18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Film przedstawia pozostałości po kombinacie fabryki amunicji w okolicach dawnych Krzystkowic, a obecnie Nowogrodu Bobrzańskiego w województwie Lubuskim. Budowę tego olbrzymiego kompleksu rozpoczęto w 1940 r., a całe przedsięwzięcie, w niemieckim stylu, oznaczono kryptonimem "Ruester"

Zgłoś
Avatar
CookieMonssster 2012-04-10, 21:22
@PISTOLERRO polecam Ci Orwella i "Rok 1984", tam masz wyjaśnione dlaczego za komuny wszystkiego brakowało, nawet jeżeli były fabryki, ludzie do pracy i materiały - nie była to tylko kwestia, jak to ująłeś "Bo niemieckie, to śmierdzi".

A tak po za tym gratki dla twórców filmiku, którzy nie nagrali kompleksu kartoflem tylko porządną kamerą, a następnie fajnie to pocięli i dobrali muzykę

P.S. Faktycznie fajna miejscówka na ASG/Paintball - tylko po tym drugim zawsze jest ciężki syf, a plastikowe kulki od biedy można pozbierać dmuchawą do liści
Zgłoś
Avatar
kermicik 2012-04-10, 21:23 1
że złomiarze nie dobrali się jeszcze do tych torów?! Kultura w Lubuskiem
Zgłoś
Avatar
Vito Corleone 2012-04-10, 21:28
Piękny montaż. Piwo.
Zgłoś
Avatar
Sumek 2012-04-10, 21:32 1
Jak byliśmy realizować materiał to też pierwsze pytanie zadałem "Czy złomiarze tu jeszcze nie dotarli"
Zgłoś
Avatar
M................n 2012-04-10, 21:38
@Cookie
Wiem ale nie mam tu zamiaru prowadzić dywagacji na temat złodziejskiej polityki ZSRR w stosunku do państw,,objętych opieką". Po prostu denerwuje mnie marnotrawstwo władzy przez tak długi okres.Pewnie w tym woluminie nie znajdę informacji dlaczego w PGR-ach kopano wąwozy i wysypywano do nich nawozy sztuczne, których był nadmiar bo normy były zawyżane czy usprawiedliwienia innych form kradzieży publicznych. Nie czytałem tej książki ale chętnie sięgnę.
Zgłoś
Avatar
z................b 2012-04-10, 21:49 1
Co do komentarzy w stylu dlaczego te budynki nie zostały wykorzystane.... Jestem montażystą tego filmu i od kilku lat moim marzeniem było nakręcić film właśnie o tych bunkrach gdyż od zawsze się nimi interesowałem, więc wiem o nich co nieco

Niemcy uciekając przed ruskimi rozmonotowywali całą instalację i ukryli wszystkie dokumenty... Tego co nie udało im się zabrać rozkradli rosjanie. Także tuż po wojnie nie było czego tam szukać... Poza tym dużo budynków zostało rozebranych na cegły i wywiezione w celu odbudowy Warszawy...
Zgłoś
Avatar
maruda13 2012-04-10, 21:55
Filmik zacny
Powinieneś się ziomal jeszcze innymi produkcjami studia pochwalić.
Pozdro od Marudy.
Zgłoś
Avatar
PilakNaFejmie 2012-04-10, 22:05
miejscówka do chlania
Zgłoś
Avatar
.................. 2012-04-10, 22:10
Jaki słitaśny obiekcik.
Zgłoś
Avatar
z................b 2012-04-10, 22:18
@Linekk to nie jest jeden obiekt cały kombinat rozprzestrzenia się na powierzchni 35km^2. Niestety większa część jak i najlepiej zachowane budynki zostały włączone w teren pobliskiej jednostki wojskowej, ale do zwiedzania i tak jest sporo. Żeby obejrzeć większość z budynków potrzebny jest cały dzień od rana do wieczora...
Zgłoś
Avatar
a ja wiem??? 2012-04-10, 22:19
to jest kurwa żelbeton
Zgłoś
Avatar
.................. 2012-04-10, 22:25
ziomalnb napisał/a:

Żeby obejrzeć większość z budynków potrzebny jest cały dzień od rana do wieczora...



W okresie letnim, zimą by kiepsko było.

Poza tym dlaczego założyłeś sobie drugie konto?
Zgłoś
Avatar
Sumek 2012-04-10, 22:30
On nie ma 2 kont. Film wrzuciłem ja (kamera) a kolega który się zajmuje montażem mieszka niedaleko tych obiektów więc co nieco wie na ich temat i może się podzielić wiedzą
Zgłoś
Avatar
.................. 2012-04-10, 22:34
Sumek, bardziej mi chodziło o pisanie z jednego ip. Pracujecie w tym samym miejscu?

Oraz nie o Ciebie tylko usera RudyNB
Zgłoś
Avatar
z................b 2012-04-10, 22:43
Ja i Sumek mamy neta od firmy Aster (obecnie UPC) ona nie udostepnia swoim klientom publicznego IP stąd ten sam adres zapewne

co do żelbetonu... fakt akurat na filmie jest większość budynków żelbetonowych pokazana, ale są też ceglane, których jest znacznie mniej bo inne zostały rozebrane jak wspomniałem wcześniej

[ Komentarz dodany przez: Linekk: 2012-04-10, 22:48 ]
Biuro rachunkowe.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie