18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 10:27
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:34
🔥 Ratowanie jaszczurki - teraz popularne
Jeśli młodzież jest przyszłością kraju, to ja tej przyszłości nie widzę...
Cytat:

W Pelplinie młodzi ludzie skopali na śmierć bociana. Martwego ptaka znaleźli mieszkańcy Osiedla Młodych. O sprawie poinformowali policję.
- Bocian był oswojony, nie bał się ludzi, chętnie do nich podchodził. Siadał na przykład przy boisku, gdzie w piłkę grały dzieci i młodzież - wyjaśnia asp. sztab. Dariusz Górski, rzecznik tczewskiej policji. - Z naszych ustaleń wynika, że niestety, bocian natrafił na taką grupkę nastolatków, którzy kilkakrotnie kopnęli ptaka. Obecnie ustalamy personalia sprawców i dokładny przebieg zdarzenia. Za znęcanie się nad zwierzętami, zgodnie z ustawą o ich ochronie, grozi kara do dwóch lat więzienia.

Bocianem od czerwca 2010 r. opiekowała się radna gminy Pelplin i sołtys Rożentala Beata Kwiatkowska. - Wypadł on wtedy z gniazda w ramach selekcji naturalnej i zwyczajnie miał zginąć. Znalazły go jednak dzieci. Dwudniowego pisklaka przyniosły mi do sklepu. Był tak mały, że mieścił się w pudełku od zamku patentowego - mówi.

Beata Kwiatkowska skontaktowała się z miejscowym leśniczym. Ptaka chciała oddać do schroniska dla bezdomnych zwierząt. - W schronisku powiedzieli mi jednak, że nie przyjmują piskląt, bo po wypadnięciu z gniazd mają one ginąć zgodnie z prawem natury.

Pani sołtys było jednak żal pozostawić bociana, więc zabrała go na swoją posesję i zaczęła wychowywać. Otrzymał imię Wojtuś. - Ptak bardzo szybko urósł. Latem fruwał nad okolicą, a zimą przebywał w moim gołębniku, gdzie miał pożywienie. Bardzo się z nim zżyłam i jest mi ogromnie żal, że ludzie zgotowali mu taki los. Zwłaszcza, że to byli młodzi. Czy młodzież nie ma już w sobie żadnych wartości?
Przecież zwierzę również czuje ból. Chciałabym, aby sprawcy zostali ujęci i surowo ukarani. Może to kogoś czegoś nauczy.

Tego samego domagają się mieszkańcy Pelplina i okolic. - Kto dał prawo tym młodym ludziom, by tak postąpili z bezbronnym stworzeniem, to skandal! - mówi jedna z mieszkanek. - Najgorsze jest to, że coraz częściej słyszy się w mediach o przypadkach znęcania się nad zwierzętami.


dziennikbaltycki.pl/artykul/573117,pelplin-grupa-nastolatkow-skopala-n...

Zgłoś
Avatar
pakicito 2012-05-13, 20:38 2
zatłuc jednego dla przykładu, najlepiej tępym narzędziem
Zgłoś
Avatar
Witkens 2012-05-14, 0:06
Nikt im nie wytłumaczył na czym polega szarpanie bociana, dobrze, że nie zwalili konia ...
Zgłoś
Avatar
Voltron 2012-05-15, 10:46
kurwa... po chuj go zabijali,
Zgłoś
Avatar
Wiochmen 2012-05-15, 11:25
Velture napisał/a:



Ja pierdole i po co oni go zabijali tylko? Fajna sprawa taki oswojony bocian jak ci popierdala przy boisku albo w ogródku przy tobie. Na chuj było go zabijać?



nic dodac nic ując,ale mam nadzieje ze mieszkancy zrobi.a z nimi co trzeba
Zgłoś
Avatar
19adam90 2012-05-15, 12:01
Never back down. Mistrz
Zgłoś
Avatar
PimpMyDick 2012-05-15, 12:10
Chcieli "ściągnąć bociana".
Zgłoś
Avatar
Rumcajs_Rozpruwacz 2012-05-15, 12:11
Ej no selekcja naturalna... tylko trochę później.
Zgłoś
Avatar
bravoteampolska 2012-05-15, 12:26 6
Kurwa , ale bociana , a co to zwierze winne było .
Bociek to takie drugie godło Polski , aż cieszy oko jak wiosenną porą na polu za traktorem szuka proteinek .
Szczyt skurwysyństwa , ale to tylko dlatego że nie ma kary , jebane gimbusy czują się bezkarnie .
Kiedyś w szkolę nie było podskakiwania dostało się wpierdol linijką i człowiek wiedział że nie może podskakiwać bo szybko go usadzą , a teraz to kurestwo demoluje wszystko wokół .
I weź później żyj albo pracuj z taką kurwą
Zgłoś
Avatar
modyf 2012-05-15, 12:49 1
omgwtflol
Pewnie i tak im się upiecze... a szkoda, bo życzę im wszystkiego najgorszego, śmierci w bólu i długiej agonii

...i to takiej żeby najtwardsi widzowie harda rzygali z obrzydzenia.
Miłośnikiem zwierząt nie jestem specjalnie, ale bezmyślnego okrucieństwa wobec bezbronnych nie znoszę
Zgłoś
Avatar
los gienadijos 2012-05-15, 13:37
Nie jestem szczególnym obrońcą praw zwierząt, no chyba, że mówimy o często poruszanym na sadolu, prawie: "zwierzęta maja prawo dobrze smakować".
Śmieszą mnie wegetarianie popierdalający w skórzanych butach czy fanatyczne obrończynie zwierząt stosujące na co dzień kosmetyki w większości testowane właśnie na zwierzętach.
Ale jednego kurwa znieść nie mogę! Nie mogę znieść głupoty. Jakim trzeba być pokurwieńcem żeby zatłuc bociana?!
Takich kozaków zaprosił bym najchętniej aby spróbowali zatłuc moje dwa kaukazy.
No tak, tylko że wtedy nie starczyło by odwagi.
Zgłoś
Avatar
snik0 2012-05-15, 14:13
Tak to jest, gdy się oswaja zwierzęta ...
Zgłoś
Avatar
SP1D3R 2012-05-15, 16:58
Ma ktoś ich zdjęcia? Chętnie poświęcę trochę tuszu, ryzę papieru i rolkę taśmy klejącej i w drodze nad morze nadłożę kilka km żeby rozkleić po Pelplinie co by im mieszkańcy pokazali selekcję naturalną.
Zgłoś
Avatar
Nutaharion 2012-05-18, 15:59
"powiedzieli mi jednak, że nie przyjmują piskląt, bo po wypadnięciu z gniazd mają one ginąć zgodnie z prawem natury"

Tyle ode mnie
Zgłoś