18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Francuzi
BongMan • 2013-07-04, 16:16
Naszła mnie taka refleksja na temat Francji.

Najszybszy na świecie samolot pasażerski - Concorde - francuski.
Najszybszy na świecie pociąg - TGV - francuski.
Najszybszy na świecie samochód osobowy - Bugatti Veyron - francuski.

Wszystko mają najszybsze, żeby jak najszybciej uciekać
Zgłoś
Avatar
brylant1412 2013-07-05, 7:09
i miłość francuska-najszypsza mineta
Zgłoś
Avatar
Gienek2 2013-07-05, 7:51 1
Bugatti to włoska marka.... jedynie jakiś tam francuz się tym ścigał i siedzibę mają we Francji.
Zgłoś
Avatar
mr_9mm 2013-07-05, 7:55 1
bongman zawsze jebnie jakiegoś posta z dupy, nie sprawdzając czy nie napisał głupoty.
Albo troll, albo nieuk.
W sumie to jest nieukiem, bo skończył tylko filologie angielską.
Zgłoś
Avatar
dashadow 2013-07-05, 7:57 2
brylant1412 napisał/a:

najszypsza



wydawało mi się że już nic mnie nie zaskoczy - i miałem rację - wydawało mi się
Zgłoś
Avatar
mazin 2013-07-05, 8:02
Bugatti Francuzom założył Włoch, bez nich to i Napoleona by nie mieli. Francuzy potrafili tylko rząd w Vichy stworzyć i udawać bohaterów.
Zgłoś
Avatar
M................i 2013-07-05, 8:08
W sumie Włosi ich doganiają, co do szybkości-po ich kampaniach w ostatnim stuleciu to się nie dziwię.

Taktyka Francuskiej Armii-Spierdalać gdzie popadnie, tylko Legia Cudzoziemska zostaje i walczy.

Taktyka Włoskiej Armii-Spierdalać do kraju, jak wróg dojdzie do granic to się poddać.
Zgłoś
Avatar
Given 2013-07-05, 8:45
Francuska armia jest jedna z najnowoczesniejszych na swiecie (czy europie?), co nie zmienia faktu ze sa strachliwi i najszybciej sie poddaja, bo podczas IIWŚ tak samo mieli jedna z najnowoczesniejszych armii Ale nad czym tutaj polemizowac, skoro Francja zaraz bedzie republika Islamska? :|
Zgłoś
Avatar
kidi1 2013-07-05, 10:08 2
Francja ma jeszcze Parkour - sztukę spierdalania.
Zgłoś
Avatar
legion2511 2013-07-05, 10:42
Ja chciałem tylko zauważyć, że nieoficjalnie Bugatti nie jest już najszybszy ,a jego konkurent ,
Hennessey Venom GT, który ma maksymalną prędkość 422km/h (Bugatti ma 407km/h ).
Nieoficjalnie, ponieważ Venom jest jeszcze prototypem, ale ma zostać wprowadzony do produkcji.

Jeśli ktoś będzie chciał to zrobię o Venomie temat
Zgłoś
Avatar
wormarder 2013-07-05, 11:46
veyrona robią szwaby
Zgłoś
Avatar
Dżony 2013-07-05, 11:56
Bugatti to Francuska marka w Veyron jest produkowany we Francji a nie w Niemczech, Andre Citroen był w połowie Polakiem a w drugiej Holendrem a mimo to Citroen jest francuską marką.
Idąc dalej tropem Waszych rozważań co do przynależności koncernowej można stwierdzić, że Dodge Viper to Włoskie auto, Nissan GT-R Francuskie a Range Rover Indyjskie.
Zgłoś
Avatar
wszamol 2013-07-05, 12:15
@legion2511 a o Veyronie Super Sport nie słyszałeś? Więc lepiej sobie daruj temat o Venomie...
Zgłoś
Avatar
kubenB 2013-07-05, 12:29
No BongMan, to ci prawie wyszło Jeszcze troche i nawet bym się uśmiechnął
Zgłoś
Avatar
fnkdoc 2013-07-05, 15:46
@legion2511
@wszamol

Faktyczna sytuacja wygląda tak, że oficjalny rekord Veyron'a SS to 431,072 km/h, a Hennessey 427.6 km/h.

Amerykanie podobno osiągnęli ponad 440 km/h, ale nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone, więc rekord Guiness'a dalej należy do Bugatti.

@Dżony

Firma Bugatti Automobiles S.A.S. nie miała bardzo mało wspólnego z projektowaniem tego samochodu. Zrobili to niemcy. Idąc twoim tokiem rozumowania to Fiat Panda I jest polski, bo przecież Fiat Auto Poland to Polska firma
Zgłoś
Avatar
M................5 2013-07-05, 18:53
SSC Ultimate Aero TT – supersamochód produkowany przez amerykańską firmę Shelby Super Cars, obecny najszybszy samochód świata, w okresie od lipca 2010 do kwietnia 2013 najszybszym samochodem świata był Bugatti Veyron Super Sport
W 2010 Bugatti Veyron odzyskał miano najszybszego samochodu produkowanego seryjnie. Dzięki specjalnej wersji nazwanej Super Sport która osiąga moc 1200 KM samochód osiągnał na torze prędkość 431 km/h. Prędkość wpisana została do Księgi Rekordów Guinnessa. Lecz tytuł ten został mu odebrany ze względu na wyłączenie elektronicznego ogranicznika prędkości, które nie jest możliwe w wersji dla zwykłych nabywców
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie