18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Cuda, cuda, ogłaszają!
Demolant • 2014-12-26, 20:50
Dżizys urodził się 25 grudnia. Jeszcze tej samej nocy czyli 6 stycznia, wpadło do niego trzech króli podążając za gwiazdą, która gwiazdą nie była, tylko udawały ją Jowisz i Saturn, którym ogon komety dodał w XIVw. malarz Giotto di Bondone. Trzej rzekomi królowie, Kacper, Melchior i Baltazar, którzy tak naprawdę nie byli królami ale mędrcami, wpadli do młodego na przedłóżko. Dlatego, że tylko oni spośród ludzi rozpoznają swojego zbawcę i pana. Oprócz zwierząt oczywiście (wół i osioł), które od razu wiedziały co w żłobie piszczy. Świnia czy pies niestety nie mogły dostąpić tego zaszczytu, ponieważ zgodnie z islamem hehe, już wtedy świnia była zwierzęciem nieczystym. Pies też. Dlatego też zgodnie z tradycją wizyty trzech mędrców, jak mówi nie do końca przemyślana i kompletnie pozbawiona logicznej konsekwencji legenda, kolędujący ksiądz zostawia wypisane święconą kredą na drzwiach odwiedzanych wierzących trzy litery, będące pierwszymi literami imion tych trzech królów. K+M+B. Ale nie dajcie się zwieść i tej drobnej nieścisłości, ponieważ naprawdę napis ten oznacza nie trzech mędrców, lecz Christus Mansionem Benedicat czyli Niechaj Chrystus błogosławi temu domowi. A teraz świętujcie sobie do woli, o ile naprawdę wierzycie w tą jakże wciągającą historię.
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2014-12-30, 8:49
Dexter37, bo Katole klasę swoją i filozofie mają. Nie są zawistnymi skurwielami jak niektórzy powyżej.
Zgłoś
Avatar
D................7 2014-12-30, 8:54
Swoją drogą to ostatnio na Orlenie dostałem prawie zimnego hotdoga.
Zgłoś
Avatar
Falsum 2014-12-30, 16:10
BongMan napisał/a:

Święta wszyscy obchodzą bo to tradycja i mało kto wie o co w tym chodzi i skąd się wzięło, a z religią to ma chuja wspólnego



I co kurwa z tego?
Wolne jest - mnie to pasuje.
Zgłoś