18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 19:52
Avatar
chybeck 2012-06-23, 13:01 2
Do sceptyków:
-im śmigło większe, tym wolniej musi się obracać, by została wytworzona odpowiednia siła nośna.
-ktokolwiek mówi, że jest to za ciężkie, niech poda mi tego wagę.
-mając wiadomości z gimnazjum, z liceum i nawet z początku studiów nie da się określić patrząc na filmik czy to da radę się unieść, czy nie. Potrzeba do tego multum obliczeń i danych, od kształtu przekroju śmigła aż po kąt pod jakim odchylona od poziomu jest konstrukcja.
Zgłoś
Avatar
glinglqnglowy glunglak 2012-06-23, 13:24 1
Fajnie, fajnie, uniosło się, jedna osoba tylko napędza, wszystko fajnie, ale...

Praktyczne w kurwę.
Zgłoś
Avatar
NWC 2012-06-23, 14:23
1 komentarz i taka fala absurdu i wyzwisk, to jest to!

Nie wiem co na to rozszerzeni fizycy ale moim zdaniem to nie lata!

76200 napisał/a:


Kurwa mać, zróbcie coś sami zamiast całymi dniami siedzieć przy kompie i wypisywać takie głupoty.



Spójrz na godzine 1 posta, wrocilem wtedy z imprezy, a to ty pewnie siedzisz całymi dniami na kompie i wypominasz :/
Zgłoś
Avatar
Z................y 2012-06-23, 14:30 10
NWC napisał/a:


Spójrz na godzine 1 posta, wrocilem wtedy z imprezy, a to ty pewnie siedzisz całymi dniami na kompie i wypominasz :/





Szkoda, że tak szybko musiałeś spadać :/
Zgłoś
Avatar
Hitman 47 2012-06-23, 14:38
Podobno Wojsko Polskie juz złozyło zamówienia;]
Zgłoś
Avatar
mikel1994 2012-06-23, 14:59
L00cash napisał/a:


Co ta ma być za argument? ledwo z gimbazy wyszedłeś więc się nie unoś.



Nie no, Twój argument jest za to zajebisty.

Po prostu przeczytaj bezmózgu posta do którego się odniosłem i przestać się pluć.
Zgłoś
Avatar
kubaska5 2012-06-23, 15:25
i co kurwa wiekszej podpierdolki nie widziale, uniwersytety tak wlasnie traca pieniadze!!!!!!!
Zgłoś
Avatar
nightfury 2012-06-23, 16:10
"Zbudowany przez studentów i naukowców śmigłowiec nazwany Gamera przypomina swoim wyglądem popularne quadcoptery. Posiada on cztery wirniki zamontowane na ramionach tworzących literę X, z pilotem siedzącym pośrodku. Dzięki zastosowaniu ultralekkich materiałów cała konstrukcja razem z pilotem waży zaledwie 95 kilogramów."
google nie boli
Zgłoś
Avatar
Loaloa 2012-06-23, 16:33
Ciekawe kiedy to cudeńko zostanie przejęte przez US Army?
Zgłoś
Avatar
bigi1991 2012-06-23, 18:22 5
Dobra moi mili.
95 kg masy daje nam potrzebną siłę do uniesienia równą:
Q=95*9,81=931,95N
Siła nośna

gdzie Cz - współczynnik siły nośnej - dla takiej konstrukcji i prędkości tych "szkrzydeł" to będzie spokojnie 1.6, ro to gęstość pow ok 1.225, S powierzchnia nośna tu mamy 8 powierzchni. średnica każdego śmigła to ok. 13 metrów, średnia cięciwa płata wygląda mi tu na ok. 50 cm co daje nam powierzchnie nośną równą ok. 72 m2.
Prędkość obrotowa śmigieł to 20 RPM z pewnego magicznego wzoru wiem że dla tej średnicy max v będzie ok 13,5 m/s co przy rozkładzie liniowym daje nam uśrednioną wartość równą połowie czyli : 6,75 m/s

A teraz magia.
1,6*1,225*72*6,75=952,56N
Ta da! to może latać bo Siła nośna jest większa od ciężaru.

Założyłem sam Cz bo nie ma info o płacie a obroty i średnicę mam z ich oficjalnej strony.
Zgłoś
Avatar
mabryl 2012-06-23, 18:42
Nie ma prawa latać? Ależ owszem że ma. Tutaj przykład
pl.wikipedia.org/wiki/Daedalus
Zgłoś
Avatar
DarkSanMaster 2012-06-23, 20:40
@mabryl : dojebałeś nie w temacie tak jak jest to tylko możliwe... co ma wsólnego jedno z drugim?
Zgłoś
Avatar
mikel1994 2012-06-23, 20:56
bigi1991 napisał/a:

Dobra moi mili.
95 kg masy daje nam potrzebną siłę do uniesienia równą:
Q=95*9,81=931,95N
Siła nośna
Obrazek
gdzie Cz - współczynnik siły nośnej - dla takiej konstrukcji i prędkości tych "szkrzydeł" to będzie spokojnie 1.6, ro to gęstość pow ok 1.225, S powierzchnia nośna tu mamy 8 powierzchni. średnica każdego śmigła to ok. 13 metrów, średnia cięciwa płata wygląda mi tu na ok. 50 cm co daje nam powierzchnie nośną równą ok. 72 m2.
Prędkość obrotowa śmigieł to 20 RPM z pewnego magicznego wzoru wiem że dla tej średnicy max v będzie ok 13,5 m/s co przy rozkładzie liniowym daje nam uśrednioną wartość równą połowie czyli : 6,75 m/s

A teraz magia.
1,6*1,225*72*6,75=952,56N
Ta da! to może latać bo Siła nośna jest większa od ciężaru.

Założyłem sam Cz bo nie ma info o płacie a obroty i średnicę mam z ich oficjalnej strony.



Amen.

No ale przecież każda osoba która uważała w gimnazjum na fizyce to sobie obliczy...
Zgłoś
Avatar
Kortens 2012-06-24, 1:09
To w sumie prawda, że ludzie w gimnazjum to sobie obliczą. W tym zadaniu jedyne co jest potrzebne z fizyki to to, że aby obliczyć to trzeba wiedzieć że wektor siły skierowany w górę musi być większy od wektora siły ciężkości. Tego uczą w gimnazjum. I albo II zasada dynamiki, ciało na którego działają siły które się równoważą stoi w miejscu albo popierdala ruchem jednostajnym, a jak się nie równoważą to przyspieszonym. Tego uczą w gimnazjum z tego co pamiętam. Teraz tylko trzeba znaleźć wzór a reszta to matematyka. Gratuluję panu który to obliczył i udowodnił wreszcie coś racjonalnie. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę siłę tarcia i pewnie w chuj innych czynników, ale żeby udowodnić że to ciało się podniesie to obliczenie wystarczy.

A teraz chcę odpowiedzieć na stwierdzenie gościa który napisał że wrócił z imprezy i dlatego cośtam cośtam. No kurwa mać, a jak Twoja zabawa w słoneczko z kolegami ma pomóc w rozwoju nauki? Tak samo jak tego co zwyzywałeś, że siedzi przed kompem. Wszyscy imprezujemy, najbardziej żałośni są ludzie którzy czują potrzebę chwalenia się tym.
Zgłoś
Avatar
Fazer6 2012-06-25, 15:40
daleko nie poleci
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie