18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:57
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:05
Avatar
ReDD1791 2012-10-30, 18:21
@up Magik2501
Gdybyś trochę się pouczył wiedziałbyś że laser to nie jest magiczne cuś, tylko po prostu pompowany strumień fotonów. To co widzisz na przedniej szybie to nie jest ta sama cząsteczka korpuskularno-falowa którą widzisz za szybą.
Zgłoś
Avatar
Dannybow 2012-10-30, 18:30 2
hehe ja też razem miałem doświadczenie z podwójną szczeliną
piwo idzie za tytuł
Zgłoś
Avatar
L................l 2012-10-30, 19:23
Dziś miałem to na wykładzie z fizyki. Sadol uczy sadol bawi...
Zgłoś
Avatar
K................n 2012-10-30, 20:38 2
Ale mi nowość, od wieków wiadomo, że jak coś potrafimy, ale chcemy się przed kimś popisać to zachowujemy się inaczej i spierdolimy po całej linii
Zgłoś
Avatar
Alkir 2012-10-30, 20:55 13
Tego się uczyło w gimnazjum nie wiem czy teraz tez ale to tak jak @Vato stwierdził jest zasada nieoznaczoności Heisenberga. A tutaj coś ciekawszego
Zgłoś
Avatar
BILBO18 2012-10-30, 23:08
Kilka dni temu miałem to na sprawdzianie z fizyki w technikum. Gdyby nauczyciel puścił mi ten film, pewnie bym dostał 2 a nie 1 :/
Zgłoś
Avatar
K................n 2012-10-31, 1:03 1
BILBO18 napisał/a:

Kilka dni temu miałem to na sprawdzianie z fizyki w technikum. Gdyby nauczyciel puścił mi ten film, pewnie bym dostał 2 a nie 1 :/



gdyby nauczyciel Ci to puścił wyleciałby z pracy za szerzenie herezji...
Zgłoś
Avatar
ErmEr1908 2012-10-31, 2:16
Po prostu fizyka na chłopski rozum
Zgłoś
Avatar
bizzy 2012-10-31, 2:46 1
Sadol uczy, sadol bawi. To jest ok.
Ale jak czytam interpretacje niektorych "znawców", kumplujących się najwyraźniej z naukowcami, którzy nadal nie wiedzą jak to możliwe! (olaboga!) i łamią sobie ołówki nad zagadką postawioną na końcu filmiku, bardziej mi to wygląda na "óczy".
Filmik jest do dupy, bo kłamie na koniec młodym umysłom a one to łykają (i nie tylko one jak widać)... ale tak już dziala nasza edukacja ziemska - najpierw 12 lat matematyki, a potem na pierwszym raku, że to wszystko nieprawda.

Co do wytłumaczenia zagadki est coś takiego jak zasada nieoznaczoności heisenberga (i nie chodzi tu o breaking bad)
A w tym wypadku na logikę, urządzenie do pomiarów światła, do pomiarów (powtórzenie celowe) potrzebuje światła. Ot całe rozwiązanie zagadki.
Pozdrawiam

ps. wlasnie po dodaniu komentarza przeczytalem ze juz to ktos napisal. sory
Zgłoś
Avatar
s................r 2012-10-31, 14:28
Wszystko fajnie, ale widzialem ten dokument w calosci, zwie sie to "What the bleep do we know". Ogolnie rzecz biorac wielka sciema, jakies- pseudo-naukowe pieprzenie o swiadomosci etc etc. Wiele wyrwanych z kontekstu wypowiedzi naukowcow, ktorzy byli calkiem oburzeni po fakcie. Zostal nawet zrobiony kontr-dokument pod tytulem "What the bleep were they thinking?!". Polecam.
Zgłoś