18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
🎉🎉🎉 🥳🎂 17 urodziny sadistic.pl 🎂🥳 🎉🎉🎉
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 12:23
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:07
Dzika wixa w Wejcherowie
loui13 • 2013-06-26, 1:38
Witam Panowie Sadole - mój pierwszy post

Czegoś takiego nigdy nie widziałem, oglądajcie od początku.

ludzie są pojebani
Zgłoś
Avatar
Black Pitt 2013-06-26, 9:37 1
Ja pierdolę i my mamy się za cywilizowany kraj?

Czym to się różni od dzikusa z dżungli tańczącego z gołą dupą, chyba tylko ubiorem.

patroy, jakieś info czy miłosierne babcie z klechą na czele nie zajebali dziadka?
Zgłoś
Avatar
D_oo_m 2013-06-26, 9:57
nie kminie co wiara ma wspólnego z tym czymś ? i jak można w ogóle bronić czegoś takiego pisząc że to "tradycja"- co bóg zesłał instrukcje co do tego jak trzeba machać świętym obrazem żeby oddać mu cześć ? gdzie się kończy a zaczyna obłęd. Najlepszy w podsumowywaniu tego typu absurdów był George Carlin.
Zgłoś
Avatar
Mathio 2013-06-26, 10:09 1
Po pierwsze pisze się Wejherowo....

A po drugie "Instytucje" kościelne są i będą pojebane.
Zgłoś
Avatar
bartunialke 2013-06-26, 11:17 2
Hahaha, matka boska parkińsońska.
Zgłoś
Avatar
FrasQs 2013-06-26, 13:19 7


Akcja od 0:30
Zgłoś
Avatar
tepad.no 2013-06-26, 13:28
Piwo za uswiadomienie mnie, ze jest jeszcze cos szokujacego w internetach czego nie widzialem.
Zgłoś
Avatar
Darjurz 2013-06-26, 13:31
Wychuśtać Ci obraz?
Składam petycję o zrobienie listy nowych mistrzostw:
- Mistrzostwa Świata w Heil Hitler (motyw z filmu Hitler Kaput)
- Mistrzostwa Świata w chędożeniu obrazów
Dawać dalsze pomysły
Zgłoś
Avatar
maciuch2 2013-06-26, 13:33
to musi mieć z 1000piw
Zgłoś
Avatar
essaywhuman 2013-06-26, 13:58 1
orzechowykokos napisał/a:

"Ukłony feretronów
Pielgrzymi przybywając na odpust do Wejherowa, przynoszą ze sobą oprócz chorągwi i sztandarów - feretrony (feretron, to przenośny, obustronny obraz w ozdobnych ramach, służący w kościele katolickim do obnoszenia podczas procesji). Feretrony w mowie potocznej zwane obrazami, przenoszone są przez cztery osoby, kobiety lub mężczyzn, ubranych w strój galowy lub w stroje regionalne. Feretrony podczas powitań i pożegnań kłaniają się, wykonując osobliwy salut obrazami. Jest to zwyczaj unikalny w Polsce."

Zwyczaj, może osobliwy, ale jednak to jest tradycja. Zamiast bekę robić wypadałoby sprawdzić o co chodzi.



No uswiadomiles nas o co w tym chodzi jakos stezenie beki z tych popierdolencow nie spadlo nawet o pol procenta. To, ze to jakas zjebana chrzescijanska tradycja, nie oznacza, ze jest to normalne, bo kurwa po prostu nie jest.

Ciezko uwierzyc swoja droga co oni tam wyprawiajaa.

Dubstepowy remix wygrywa inernet.
Zgłoś
Avatar
GKC 2013-06-26, 14:28
@loui13, ładnie tańczysz
Zgłoś
Avatar
MorbidEmpire 2013-06-26, 14:34
matka boska taneczna
Zgłoś
Avatar
xaqq 2013-06-26, 14:53
sadistic.pl/katowixa-vt210006.htm2273699
Zgłoś
Avatar
DeMonica 2013-06-26, 14:58 2
Powinni teraz do tego teledysku dograć piosenkę. Mam słowa:

Feretrony tańczą tańczą tańczą tańczą.
Taańczą taańczą tańczą feretrony.
Ref.:
I hyc o podłogę obraz kurwa bęc!
Zgłoś
Avatar
takpalatset 2013-06-26, 15:43 1
orzechowykokos napisał/a:

"Ukłony feretronów
Pielgrzymi przybywając na odpust do Wejherowa, przynoszą ze sobą oprócz chorągwi i sztandarów - feretrony (feretron, to przenośny, obustronny obraz w ozdobnych ramach, służący w kościele katolickim do obnoszenia podczas procesji). Feretrony w mowie potocznej zwane obrazami, przenoszone są przez cztery osoby, kobiety lub mężczyzn, ubranych w strój galowy lub w stroje regionalne. Feretrony podczas powitań i pożegnań kłaniają się, wykonując osobliwy salut obrazami. Jest to zwyczaj unikalny w Polsce."

Zwyczaj, może osobliwy, ale jednak to jest tradycja. Zamiast bekę robić wypadałoby sprawdzić o co chodzi.



Co nie zmienia faktu, że wyglądają jak pierdolnięci. Można ich postawic w jednym rzędzie z muslimami drącymi się allah akbar. Mocno sie zgrzałeś, że aż konto dzisiaj zalożyłeś żeby napisać tego komenta
Zgłoś
Avatar
wiczeciezokna 2013-06-26, 16:00 1
Siema, sam mieszkam w Wejherowie.

I pierwszy raz jak to zobaczyłem przy "Bramie Oliwskiej", (brama symbolizująca wejście do miasta) myślałem ze komuś odbiło, ale sytuacja się po chwili powtórzyła więc się zapytałem tutejszych mieszkanców ocb i już wszystko było jasne - taka jest tradycja, od wielu lat. Znak krzyża tym nosidełkiem .

Do Wejherowa co roku (nawet kilka razy do roku) przychodzą pielgrzymki z całej polski, bo znajduje się tu jedna z 3 największych kalwarii w Polsce. pl.wikipedia.org/wiki/Kalwaria_Wejherowska

Poza tym to naprawdę urokliwie miasto z jednym z najładniej odrestaurowanym centrum z rynkiem, starym mieastem i zespołem parkowym. Jeśli będziecie na wakacjach w Trójmieście, lub nad morzem to warto tu zajrzeć.

Pozdrawiam
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie