18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Wszyscy fani tematów o gender będą zachwyceni nowym pomysłem Facebooka.

Do niedawna osoby korzystające z Facebooka mogły wybrać tylko jedną z dwóch opcji określających ich płeć - są kobietą lub mężczyzną. Od dziś mogą jednak dokładniej określić swoją tożsamość płciową, wybierając ją spośród ponad 50 możliwych terminów - m.in. "transseksualny", "interseksualny", "androgyniczny".



Oto pełna lista terminów określających płeć w anglojęzycznej wersji Facebooka:
Agender
Androgyne
Androgynes
Androgynous
Bigender
Cis
Cis Female
Cis Male
Cis Man
Cis Woman
Cisgender
Cisgender Female
Cisgender Male
Cisgender Man
Cisgender Woman
Female to Male
FTM
Gender Fluid
Gender Nonconforming
Gender Questioning
Gender Variant
Genderqueer
Intersex
Male to Female
MTF
Neither
Neutrois
Non-binary
Other
Pangender
Trans
Trans Female
Trans Male
Trans Man
Trans Person
Trans*Female
Trans*Male
Trans*Man
Trans*Person
Trans*Woman
Transexual
Transexual Female
Transexual Male
Transexual Man
Transexual Person
Transexual Woman
Transgender Female
Transgender Person
Transmasculine
Two-spirit

Cytat:

Choć zmiana ustawień jest na razie możliwa jedynie w wersji anglojęzycznej, Facebook planuje już rozszerzenie ustawień dotyczących płci na całym świecie. Wcześniej chce jednak przeprowadzić konsultacje dotyczące tego, jakie terminy będą najodpowiedniejsze w poszczególnych krajach.

- Zbyt często transseksualiści tacy jak ja oraz inne osoby o nieoczywistej tożsamości płciowej mają do wyboru tylko dwie opcje: kobieta czy mężczyzna. Jaka jest twoja płeć? To przygnębiające, bo żaden z wariantów nie pozwala nam powiedzieć innym, kim naprawdę jesteśmy - tłumaczy Brielle Harrison, jedna z programistek pracujących nad projektem. Sama przechodzi teraz przez proces zmiany płci i ma zamiar zmienić swoją facebookową tożsamość z "kobiety" na "kobietę transseksualną".

"Facebook umożliwia ludziom bycie autentycznymi w internecie"

Zmiana opcji wyboru płci jest postrzegana jako ważny krok w kierunku ludzi, którzy nie identyfikują siebie jako mężczyzny lub kobiety - Facebook ma w tej chwili ponad miliard aktywnych użytkowników miesięcznie na całym świecie, a wśród nich jest wiele osób transseksualnych czy niepewnych swojej tożsamości płciowej.

Masen Davis, dyrektor wykonawczy z Transpłciowego Centrum Prawniczego, mówi, że niektórym osobom może być trudno zrozumieć, jak duże znaczenie ma możliwość wyboru spośród wielu określeń dotyczących tożsamości płciowej. Mimo to decyzja portalu jest według niej niezwykle ważna. - Cieszymy się, że Facebook umożliwia ludziom bycie autentycznymi w internecie - mówiła.

Dzięki zmianom na portalu użytkownicy będą mogli też wybrać sami, jaki zaimek ma znaleźć się w kierowanych do nich komunikatach - będzie można wybrać formę żeńską, męską lub neutralną. Zmiana płci na profilu nie będzie też rejestrowana jako widoczne dla wszystkich "wydarzenie z życia". Można też będzie ukryć termin określający płeć tak, aby nie był widoczny dla nikogo - wcześniej nie było to możliwe.



Kiedyś było prościej. Była baba i był chłop. Facet wyglądał jak facet a baba jak baba. Penis szedł do cipki. Rodziły się chłopcy i dziewczynki. W jakich pojebanych czasach nam przyszło żyć.

źródło: tokfm.pl/Tokfm/1,103086,15462856,Facebook_zmienia_ustawienia_plci__Zam...
Zgłoś
Avatar
irish 2014-02-15, 13:46
pl.wikipedia.org/wiki/Winkte

to jest najciekawsze chyba
z ang. Two-spirit
był sobie pedał indianin który był wysoko w hierachi indiańskiej, mógł poślubić faceta żeby mu skóre garbował i nosił za nim tobołki i takie tam, heheehe sami przeczytajcie, bo ja nie czytalem ze zrozumieniem i pierdole głupoty XD
Zgłoś
Avatar
606 2014-02-15, 13:53 1
Sosnowiec_jest_be napisał/a:


facebook kreuje ludzkie zachowania. Zobacz sobie 75% osób wpierdala durne filmiki jak wypijają pół litra piwa na raz. To jest normalne? Portale społecznościowe, jak sama nazwa wskazuje mają b. duży wpływ na społeczeństwo.



Wpływ na społeczeństwo debili. Którzy są poważnymi bezmózgami nawet bez facebooka.
Dlatego nie ma czym się przejmować za specjalnie. Wystarczy ich kontrolować "na żywo". Pilnować, żeby takich głupot nie było w urzędach, na ulicy, itp.
A w internecie, przykro mi, ale taki proceder jest prowadzony od LAT na różnych stronach, gdzie każdy może sobie wpisać byle co. Połowa gimbazy robi to od dawna na fotce czy naszej klasie. Tak było, jest i tak będzie. Ty nigdy nie kreowałeś postaci np. w grze MMORPG?
Dopóki nie ma tego w "realnym" świecie, to na fejsbuniu mogą udawać własne psy i koty, zwisa mi to. Mogą mieć 25 różnych płci wpisane, cztery religie i siedem ras. W realu to nie przejdzie, i to mi wystarczy.
Zgłoś
Avatar
beister 2014-02-15, 14:00 1
Nie wiem o co wam chodzi, dzisiaj jestem fluid gender, a jutro pangender. Fajnie, nawet nie trzeba z kuchni wychodzić
Zgłoś
Avatar
szopenfeldziarz 2014-02-15, 15:01
beister napisał/a:

(...) Fajnie, nawet nie trzeba z kuchni wychodzić


Czasem mam wrażenie, że nie ma nawet po co...
Zgłoś
Avatar
rufus90 2014-02-15, 15:07 1
50 kosmicznych opcji, ale i tak zabezpieczyli się, gdyby trafił się jakiś jeszcze większy pojeb i dodali opcję "Other"
Zgłoś
Avatar
4................h 2014-02-15, 15:12
Kurna to normalni mają "Other" albo w ogóle nie wybierają. Tak zjebać.
Zgłoś
Avatar
femi666 2014-02-15, 15:14 1
Ja tam w ciemno biore "Two Spirit" buduje tipi i zapalam z każdym nowym znajomym fajke pokoju
Zgłoś
Avatar
Paskudny Stary Dżon 2014-02-15, 16:30 1
A najbardziej wkurwiające jest to, że na tym pedalskim pejsbuku wszyscy znajomi siedzą i nikt już nie korzysta z gg, forów internetowych i innych takich rzeczy. Więc wypisać się można, ale skutkować to będzie prawie całkowitą utratą komunikacji.
Zgłoś
Avatar
Looken 2014-02-15, 16:56
Przecież to same plusy. Teraz od razu będziesz wiedział/a kiedy trzymać od jakiegoś pojeba z daleka.
Zgłoś
Avatar
Sosnowiec_jest_be 2014-02-15, 18:53
Paskudny Stary Dżon napisał/a:

A najbardziej wkurwiające jest to, że na tym pedalskim pejsbuku wszyscy znajomi siedzą i nikt już nie korzysta z gg, forów internetowych i innych takich rzeczy. Więc wypisać się można, ale skutkować to będzie prawie całkowitą utratą komunikacji.


przyjaciele zapukają do Twoich drzwi, więc nei pierdol że utracisz komunikacje? Z kim kurwa? Z debilami? To chyba nie szkoda. Facebook przydaje się jedynie do śledzenia na bierząco ulubionych kapel czy pozwala na tworzenie grup np. znajomych grających na orliku. Tak to jedna wielka chujnia robiąca ludziom z mózgu wodę vide wielki filmik na rocznice a nikt nawet nei zauważył, że nie trzeba mieć już tych statusów czy zdjęc u siebie na profilu a facebook i tak je wyświetla. Totalna inwigilacja. Wystarczy sypnąc trochę zlotówkami gdy jesteśmy szefem wiekszej firmy i juz widziemy że kulturany chłopaczek z wczorajszej rozmowy kwalifikacyjnej to zjeb. Tyle ode mnie.
Zgłoś
Avatar
szopenfeldziarz 2014-02-15, 19:05 1
Sosnowiec_jest_be napisał/a:

(...) Totalna inwigilacja. Wystarczy sypnąc trochę zlotówkami gdy jesteśmy szefem wiekszej firmy i juz widziemy że kulturany chłopaczek z wczorajszej rozmowy kwalifikacyjnej to zjeb. Tyle ode mnie.


Inwigilacja jest wtedy, kiedy ktoś dociera do informacji ukrytych. Jak internauta sam podaje tzw. wrażliwe albo kompromitujące dane o sobie na tacy, to nie jest inwigilowany tylko jest idiotą.
Zgłoś
Avatar
Sosnowiec_jest_be 2014-02-15, 23:03
szopenfeldziarz napisał/a:


Inwigilacja jest wtedy, kiedy ktoś dociera do informacji ukrytych. Jak internauta sam podaje tzw. wrażliwe albo kompromitujące dane o sobie na tacy, to nie jest inwigilowany tylko jest idiotą.



wszystkie wiadomości które wysyłasz są zapisane na serwerze (przypominam o sytuacji w której koleś napisał o zamachu na prezydenta po czym do jego drzwi zapukała policja) geniuszu. Mniej wiecej dlatego możesz sobie używac facebooka z telefonu laptopa i kompa w pracy i ciągle móc np. czytać swoje zeszłe wiadomości, ktore z kolei jesli, byłaby przyczyna, zostaną udostępnione odpowiednim służbą w przypadku np. gdybyś był oskrażony o hakowanie.
Zgłoś
Avatar
szopenfeldziarz 2014-02-15, 23:23 1
Sosnowiec_jest_be, Kurwa, wszystko co napiszę w wiadomościach na obojętnie jakim forum/portalu są też zapisywane na serwerach, ale o to chodzi, że JA SAM JE TAM WPISUJĘ. Nikt mi nie każe korzystać z Sadistica, Naszej Klasy, komentarzy na WP albo MySpace'a. Wszystko co tam umieszczam robię SAM i udostępniam KOMUŚ INNEMU, nawet jeśli to tylko osoba prowadząca stronę. W ten sposób stają się dysponentami informacji, których sam im udzieliłem.
Facebook to nie jest Poczta Polska, mój lekarz/prawnik ani bank, które mają duże rygory poufności i są instytucjami zaufania. To jakiś obesrany serwis internetowy.
Zgłoś