18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:57
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:05
Helikopter wbija się w pickupa. Kierowca samochodu został pocięty przez skrzydła, obydwie nogi zostały odcięte od reszty Szkoda, że nikt z bliska nie nagrywał, byłby piękny materiał na harda.

Zgłoś
Avatar
Siwy5 2013-09-14, 21:29
Helikopter to wiropłat, profil porusza się w przestrzeni tworząc ciśnienie pod sobą i unosi się w górę. zasada działania w samolocie i helikopterze jest dokładnie taka sama, z tym że helikopter musi się namachać żeby utworzyć taką samą siłę nośną jak samolot przy pewnej prędkości.
Zgłoś
Avatar
rockface123 2013-09-14, 21:37
ewrybady up! ja pierdole
Zgłoś
Avatar
RockyWood 2013-09-14, 21:41
czy mi się wydaje czy to są szwaby? zajebiste! -
Zgłoś
Avatar
Kolin101 2013-09-14, 21:57
i niby jak on mógł mu nogi uciąć skoro główne łopaty roztrzaskały się o ziemię nie dotykając wcale samochodu, a wirnik ogonowy to już w ogóle zakreślił łuk i jebnął w ziemię. Nie widzę możliwości by dodatkowo przez całą karoserię śmigła odcięły mu nogi. Do tego nogi są najbardziej schowane ze wszystkich części ciała w samochodzie...
Zgłoś
Avatar
waldibroda 2013-09-14, 22:06
tak tylko dla zasady, bo jestem to winien koleżance z transportu lotniczego: śmigłowiec - nie helikopter
Zgłoś
Avatar
Robcio1207 2013-09-14, 22:16 2
tranzystor napisał/a:



Nie chciało się nosić teczki, trzeba kopać dołeczki.



nie teczki, bo nadal w technikum jestem. Wakacyjna robota. Nic innego się nie udało znaleźć. Ale przynajmniej nie siedziałem na dupie przed komputerem i nie hejtowałem na sadolu;)Problem jest tylko tego typu, że z wypłaty miałem dla siebie może z 50zł. Resztę dobrowolnie oddałem mamie, żeby dorzuciła to do naszego smutnego jak pizda budżetu, żeby jakieś długi przynajmniej częściowo pospłacać.
Zgłoś
Avatar
iron.the.great 2013-09-14, 22:43
Jestę ekspertę, to się wypowiem. Helikopter ma łopaty. Łopata ma ze skrzydłem tyle wspólnego, że oba mają profil, który ze względu na geometrię, czyli swój kształt, jest wstanie generować siłę nośną. Upraszczając profil to taki przekrój skrzydła. Zasadza działania jest taka sama, ale profile na łopatę, śmigło czy skrzydło różnią się od siebie ze względu właśnie na warunki opływu jakim są poddane. Do tego dochodzi jeszcze geometria samego płata. Bo to co generuję siłę nośną, to właśnie płat. Zasadniczo, to łopaty, skrzydła i śmigła możemy nazwać płatami. Jak już i tak rozmowa zeszła na przepychanki tego typu, to proszę tu sobie możecie obejrzeć filmik jak samolot lata: sadistic.pl/jak-samolot-lata-vt200958.htm

@waldibroda

Nie do końca. Na konstrukcje wyprodukowane na zachód od nas można mówić helikoptery. Tak też się przyjęło. Oczywiście można określić je też mianem śmigłowca co nie znaczy, że helikopter jest błędnie. Taka konwencja.
Zgłoś
Avatar
tranzystor 2013-09-14, 23:40 1
Robcio1207 napisał/a:

...nie teczki, bo nadal w technikum jestem. Wakacyjna robota. Nic innego się nie udało znaleźć.... z wypłaty miałem dla siebie może z 50zł. Resztę dobrowolnie oddałem mamie, żeby dorzuciła to do naszego smutnego jak pizda budżetu, żeby jakieś długi przynajmniej częściowo pospłacać....



Temat brzmi

Cytat:

Helikopter rozbija się o pickupa

,

a Ty wpierdalasz z wątkami autobiograficznymi....
Zgłoś
Avatar
666baja666 2013-09-15, 19:45
Kierowca został pocięty przez skrzydła helikoptera? Serio?
Zgłoś
Avatar
Krak 2013-09-18, 8:44
Coby napisał/a:


A od kiedy śmigło ma skrzydła?



Przyjrzyj się kieys profilowi łopaty śmigła i skrzydła samolotu to zrozumiesz
Zgłoś