18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 2 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 16:10
🔥 Wyprzedzanie po polsku - teraz popularne
Avatar
Skądinąd 2012-05-19, 22:30
yeloneck napisał/a:

Sukces serialu opiera się na powieści. Książka posiada również wiele scen negliżu, aktów, przekleństw i ordynarności. Nie mniej jednak - książkę polecam, gdyż jest to doskonała produkcja.



Pierdu-pierdu srutututu. Przykro mi to mówić, ale książka po prostu ssie. Udało mi się "zmęczyć" 120 stron i odpadłam. GoT w polskim tłumaczeniu (nie wiem, jak sprawa się przedstawia z oryginałem) jest napisana masakrycznie naiwnym językiem, pełnym oczywistości i zdań tak stylistycznie sformułowanych, że chce się płakać. Na blogach pryszczatych n00bów można spotkać lepsze "produkcje". A to straszna szkoda, bo fabuła jest po prostu zajebista: świetnie pomyślana i ciekawa, ale od strony warsztatowej to się autor nie popisał.

Przeczytałam swoim życiu ok. 5 tysięcy najróżniejszych książek, w tym kilka setek z gatunku low fantasy (od najgorszych chał drukowanych z błędami ortograficznymi po arcydzieła) i mam porównanie. Konkludując, jeśli ktoś zastanawia się, czy wydać te 5 dyszek na pierwszy tom, to niech lepiej postawi za to kolegom piwo - chociaż się razem pobawicie w pubie, bo przy tej książce się nie da.

[Edit]

Serial za to rządzi! Jeszcze tylko 2 dni do kolejnego odcinka...
Zgłoś
Avatar
PanMurzyn 2012-05-20, 4:12
Po przeczytaniu Twojego komentarza trudno uwierzyć, że przeczytałaś 5 tys. książek. GoT - jak i cała reszta z sagi Pieśń Lodu i Ognia - to jedna z najlepszych książek fantasy. To się połyka, a nie czyta. Jak zaczniesz to nie przestajesz dopóki nie przewrócisz ostatniej strony.

Serial pozwala odczuć tylko połowę emocji jakie daje książka - odcinki są za krótkie, a akcja w nich pędzi za szybko. Po prostu nie pojawia się tam wszystko przez co nie poznajemy bohaterów tak dobrze jak powinniśmy. Właśnie dlatego decyzje Starka z serialu mogą wydawać się głupie, naiwne i pozbawione sensu. Poświęcono mu za mało czasu.

A książki wcale nie trzeba kupować. Wystarczy przejść się do biblioteki i wypożyczyć. Nawet w moim małym mieście można było je znaleźć.

"bo przy tej książce się nie da."

Jak najbardziej się da. Więc z łaski swojej dopisz, że Ty nie potrafisz się przy niej bawić i nie szufladkuj wszystkiego wedle Twojego zdania. Bo udowadniasz, że jest ono niewiele warte - nieważne ile przeczytałaś.
Zgłoś
Avatar
sosik 2012-05-20, 11:55
Pierdolicie... Band of Brothers jest najlepszym serialem...
Zgłoś
Avatar
vajron 2012-05-20, 18:27
Oglądam każdy odcinek Gry o Tron ale wkurwia mnie to, że serial jest robiony na zasadzie: Jest jakaś scena, narasta napięcie, narasta i nagle zmieniają wątek, a jak potem wracają z powrotem do tego pierwszego to już jest po akcji (moment kulminacyjny zostaje pominięty). Huj im kurwa w dupę.
Zgłoś