18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 20:16
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:18
Avatar
qu4si 2012-12-11, 12:11 1
Już tłumacze autorowi, wyprzedzanie to przejażdzanie obok pojazdu PORUSZAJĄCEGO się w tym samym kierunku, a wiemy że tego nie wolno robić na skrzyzowaniu, jednak autobus widzimy że stoi a to jest już wymijanie, a to rużnica samochud jak to napisałeś z prawej ma pierwszeństwo przed skręcającym, wykonującym tzw "lewoskręt". Mój przedmówca nie ma pojęcia o czym pisze.
Zgłoś
Avatar
szpajder 2012-12-11, 12:23 3
@Tata Psychopata

Następny znawca przepisów.

______________

"it is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society"
Zgłoś
Avatar
jeloo 2012-12-11, 12:28 9
1) Wyprzedzać czy wymijać pojazdu skręcającego w prawo, jeśli droga ma jeden pas ruchu nie można. Natomiast można z prawej strony wyprzedzić lub wyminąć pojazd skręcający w lewo. I na egzaminie nikt Ciebie za to nie obleje, więc kierowca jadący na wprost nie popełnił żadnego błędu ani tym bardziej wykroczenia.

2) Skręcając w lewo, bezwzględnie musisz ustąpić pierwszeństwa pojazdom jadącym z na przeciwka

1)+2)=Wina kamaza.
Jak ktoś mówi inaczej, to prawo jazdy albo dostał za kartofle, albo autem jeździł tylko w NFS-ie.
Zgłoś
Avatar
podbama 2012-12-11, 12:46 13
Art. 24.
ust. 7. Zabrania się wyprzedzania pojazdu silnikowego jadącego po jezdni:
1. przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia;
2. na zakręcie oznaczonym znakami ostrzegawczymi;
3. na skrzyżowaniu, z wyjątkiem skrzyżowania o ruchu okrężnym lub na którym ruch jest kierowany.

ust. 9. Dopuszcza się wyprzedzanie w miejscu, o którym mowa w ust. 7 pkt 3, pojazdu sygnalizującego zamiar skręcenia, pod warunkiem że kierujący nie wjeżdża na część jezdni przeznaczoną do ruchu w kierunku przeciwnym.

EDIT: uzupełnienie o jeszcze jedną ustawę tego samego artykułu, żeby już nawet Tata Psychopata nie miał wątpliwości:

ust. 5. Wyprzedzanie pojazdu lub uczestnika ruchu, który sygnalizuje zamiar skręcenia w lewo, może odbywać się tylko z jego prawej strony.
Zgłoś
Avatar
~Mieszek_Kiler 2012-12-11, 12:54 1
28 czerwiec a u Ruskich już śnieg leży...
LOL

______________

Kupa <3
Zgłoś
Avatar
tmmy 2012-12-11, 13:01
Oczywiście wina leży po stronie skręcającej ciężarówki. Pomijam już przytoczone artykuły o prawie 'omijania' pojazdów, a przytoczę jeszcze zasadę prawej strony - gdyby kremowy chciał skręcić w prawo, a nie pojechać prosto to który miałby pierwszeństwo? Proste.

Najgorsze jest to, że przez takiego idiotę w kamazie możesz stracić życie.
Zgłoś
Avatar
feluke 2012-12-11, 13:24 5
konto1981 napisał/a:



autor temat mieć prawko juz 12 lat a Ty skoro taki mądry jesteś to wytłumacz bo ja nie potrafie a inni też chętnie posłuchają jaki jesteś elokwentny


Tata Psychopata napisał/a:

Nie ma pasów wytyczonych do kierunków jazdy, kierowca autobusu skręca w lewo, nikt z tyłu nie ma prawa go ominąć na skrzyzowaniu, za taki numer automatycznie oblewa się na egzaminie. Kierowca kamaza mógł skręcać w lewo i miał słuszność, ponieważ nie wymuszał pierszeństwa na pojezdzie nadjeżdżającym z przeciwka w tym wypadku na autobusie, który skręcał również w lewo.

Pasów do poszczególnych kierunków jazdy na tak szerokiej drodze nie stosuje się dlatego, że boczne drogi są wąskie, przez co przy dużych pojazdach takich na przykład jak autobus, ostry skręt powoduje duże zachodzenie tylnej części pojazdu. Gdyby autobus zaczął skręcać, gość przypieprzyłby w tył autobusu a nie w kamaza.


Zgłoś
Avatar
mik360 2012-12-11, 13:25
Może i wedle prawa kremowa wymusiła, ale ja jako człowiek ceniący sobie zdrowie i spokój zwolniłbym w takim wypadku właśnie na taki wypadek. Ergo sum kierowcy złomiarki musiało spieszyć się na złom.

______________

[]\/[] ][ []{{
Zgłoś
Avatar
MrSpook 2012-12-11, 13:29 3
Nie widziałem, że tyle osób tutaj swoje prawko z czipsów wyciągnęło....

______________

komuchożerca
Zgłoś
Avatar
Black Snake 2012-12-11, 13:30 4
Ja pierdolę... Jeśli serio masz prawko 12 lat to weź je kurwa oddaj, spal czy coś... Prawko dopiero w 2013 będę zdawał, ale jak spotkam na drodze gdzieś takiego debila jak ty, który nie wie, że lewoskręt zawsze ma ustępować pierwszeństwa tym co jadą prosto i nie wie, że 'wyprzedzanie' z prawej strony jeśli samochód skręca w lewo jest dopuszczalne i wpierdolę w niego na motocyklu to jeśli będę w stanie gołymi rękami kurwa zajebie.

______________

"Nie dyskutuj z idiotą,bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,a potem pokona doświadczeniem""Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię,to na człowieka,potem znów na świnię i na człowieka,ale nikt już nie mógł się połapać,kto jest kim
Zgłoś
Avatar
KaOeNDeI 2012-12-11, 13:37
ludzie kurwa tu jest jeden pas ruchu a większość z was widzi tylko że jeden jedzie prosto a drugi skręca! w takiej sytuacji kiedy ktoś czeka aby skręcić w lewo to jeśli nic nie jedzie za ów delikwentem, następny może skręcić w drugą stronę bez problemu! no ja pierdolę... oddajcie lepiej oddajcie swoje prawka bo tylko zagrożenie stwarzacie!
Zgłoś
Avatar
TheByQ 2012-12-11, 13:40 1
@ Black Snake Jak ci ręce urwie to weź go chociaż pogryź.
Zgłoś
Avatar
chetek 2012-12-11, 13:59 1
@KaOeNDeI
Jak już chcesz pozować na elokwentnego, to naucz się, że zaimek "ów" się odmienia.
Zgłoś
Avatar
MareKSG 2012-12-11, 14:06 3
konto1981 napisał/a:



autor temat mieć prawko juz 12 lat a Ty skoro taki mądry jesteś to wytłumacz bo ja nie potrafie a inni też chętnie posłuchają jaki jesteś elokwentny



I potem kurwa dziwić się, że są takie wypadki skoro 70% kierowców to niedouczeni debile.
Zgłoś
Avatar
zidanek666 2012-12-11, 14:07 1
Rozwala mnie to xd wy serio mówicie, że macie prawko i takie "wyprzedanie z prawej" jest niedozwolone? xd

Jeśli ktoś skręca w lewo to musi podjechać jak najbardziej do środkowej linii aby udostępnić przejazd samochodów, które jadą prosto. Jeśli tego nie zrobisz na egzaminie masz jeden błąd.(dynamika jazdy?). Natomiast gdy ktoś skręca w prawo to wtedy należy poczekać aż skręci i dalej jechać prosto, oczywiście jeśli jedzie się prosto, i nie należy wyprzedać samochodu na hurra, gdy ten skręca. Takie wyprzedanie jest niedozwolone;)
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie  
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zobligowała nas do oznaczania kategorii wiekowych materiałów wideo wgranych na nasze serwery, pomimo tego iż na całej stronie mamy oznaczenie że strona jest przeznaczona wyłącznie dla użytkowników pełnoletnich. W związku z tym, zgodnie ze specyfikacją z tej strony oznaczyliśmy wszystkie materiały jako dozwolone od lat 18.

Jeśli chcesz wyłączyć to oznaczenie zaznacz poniższą zgodę:

  Przyjmuję do wiadomości, że wszystkie materiały audiowizualne wgrane na serwery na tej stronie przeznaczone są dla osób pełnoletnich i wyrażam zgodę na nie oznaczanie poszczególnych materiałów symbolem dozwolone od lat 18 na odtwarzaczu filmów