18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:57
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:05
Co Sadyści czytają?
m................a • 2009-05-08, 11:31
Sadyści oglądają, słuchają... Ale czy ktoś czyta?
Macie jakieś warte polecenia książki, może ciekawe artykuły?
I btw. czy ktoś czytał albo pamięta serię książek Guya N. Smitha, o krwiożerczych krabach i ich inwazji na populację ludzką, pełną kiczu, krwi i seksu?
Zgłoś
Avatar
Stasiu Gąska 2011-05-26, 10:29
Palahniuk rządzi i króluje we współczesnej literaturze, ale to "polskie tłumaczenie" jest, zaprawdę, gówno warte.
Zgłoś
Avatar
W 2011-05-26, 12:52 1
Czytałam :Podziemny krąg", w tłumaczeniu, i dało radę. Tu jednak muszę skłonić się w stronę filmu, bo stanął na poziomie i nie można powiedzieć, która wersja historii jest lepsza.

A obecnie męczę po kolei wszystkie dostępne w lokalnej bibliotece kryminały Jo Nesbo. Pan z Norwegii, nie okrzyknięty na całym świecie sławą tak wielką jak Stieg Larsson (ze Szwecji), któy to jest wybitnie popularny, bo nie żyje.
Książki Nesbo czyta się szybko i przyjemnie, styl oraz akcja wciąga, intrygi są zaskakujące. To samo dotyczy pana Larssona, jednak Nesbo tworzy postacie o wiele bardziej wiarygodne. Wg mnie to duży plus.
Zgłoś
Avatar
~Vuko 2011-05-26, 13:05
Nesbo uwielbiam - Larssona wprost nienawidzę.
Larssona czyta się szybko i przyjemnie? napisał najgorsze tasiemce jakie kiedykolwiek czytałem.

A obecnie czytam "Pustynną włócznię cz.1" Petera V. Bretta. Przeczytałem może 100 stron, a jestem wciagnięty jak w poprzednich częściach "Malowanego człowieka".
Kryminałów obecnie nie czytam, bo do matury musiałem je przeczytać i już nie mogę na nie patrzeć

A ostatnio wreszcie dorwałem się do "Wampira z M-3" Andrzeja Pilipiuka. Fajne i lekkie, jak dla mnie za mało humoru, ale ogółem książka spoko
Zgłoś
Avatar
HoseBanditos 2011-05-26, 16:36
Vuko Odnoszę wrażenie, że Pilipiuk po prostu wypalił się już artystycznie. "Wampir z M-3" zajął mi jeden wieczór. Szybkie czytadło, ale już nie bardzo zachwyca. Takie jakieś wszystko przewidywalne w tej książce
Zgłoś
Avatar
~Vuko 2011-05-26, 16:48
HoseBanditos napisał/a:

Vuko Odnoszę wrażenie, że Pilipiuk po prostu wypalił się już artystycznie.


On się już wypalił w "Homo bimbrownikusie". Zresztą w "Wampirze z M-3" ZNOWU pojawia się gościnnie Wędrowycz. Naczelny Grafoman nie potrafi zerwać z postacią Kubusia i być może stąd ta kicha

Jedyne co mu jeszcze wychodzi to saga "Oko Jelenia".
Zgłoś
Avatar
yarzapp 2011-05-26, 17:24 2
Ostatnio czytałem "Lód" Jacka Dukaja, książka gruba (ponad 1000 stron), napisana niełatwym językiem (polszczyzna przełomu XIX i XX wieku + gęste zapożyczenia z rosyjskiego), niemniej głębokie przemyślenia, bardzo ciekawie zbudowany świat, postacie historyczne odgrywające kluczowe role, akcja bardzo skomplikowana i wciągająca, po prostu wszystko, czego można oczekiwać od dobrej książki. Mi przeczytanie zajęło około pół roku, bynajmniej nie dlatego, że jest coś z nią nie tak, po prostu, to nie jest lektura, przez którą można przebrnąć ot tak, jest tam na przykład mnóstwo monologów/dialogów będących rozważaniami historiozoficznymi (w końcu jest to science fiction, gdzie elementem naukowej fikcji jest właśnie historiozofia), które skłaniają do refleksji.
Naprawdę, jeśli ktoś ma czas na takie książki, to z czystym sumieniem mogę polecić.
Ja "Lód" wliczyłem w poczet moich ulubionych książek, gdzie znajduje się zaraz obok "Gry Endera".
Zgłoś
Avatar
HoseBanditos 2011-05-26, 18:08
Vuko Zapomniałem dodać jedną pozycję, która w jakiś sposób jeszcze potrafiła mnie zaciekawić. Jest to "Norweski dziennik". To da się jeszcze czytać.
Zgłoś
Avatar
~Conscribo 2011-05-26, 18:34
o składach dezodorantów, mydła, płynów już wspominano tutaj?
Zgłoś
Avatar
~Vuko 2011-05-26, 19:56
HoseBanditos napisał/a:

Vuko Zapomniałem dodać jedną pozycję, która w jakiś sposób jeszcze potrafiła mnie zaciekawić. Jest to "Norweski dziennik". To da się jeszcze czytać.


Jeszcze nie czytałem

yarzapp mimo wszystko warto ją przeczytać. Mi to zajęło miesiąc (ale miałem dużo czasu na czytanie), ale nie żałuję. Obawiałem się trochę, że to lanie wody. Jednak bezpodstawnie.
Zgłoś
Avatar
lotokotmalajski 2012-06-18, 18:33
Polecam wszystkim do przeczytania książkę Ioana Grillo "El Narco" książka opowiada dzieje meksyku, a dokładniej karteli narkotykowych, oraz o wojnie jaka tam ma miejsce od 2004r.
Książka ryje psychikę.
Tutaj link do strony co tam się dzieje na bieżonco oraz filmiku gdzie jest pare głow bez ciał:
blogdelnarco.com/?s=Video+de+7+decapitados
a co na to wspaniali amerykanie?
wyczytracie w tej książce!!
Zgłoś
Avatar
Plastikowy__Pan__Jezus 2012-06-18, 20:26
Polecam wszystkim, którzy lubią fantastykę. Jest zbiór powiązanych ze sobą opowiadań, w których występują znani nam z "Lini ognia" (której jeszcze nie przeczytałem, bo zabrałem się za tę książkę od dupy strony) Matylda i Dziadek Mróz. Będą oni uwikłani w różne interesy z Diabłem czy Aniołami. Będą wpadać w różne opresje, a pomóc im będzie mogło tylko nabyte doświadczenie lub dodatkowe zmysły którymi zostali obdarzeni.Akcja osadzona jest w realiach XXI wieku i zaczyna się od szkolenia komandosów przez Dziadka, lecz po tym wydarzeniu zostaje on porwany przez panów w garniturach, gdzie później trafia na łaski Szatana. Gdzie musi pracować pod presją korporacji.
Zgłoś
Avatar
kroplowa 2013-01-12, 12:48
Jakie książki historyczne związane z dziejami Polski polecają sadole? Może być coś o żydach, żydokomunie, teorie spiskowe.
Zgłoś
Avatar
n................k 2013-01-16, 16:39
Dla tych, co lubią coś trochę może lżejszego, trochę zabawnego, ale i prawdziwego polecam "Świat z księżyca" Michaela Morana - Polska w początkowej fazie przemian gosp. widziana oczami obcokrajowca.
Zgłoś
Avatar
MetaLina 2013-01-23, 20:01
Obecnie czytam tom 4. "Pana Lodowego Ogrodu" Grzędowicza. Polecam cały cykl
Zgłoś
Avatar
m................t 2013-02-25, 21:56
-Lęk i odraza w las Vegas- H.S. Thompsona- historia narkotyczno-alkoholowego tripu w centrum amerykańskiego szaleństwa. Książka o ucieczce od rzeczywistości w czasach końca epoki "wolnej miłości" w usa.
- prawie każda książka Vonneguta- polecam dla złapania dystansu do rzeczywistości
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie