18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Avatar
D................s 2013-10-16, 0:09 1
Pytania się mnożą, odpowiedzi sumują...
Zgłoś
Avatar
Bociek 2013-10-16, 0:10 5
KMD napisał/a:

Ja dzisiaj sobie myślałem i wymyśliłem, że kiedy nauczymy się podróżować znaaaacznie szybciej od światła i zaczniemy zapierdalać jak najdalej od Ziemi, to z daleko można zobaczyć, co się działo u nas kilka tyś. lat temu...


Niestety, wraz ze wzrostem prędkości rośnie też masa, prędkości światła niestety nie można dobić, ale można się zbliżyć,(pomijając potrzebne ilości energii) wtedy Twoja masa i załóżmy statku kosmicznego zaczęłaby nagle rosnąć, przy prędkości światła ważył byś nieskończenie wiele. Niestety wtedy byś się zapadł pod własnym ciężarem, a ze względu na małą masę to byś przeistoczył się w małą czarną dziurkę która natychmiast by wyparowała, to tak żeby popsuć Twoje marzenia

Pyk! wykres wzrostu masy wraz z prędkością
Zgłoś
Avatar
contowsky 2013-10-16, 0:21
ni chuja nic nie zrozumiałem
Zgłoś
Avatar
GerWaZyProtaZy 2013-10-16, 0:35
Jakiś pedał to czytał, to nic nie zrozumiałem.
Zgłoś
Avatar
CaveCake 2013-10-16, 7:23
Czy te pola o których mówią w tym filmiku mają jakiś związek z eterem, którego istnienie obalili Michelson i Morley?
Zgłoś
Avatar
K................o 2013-10-16, 7:40 2
Bociek napisał/a:


Niestety, wraz ze wzrostem prędkości rośnie też masa, prędkości światła niestety nie można dobić, ale można się zbliżyć,(pomijając potrzebne ilości energii) wtedy Twoja masa i załóżmy statku kosmicznego zaczęłaby nagle rosnąć, przy prędkości światła ważył byś nieskończenie wiele. Niestety wtedy byś się zapadł pod własnym ciężarem, a ze względu na małą masę to byś przeistoczył się w małą czarną dziurkę która natychmiast by wyparowała, to tak żeby popsuć Twoje marzenia

Pyk! wykres wzrostu masy wraz z prędkością
Obrazek



Teoretycznie można podróżować szybciej niż światło, wykorzystując most Einsteina-Rozena. Do pokonania wielkich odległości wykorzystuje się zagięcie czasoprzestrzeni czy też inaczej zwany tunel czasoprzestrzenny. Pozwala on na pokonywanie odległości szybciej niż światło, bez przekraczania samej prędkości światła. Oczywiście na dzień dziesiejszy są to nadal tylko rozważania teoretyczne.

Zgłoś
Avatar
Lares86 2013-10-16, 9:09 1
Kur5wa, ale kac.
Zgłoś
Avatar
Camel_06 2013-10-16, 10:53
Nie rozumiem, jestem filologiem.
Zgłoś
Avatar
p................a 2013-10-16, 12:08
Jak ja usłyszałem o tym bozonie nadającym masę, to od razu wymyśliłem jego militarne użycie. Miotacz bozonu, który wniknie we wrogów tak, że nie będą mogli się ruszyć od ciężaru. Czołgi zapadłyby się w ziemię a ludzie ginęli zmiażdżeni ciężarem własnego ciała
Zgłoś