18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 14 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:25
Defilada Tysiąclecia Polski
malvo • 2012-08-03, 13:59
A więc defilada odbyła się 22 lipca 1966 roku w centrum Warszawy , licząc od 44 utworzenie tymczasowego państwa - komuniści obchodzili obchody 22 rocznicy swoje państwa - jedna nie o nich tutaj chodzi , tylko o piękno tamtych czasów . No to tyle miłego oglądania .

by zvitek
Był Filmik jeden , ale okrojony , więc wrzucam pełno wersje z publicznych komunistycznych źródeł t.j. youtuba .
Zgłoś
Avatar
dr_dex 2012-08-06, 0:52
fhMichaelo napisał/a:

Za komuny Polacy chcąc niechcąc mieli 4-tą armię na świecie, w tym NAJWIĘKSZY korpus piechoty morskiej (większy nawet od amerykańskiego)



ok - ilosc moze zajebista a jak i jakoscia ? (bo podobno to ona sie liczy) ?
Zgłoś
Avatar
boski_adonis 2012-08-06, 2:13 4
pierdolicie, czasy piękne ? szczególnie że wszystko za pożyczone pieniądze, które spłacamy do dziś. piękna parada? pełno ludzi? a nie dlatego że jak nie poszedłeś na parade to w pracy mogłeś sie nie pokazywać, czasy w których powiedzieć że twój premier jest kłamcą idziesz siedzieć (nawet jeżeli to prawda jak dzisiaj), czasy w których mój ojciec nie mógł iść na studia bo nie miał punktów za pochodzenie. Moim zdaniem to ta parada to nic innego jak parady w Korei Północnej tyle że mniejszy rygor. Jebać komune!
Zgłoś
Avatar
~CanesPL 2012-08-06, 2:39
@fantomasik

Mieliśmy.
Siły Powietrzne PRL 1943-1989
Plan mobilizacji 1980
Zgłoś
Avatar
Doktór 2012-08-06, 9:13 2
Kurwa, dlaczego to ZSRR nie był pro wolnościowy a USA socjalistyczne? ;/
Zgłoś
Avatar
w................x 2012-08-06, 11:57
pałac kultury i nauki świetnie wyglądał powinni go teraz ' wyczyścić ' i przywrócić mu dawną świetność
Zgłoś
Avatar
makaba 2012-08-06, 14:03
up@ boski_adonis
W pewnym sensie masz rację, w latach 60 i 70 szczególnie Gierek nabrał wiele kredytów. Jednak te pieniądze w większości nie zostały ukradzione tak jak to stało by się teraz dzięki obecnej bądź poprzednim ekipom rządzącym z okresu transformacji. Dzięki tym pożyczkom kraj zaczął się budować a najbardziej dało się to zauważyć na wsi gdzie miał miejsce ogromny skok cywilizacyjny. Zapytaj się rodziców jeśli pamiętają te czasy bądź kogoś starszego, np. szacownych dziadków. Prawdę mówiąc komunizm nie był złym ustrojem tak samo jak demokracja. Źli byli i są ludzie którzy tym kierują.

up@ anonymousm "... A najśmieszniejsza jest ta luka: powstańcy 1830 i zaraz przeskok do 1939. " Jeśli uważałeś na lekcjach historii na etapie 20-lecie międzywojenne to sam możesz dać sobie odpowiedź dlaczego jest tu taka luka. Sowieci nienawidzili marszałka Piłsudskiego. A dlaczego? Wojna polsko-bolszewicka, jedna z głównych przyczyn.
Zgłoś
Avatar
T................d 2012-08-06, 14:38 1
Moja śp. prababcia opowiadała mi i jeszcze żyjący wujek opowiadali mi, jak to tuż po wojnie była nędza i ZSRR faktycznie zależało na podniesieniu jakości życia. Ten najwcześniejszy komunizm był obfity. Z innych państw nie tak bardzo zniszczonych wojną leciały art. żywnościowe. Mało czego brakowało, a sklepy były pełne. Niestety dopiero potem kiedy przyszedł kryzys zaczęło się sypać, choć podobno PRL radził sobie nie najgorzej. Oczywiście najlepszym ustrojem jest demokracja i nic tego nie zmieni. Jedyne co mogę powiedzieć, to to, że czy komunizm, czy demokracja - Polska zawsze będzie najpiękniejsza.
Zgłoś
Avatar
fhMichaelo 2012-08-09, 3:35 1
dr_dex napisał/a:



ok - ilosc moze zajebista a jak i jakoscia ? (bo podobno to ona sie liczy) ?



Jak na standardy 1960-1970 to była bardzo dobra - najnowsze czołgi i systemy sterowania ogniem, kierowane rakiety p-panc i wiele innego sprzętu. Na ironię, ten sprzęt posiadamy do dzisiaj, a minęło już trochę czasu. Dodatkowo dodać trzeba świetne wyszkolenie niebieskich i szkarłatnych beretów.
Zgłoś