18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Gorol na śląsku
Rysiek86 • 2014-01-16, 18:29
Gorol przyjechał na śląsk odwiedzić rodzina !
zachciało mu sie pić i szwagier godo do niego !
Sz- Te tam w garażu stoi rower, bier i jedz do sklepu
bez zastanowienia gorol zicnył na koło i pojechoł !!
Pod sklepem spotkał grupke Hanysów konsumujących piwo !
jeden z Hanysów godo do gorola :
H-Co do sklepu na kole ?
G- Nie na piwo
i wszedł do sklepu !
Hanysy między sobą (o tyn huj gorol zajebany przebijymy mu opona)
Gorol wychodzi ze sklepu patrzy na rower i wzdycha !!
Hanysy do niego :
H- Co pana ?
G- Nie szwagra !
Zgłoś
Avatar
milling 2014-01-17, 19:55
Mieszkam na Śląsku, ale jakoś nie widziałem tu ludzi mówiących tą przyjebaną gwarą Ślask, to nie tylko Górny Śląsk, kurfa.
Zgłoś
Avatar
ulifont 2014-01-17, 20:04
milling dlatego, że mieszkasz na dolnym śląsku, albo jesteś przywieziony w świńskich wagonach ze wschodu polski, z kresów czy jakiegoś ruskiego chujostwa, tak twój dziadek jebał się w pociągu by przybyć do cywilizowanego województwa, żreć cywilizowane jedzienie i pracować w kopalni, czy hucie i przekazując z pokolenia na pokolenie swojego jebnięte geny, w ogóle mieszkasz w miescie niedorozwojów pewnie, którzy przez pokolenie nie umieją sobie przyswoić gwary, mnożycie się między sobą i wypychacie rodowitych Ślązaków z ich terenów, jesteście jak ciapaci w zachodniej Europie z tym tylko, że pracujecie, ale i tak za wszelką cene burzycie, nietolerujecie śląskości, kultury, która dawniej przewyższała waszą wschodnią, nie mających kaloryferów, kanalizacji,że o prądzie nie wspomnę. Jesteśmy Polakami, ale jesteśmy również Ślązakami
Zgłoś
Avatar
boberm 2014-01-17, 21:24 4
Mówicie jakby śląski był osobnym językiem, a tak naprawdę wystarczy wziąć polskie słowo, przekręcić je w najgłupszy możliwy sposób i wychodzi po "ślunsku". Do tego trochę niemieckich słów przerobionych w ten sposób i jest wasz "język". Przypomina mi trochę język czeski, nic tylko się śmiać.

Z całym szacunkiem dla Ślązaków oczywiście, po prostu dla mnie to tak brzmi .
Zgłoś
Avatar
ulifont 2014-01-17, 21:28
boberm no jak tak odbierasz to w porządku ale idioci po jednej i drugiej stronie tego nie rozumieją i choćbyś 10 pokoleń młotkiem napierdalał nic z tego nie będzie
Zgłoś
Avatar
kamuha 2014-01-17, 23:22 1
Jab7kO napisał/a:



Widzisz jestem Ślązakiem i potrafię odmieniać przez przypadki. Należy Ci się za to warn, bo poczułem się urażony. Co więcej, kozaczysz i odsyłasz do słownika, a sam piszesz "ślązak" z małej litery. Wychodzi na to, że ktoś tu śmierdzi hipokryzją, jeśli chodzi o wagarowanie. Pozdrawiam.



Nie obrażaj się już tak. Nie wyczuwaj hipokryzji tam gdzie jej nie ma. Przeczytałem komentarze. nie zauważyłem wyraźnych obelg.
Na pocieszenie czytaj co niżej :

"Czy jest poprawnie: Ślązak – o osobie pochodzenia (etnicznego/narodowego) śląskiego,ślązak – o osobie mieszkającej w województwie śląskim? Znam użycie wielkiej litery, jak i przykład z Żydem i żydem. Niemniej, zwłaszcza w Zagłębiu Dąbrowskim, nazwanie kogoś ślązakiem, to chyba jedna z największych obelg. Czy jest się o co obrażać? Czy to tylko niezrozumienie i błąd ekwiwokacji u mieszkańców Zagłębia, odbierających to tylko jako określenia ich etniczności, która faktycznie taka nie jest?
Animozje lokalne nie mogą wpływać na przepisy pisowni. Wyraz Ślązak, który zwykle oznacza mieszkańca Śląska, piszemy wielką literą. I nie ma znaczenia, czy chodzi o nazwę etniczną, czy o mieszkańca regionu.
Pisownia literą małą nie ma uzasadnienia, a to znaczy, że w każdym znaczeniu piszemy Ślązak.
— Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski"


ulifont napisał/a:

milling dlatego, że mieszkasz na dolnym śląsku, albo jesteś przywieziony w świńskich wagonach ze wschodu polski, z kresów czy jakiegoś ruskiego chujostwa, tak twój dziadek jebał się w pociągu by przybyć do cywilizowanego województwa, żreć cywilizowane jedzienie i pracować w kopalni, czy hucie i przekazując z pokolenia na pokolenie swojego jebnięte geny, w ogóle mieszkasz w miescie niedorozwojów pewnie, którzy przez pokolenie nie umieją sobie przyswoić gwary, mnożycie się między sobą i wypychacie rodowitych Ślązaków z ich terenów, jesteście jak ciapaci w zachodniej Europie z tym tylko, że pracujecie, ale i tak za wszelką cene burzycie, nietolerujecie śląskości, kultury, która dawniej przewyższała waszą wschodnią, nie mających kaloryferów, kanalizacji,że o prądzie nie wspomnę. Jesteśmy Polakami, ale jesteśmy również Ślązakami



Prawdziwy syn ojca z dziada i pradziada spod herbu hałdy żwiru
Zgłoś
Avatar
Dobrutro 2014-01-18, 0:27
BongMan napisał/a:

kocie, nie przesadzajmy Śląski to nie osobny język, tylko połączenie niemieckiego z polskim.



Raczej odmiany języka zachodnio-słowiańskiego którym posługiwali się Ślężanie, Opolanie i Goleszycy. Z silnym wpływem niemieckim spowodowanym niemiecką kolonizacją i późniejszym związkiem tych ziem pierw z Austrią, a potem Prusami.

Śląsk był dłużej po za granicami Polski, więc nie róbcie sobie jakichś roszczeń przesadnych. Bo coś takiego co znamy jako Polskę jest tworem Piastów, którzy skutecznie wyżynali w pień lokalne rody panujące. Nie udało im się to z Gryfitami, stąd ciągły problem z Pomorzem. I z Śląskiem, patrz historia Włostowica.

boberm napisał/a:

Z całym szacunkiem dla Ślązaków oczywiście, po prostu dla mnie to tak brzmi .



A dla Anglików "Pałac Bonerowskiego" (Boner Palace) brzmi jak "Pałac z Wzwodem". I co z tego jak dla Ciebie brzmi?
Zgłoś
Avatar
ulifont 2014-01-18, 3:01
Prawdziwy syn ojca z dziada i pradziada spod herbu hałdy żwiru -odezwała się córka ziem niczyich
Zgłoś
Avatar
maniiiek 2014-01-18, 9:15 1
Ja pierdolę... Pochodzę ze wsi, babka mnie za małego gwary nauczyła ale piszę po Polsku a nie jak jakaś pierdolona ciota - śmieszną gwarką. Mam wrażenie, że jak piszecie po śląsku to tylko jedną ręką żeby drugą sobie konia walić z podniety. Każdy hanysik, który się uważa za lepszego to pojeb.

", którzy przez pokolenie nie umieją sobie przyswoić gwary"
Skoro ty jesteś "kwintesencją Śląskości" to nie dla tego, że nie potrafili przyswoić gwary. Po prostu nie mieli o czym rozmawiać z takim buractwem. No ale nic dziwnego. Jakby moją prapra babkę, prababkę i babkę niemcy w dupy ruchali to też bym był agresywnym kutasem.
Zgłoś
Avatar
Rysiek86 2014-01-18, 11:15 1
maniiiek napisał/a:

Jakby moją prapra babkę, prababkę i babkę niemcy w dupy ruchali to też bym był agresywnym kutasem.



To prędzej Ruskie ruchały nasze/wasze pra pra babki
ty jeszcze nie zdajesz sobie z tego sprawy ile Bolszewickiej krwi jest w nas Polakach
Zgłoś
Avatar
maniiiek 2014-01-18, 12:31
@up oczywiście, że sobie zdaję, ale jak widać ta niemiecka bardziej banie pierze.
Zgłoś
Avatar
ulifont 2014-01-18, 13:41
maniiiek kurwa mać jak mnie wkurwiają tacy szowiniści, nie umiem gwary nie rozumiem ktoś użyje pogada po naszemu, to już kurwica bierze, a jak sie jest debilem nie na swojej ziemi to nie powinno się krytykować rdzennych mieszkańców,ja szanuje wszystkie województwa,wszystkie gwary ,ale nie szanuje takich idiotów-lwowiaków czy innych kresaków, którzy się mądrzą a nie reprezentują żadnego dziedzictwa sobą, gdybyś się z asymilował to mógłbyś być dumny z mieszkania tu tak jesteś tylko i wyłącznie wyrzutkiem mieszkającym wśród innych wyrzutków, którzy są największą patologią na tych ziemiach,zapytaj się swoich rodziców skąd pochodzą i dlaczego są tutaj a nie wracają do swojej dziury
Zgłoś
Avatar
maniiiek 2014-01-18, 13:52 1
@up zaraz, masz do mnie żal o to, że nie asymiluje się ze ślązakami? A po chuj mi to potrzebne w województwie Lubelskim? A może internet jest "ślunsky"?
Zgłoś
Avatar
zjem.cie.92 2014-01-18, 16:31 1
sleper napisał/a:



Nie można było tak od razu ?



można było ale hanysy muszą sobie podnieść poczucie własnej wartości że tylko oni rozumieją a gorole nie
Zgłoś
Avatar
k................e 2014-01-24, 14:27
BongMan, tak się po prostu mówi. Albo po śląsku albo po polsku. I nikt nie ma o to wątów, więc spokojnie. ^^

Rysiek86 - Nie napisałes ani w całości gwarą, ani poprawną polszczyzną, stąd mój komentarz. Naucz się pisać i nie spuszczaj się za każdym razem, jak kogoś nazwiesz gorolem, tylko wstyd przynosisz. :p
Zgłoś