18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Gniew Husarii OK
Pan_Generał • 2012-10-19, 22:36
Amatorski filmik nakręcony o naszej Husarii... Ten syf o tytule Bitwa pod Wiedniem może się spokojnie uczyć.



Chorągiew husarska JMci Pana Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego, z siedzibą w Gniewie nad Wisłą, pod dowództwem porucznika husarskiego Pana Jarosława Struczyńskiego, kasztelana gniewskiego, toczy bitwę z Żółtym Regimentem pułkownika Tada von Lenz'a.
Zgłoś
Avatar
rozkurw 2012-10-20, 10:27
MOTiV95
a ja MUSZE ze szkoły isć do kina na Bitwe pod Widniem - japierdole

ucz sie synek.
Zgłoś
Avatar
norsman 2012-10-20, 10:30
kluska, jemu pewnie chodziło o to, że to husarzy w roli rzeźników masakrowali nawet pięciokrotnie liczniejszego przeciwnika.
Zgłoś
Avatar
toka 2012-10-20, 10:36
Gdybym zobaczył Husarię na przeciw siebie to spierdalałbym zanim usłyszałbym komendę szarży ;]
Zgłoś
Avatar
PowerIsBack 2012-10-20, 11:11
Gdyby mieli więcej ludzi, to by był super wyjebisty film.
Zgłoś
Avatar
Nikoseq 2012-10-20, 11:50
Naprawdę dobra robotę zrobili.
Zgłoś
Avatar
kopyt88 2012-10-20, 12:11 2
rune323
Filmik super , tylko gdzie skrzydła Husarii ?

Ile razy jeszcze ktoś zada te pytanie ?? Widać ze Husarie to ty ino z filmów znasz. Skrzydła to element zbroi paradnej ale przez naszych wszechwiedzących kinematografów zostały na stałe wyryte w mózgach młodych ludzi. Nigdy nie walczyli ze "skrzydłami" w zbroi
Zgłoś
Avatar
Mardog 2012-10-20, 12:51 1
Z Husarii możemy być na prawdę dumni... Jak z nie wielu rzeczy w tym kraju..
Zgłoś
Avatar
Lasarr 2012-10-20, 12:59
Kluska napisał/a:

@Lasarr jaką rzeź? napierśnik jak i szysza wytrzymywały strzał z pistoletu oraz grom ciosów w zwarciu. Polska Husaria była niczym dywizja pancerna.
Wojownicze żółwie ninja - w pancerzu ale zwrotni i zabójczy. Zamiłowanie do pizzy potwierdzone jedynie wśród rekonstruktorów.

Teraz się zastanawiam jak napierśnik husarza poradziłby sobie ze strzałą miotaną z łuku angielskiego...



Husaria byla zajebista i to o czym pisales to prawda, ale poczytaj sobie historie Polski, niejednokrotnie nasza sytuacja polityczna wymagala boju w sytuacjach beznadzienych co prowadzilo wlasnie do rzezi wojsc husarskich, warto w tym momencie wspomniec chociazby powstanie Chmielnickiego.

Ps: Skrzydla husarskie trzepoczac na wietrze mialy sprawiac wrazenie, ze armia jest o wiele liczniejsza niz w rzeczywistosci.
Zgłoś
Avatar
PhetrusEnigmatus 2012-10-20, 14:48
Ten "amatorski" filmik na tle "Bitwy pod Wiedniem" jest nieporównywalnie lepszy! Byłem w kinie na tym lipnym filmie, napaliłem się na niego jak szczerbaty na suchary, a to wszystko przez te reklamy jakże wspaniałego filmu, potrafią tylko zachęcic do obejrzenia, a w trakcie masz soczystego kopa w dupę.
Zgłoś
Avatar
Lasarr 2012-10-20, 15:23
w porownaniu chociazby z "Ogniem i meczem", "Bitwa pod Wiedniem" wypada zalosnie, nie porownujac juz nawet z tym "amatorskim" filmikiem
Zgłoś
Avatar
kkaczuszka 2012-10-20, 23:02
Lasarr napisał/a:

mimo swiadomosci, ze ida na rzez robily to co do nich nalezalo.



Na jaką rzeź? Człowieku wiesz co wtedy robiły nasze ciężkie pancerne wojska?
Rozpierdol.
Jak do szwedów zgłaszali się najemnicy (nie pamiętam jakich narodowości ani z jakiej częsci europy) to mówili prosto z mostu że mogą walczyć przeciw Polakom pod szwedzką flagą ale z wyłączeniem naszej ciężkiej jazdy.
Ten materiał jest gdzieś na sadolu, ale nie chce mi się szukać żeby podlinkować.
Zgłoś
Avatar
Lasarr 2012-10-21, 12:12
kkaczuszka napisał/a:



Na jaką rzeź? Człowieku wiesz co wtedy robiły nasze ciężkie pancerne wojska?
Rozpierdol.
Jak do szwedów zgłaszali się najemnicy (nie pamiętam jakich narodowości ani z jakiej częsci europy) to mówili prosto z mostu że mogą walczyć przeciw Polakom pod szwedzką flagą ale z wyłączeniem naszej ciężkiej jazdy.
Ten materiał jest gdzieś na sadolu, ale nie chce mi się szukać żeby podlinkować.



Ja pierdole nauczcie sie czytac, ze zrozumieniem
Zgłoś