18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Dzień flagi PL vs.USA
qyk • 2013-05-03, 7:03
Na jednej ze stron trafiłem na takie oto foto

Pierwsza myśl jaka się nasuwa: Jaki kraj takie obchody.
Ale wydaje mi się że każdy świętuje na swój sposób, ja wywiesiłem flage za oknem i bedzie
Zgłoś
Avatar
darnok99 2013-05-03, 13:50 1
Flaga z godłem może być wywieszana przez:

przedstawicielstwa dyplomatyczne, urzędy konsularne oraz inne oficjalne przedstawicielstwa i misje za granicą na budynkach lub przed budynkami ich siedzib urzędowych, a także kierownicy tych przedstawicielstw, urzędów i misji na swych rezydencjach i środkach komunikacji – w wypadkach przewidzianych w prawie i zwyczajach międzynarodowych,
cywilne lotniska i lądowiska,
cywilne samoloty komunikacyjne podczas lotów za granicą,
kapitanaty (bosmanaty) portów – na budynkach lub przed budynkami stanowiącymi ich siedziby urzędowe,
polskie statki morskie jako banderę, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami szczególnymi; ponadto do bandery stosuje się prawo i zwyczaje międzynarodowe.

Więc ci z listopada nie wiem dlaczego właśnie z takimi chodzili:P
Co do różowych balonów itp - to była przecież akcja orzeł może a nie świętowanie święta flagi, ale spina musi być.
Zgłoś
Avatar
OrangeKing 2013-05-03, 14:06
No to teraz taka mała informacja dla wszystkich gadających o pedalozie itp. Otóż tak akcja z tymi różowymi balonikami została zorganizowana przez Program Trzeci Polskiego Radia ("Trójka"), akcja nazywa się"Orzeł może" i służy promowaniu patriotyzmu i polskości, właśnie przy okazji Święta Flagi. Tak więc zanim zaczniecie się wypowiadać w kwestii "pedalstwa" albo "bezczeszczenia symboli narodowych" sprawdźcie najpierw do czego się dopierdzielacie, bo wychodzicie na bandę ograniczonych mentalnych gimbusów
Zgłoś
Avatar
C................n 2013-05-03, 14:24
Nie ma co porównywać polski do usa... Tam mają dużo większe fundusze, więc mogą sobie pozwolić na dużo większą imprezę. Tam sprzątaczka ma 7000 na rękę, a u nas wicedyrektor średniej wielkości firmy zarabia 5000
Zgłoś
Avatar
dodii 2013-05-03, 14:38
Charmeur napisał/a:

No to teraz taka mała informacja dla wszystkich gadających o pedalozie itp. Otóż tak akcja z tymi różowymi balonikami została zorganizowana przez Program Trzeci Polskiego Radia ("Trójka"), akcja nazywa się"Orzeł może" i służy promowaniu patriotyzmu i polskości, właśnie przy okazji Święta Flagi. Tak więc zanim zaczniecie się wypowiadać w kwestii "pedalstwa" albo "bezczeszczenia symboli narodowych" sprawdźcie najpierw do czego się dopierdzielacie, bo wychodzicie na bandę ograniczonych mentalnych gimbusów



Zanim zaczniesz krytykować nas, zacznij może od siebie, a dokładnie od analizy tego co dajesz jako argument. Radio trójka owszem zrobiło taką akcję, ale zauważ, że cały pochód był w kolorze różowym bo tak chciała trójka, były reklamy a przede wszystkim KOLOR stacji radiowej, żeby się wszystkim kojarzył co nie? Trójka, jedynka dwójka bez znaczenia, "Polskie Radio" zostało wykupione, i przemiany od środka widać jak na dłoni od dobrych paru lat. Promowanie patriotyzmu to kolory biało-czerwone. Promowanie i reklama radio to kolory różowe.
Zgłoś
Avatar
Notarianin 2013-05-03, 14:44
@Chlebson
Takiego debilizmu to ja dawno nie słyszałem.
7000 tysięcy na rękę? Jak widzę takiego kretyna jak Ty to mi szczena opada.
Zarobi więcej, to prawda (niż sprzątaczka w Polsce) ale dla kogoś tak ograniczonego jak Ty Hameryka się wydaje milion razy bardziej rozwinięta niż reszta świata.
Prawdą jest, że żyje tam się o niebo lepiej ale nie przesadzajmy...kambodża umysłowa u takich osób jak Chlebson
Zgłoś
Avatar
C................n 2013-05-03, 14:54
Notarianin napisał/a:

@Chlebson
Takiego debilizmu to ja dawno nie słyszałem.
7000 tysięcy na rękę? Jak widzę takiego kretyna jak Ty to mi szczena opada.
Zarobi więcej, to prawda (niż sprzątaczka w Polsce) ale dla kogoś tak ograniczonego jak Ty Hameryka się wydaje milion razy bardziej rozwinięta niż reszta świata.
Prawdą jest, że żyje tam się o niebo lepiej ale nie przesadzajmy...kambodża umysłowa u takich osób jak Chlebson



Drogi profesorze nauk o wszechświecie, który tkwi ciągle w gimnazjum, bądź złapał Boga za nogi i dostał się do zawodówki Informacje o zarobkach można znaleźć tutaj: praca.wp.pl/title,Zarobki-w-najpopularniejszych-zawodach-w-USA,wid,154...

Dozorca/sprzątacz (2 mln) – 2070 USD (6,7 tys. zł)

Więc jak chcesz kogoś obrażać i przy okazji zabłysnąć wiedzą to na początku sprawdź jakieś źródła

Wiem, że twoja mała główka myśli, że już wszystko wie... niestety takie przekonanie jest najczęściej cechą ludzi głupich, którzy potrafią krytykować nie opierając się na żadnych argumentach....

takie gadki możesz przeprowadzać u siebie w gimnazjum z tobie podobnymi pseudoprofesorami

P.S. - Debile DO SZKOŁY a nie wypisujecie pierdoły...
Zgłoś
Avatar
Notarianin 2013-05-03, 15:09
Chlebson napisał/a:



Drogi profesorze nauk o wszechświecie, który tkwi ciągle w gimnazjum, bądź złapał Boga za nogi i dostał się do zawodówki Informacje o zarobkach można znaleźć tutaj: praca.wp.pl/title,Zarobki-w-najpopularniejszych-zawodach-w-USA,wid,154...

Dozorca/sprzątacz (2 mln) – 2070 USD (6,7 tys. zł)

Więc jak chcesz kogoś obrażać i przy okazji zabłysnąć wiedzą to na początku sprawdź jakieś źródła

Wiem, że twoja mała główka myśli, że już wszystko wie... niestety takie przekonanie jest najczęściej cechą ludzi głupich, którzy potrafią krytykować nie opierając się na żadnych argumentach....

takie gadki możesz przeprowadzać u siebie w gimnazjum z tobie podobnymi pseudoprofesorami

P.S. - Debile DO SZKOŁY a nie wypisujecie pierdoły...


Nie przelicza się dokładnie na złotówki, bo oni tam wydają w dolarach, nie w PLN'ach, a druga sprawa, że większość polaków, którzy tam siedzą są na czarno, więc zarabiają mniej.
Wiem, to z doświadczenia, brat jest tam legalnie, akurat jest trochę wyżej postawiony, co nie zmienia faktu, że byłem, widziałem i mogę mówić.
Mimo, to jeżeli to są prawdziwe statystyki dla osób legalnie pracujących, to przyznaję się do błędu
Zgłoś
Avatar
suomalainen 2013-05-03, 15:10
Cytat:

Kurwa jak patrzę na to co zrobił gajowy i ryży chuj ze świętem flagi to mi się sam gaz w piekarniku odkręca.
Różowa flaga ? Kraj przejęły pedały?
Bo idioci to na pewno.



Że co kurwa?
Znasz genezę tej akcji? Wiesz o co chodzi?
To poczytaj kurwa!
Ten róż to kolor radiowej Trójki, jednej z bardziej niezależnych polskich stacji radiowych nie robiących z ludzi debili, grających dobrą muzykę i mówiących często o postawie patriotyzmu.
Nikt nic złego nie zrobił!
Może to jakaś alternatywa dla obecnych kłótni, nie?
Każdy chce żeby było normalnie, ale jak wychodzi ktoś z inicjatywą, żeby z uśmiechem iść i mówić ,,Jestem Polakiem i jestem z tego dumny, a godłem mojego kraju jest Biały orzeł" to już jest źle. Nic złego w tej akcji nie ma do jasnej cholery!
Zgłoś
Avatar
C................n 2013-05-03, 15:26
Notarianin napisał/a:


Debilem jesteś Ty, to raz, a dwa nie przelicza się dokładnie na złotówki, bo oni tam wydają w dolarach, nie w PLN'ach



A kurwa w czym mam przeliczać?? W jenach??

Udowodnij mi to, że gadam głupoty i jestem debilem... tak jak ja udowodniłem twoją niewiedzę i głupotę jednym źródłem

Notarianin napisał/a:

a druga sprawa, że większość polaków, którzy tam siedzą są na czarno, więc zarabiają mniej.



A czy ja napisałem o ZAROBKACH POLAKÓW w USA, czy o ZAROBKACH w USA? Wiem, że jeszcze w gimnazjum nie nauczyli ciebie czytać ze zrozumieniem... ale to nie zwalnia ciebie z odpowiedzialności za wypisywanie debilizmów No z resztą nie wiem co mają Polacy do zarobków w USA (boję się że tego zdania na końcu i tak nie zrozumiesz i będę musiał je tłumaczyć na język gimnazjalny)

Notarianin napisał/a:

Wiem, to z doświadczenia, brat jest tam legalnie, akurat jest trochę wyżej postawiony, co nie zmienia faktu, że byłem, widziałem i mogę mówić.



Czyli twój brat jest tam sprzątaczką?? Jakąś wysoko postawioną sprzątaczką? Dlatego wiesz na ten temat więcej niż źródło BBC??

Twoje argumenty są śmieszne i chujowe nie powołujesz się na wiarygodne źródła a jedynie na SWOJĄ niewiedzę ;] ponadto wszystkie twoje argumenty są skierowane na to żeby bronić swojego zdania za wszelką cenę... nawet jeśli już ci ktoś udowodni że nie masz racji

Powtarzam jeszcze raz!!! Do szkoły BARANIE!!! Bo będziesz musiał wypieprzać za granicę żeby pracować jako kelner, sprzątaczka czy szambonurek, tylko po to żeby wrócić do Polski i powiedzieć, że jesteś zajebiście bogaty jak na nasze warunki... niestety jak wrócić na obczyznę to ciągle będziesz tym chłystkiem na najniższym szczeblu drabiny społecznej
Zgłoś
Avatar
gnoj 2013-05-03, 16:05

"Wielu zakopujących uznało, że treść znaleziska to informacja nieprawdziwa"

"Autor tego czegos celowo wprowadzil takie zamieszanie.A gornym zdjeciu wcale nie jest Chicago i zaden dzien flagi.Jest to parada Pulawskiego w Nowym Jorku,ktora ma miejsce w pazdzierniu."

Czasem warto sprawdzić zanim się coś wrzuci...
Zgłoś
Avatar
rusofil 2013-05-04, 16:10
E tam, mnie najbardziej śmieszą ci jednodniowi wielcy patrioci, którzy wywieszają flagi po to, by je zaraz schować. Genialne.
Zgłoś