2013-09-22, 14:57
Ja naprawdę nie rozumiem twojego pierdolenia z tym, że Śląsk miał by zostać rozdupiony
A co do hajsu to jest już na naprawdę takie pierdolenie. Ta kasa była zarabiana z kopalń oraz przemysłu, który stworzyli ŚLĄZACY! jeszcze przed II wojną światową(gdy śląsk był autonomiczny), tymczasem gdy państwo polskie brało od Śląska kredyt, którego do dzisiaj nie spłaciło. Zresztą, nie wiem, czemu twierdzisz, że na Śląsk szło najwięcej kasy i czemu to jest złe, a gdzie kurwa mieli budować huty, fabryki itd? na Mazurach? Pewnie, a później wieźć wszystko z powrotem na, Śląsk bo tam było największe zapotrzebowanie i tracić przy tym ogrom kasy. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale wg. ciebie Polska/ruskie, miały wysadzić cały GOP i zbudować nowy ośrodek przemysłowy w innym miejscu w Polsce, a najlepiej jeszcze przenieść złoża węgla kurwa bo tak chce twoja zazdrosna o nie wiadomo co dupa. Poza tym więcej kasy z całej Polski, a głównie z Górnego Śląska szło na np. odbudowę Warszawy jak już tak się chcesz rozliczać.
P.S
Nowa Huta jest w Krakowie i tak to było na prawdę duże przedsięwzięcie i dużo kosztowało bo jeśli się nie mylę była budowana w jakimś nie korzystnym do budowy miejscu(jeśli chodzi o ziemie, warunki czy coś tam) natomiast tego nie jestem pewny więc nie będę się mądrował bo wyjdę na takiego idiotę jak ty.

Cytat:

A to, że górnicy nawet mieli osobne sklepy gdzie mogli kupić np sprzęt AGD, podczas gdy reszta stała po 5 lat w kolejce za lodówką?


A komu mieli dawać te ulgi przedszkolankom? Nie będę tu pierdolił jakie ulgi były za komuny, z kolesiem, który twierdzi, że to wina ludzi, zresztą człowiekiem, który ma pojęcie tylko o zmywaniu naczyń i języku rosyjskim. zresztą nie żyłem w tamtych czasach.

Cytat:

Śląsk za komuny cieszył się większym wsparciem niż większość województw, bo węgiel był surowcem strategicznym.


to serio się kupy nie trzyma co piszesz, nie widzę w tym nic dziwnego.
Dlatego właśnie ludzie przyjeżdżali na Śląsk, to była zachęta do pracy na kopalni, ponieważ węgiel był surowcem strategicznym, który zresztą nakręcał gospodarkę w Polsce.
Zgłoś