18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 6:52
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:57
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 10:29
Avatar
bigosamigos77 2012-12-23, 12:13
Wyklepie sie
Zgłoś
Avatar
n................l 2012-12-23, 12:13
Porównaj stan innych aut i volvo po uderzeniu w tę ścianę :] W dodatku, że zacytuję siebie: "i stalowej belki w zderzaku? " i ciebie "Ta belka to podłużnica" - właśnie w tym, dojebałeś jak Madzia w próg.
Zgłoś
Avatar
Dżony 2012-12-23, 12:27
A co ma stan tych aut?
Idąc tym tropem, że im lepszy stan wizualny auta po wypadku tym jest ono bezpieczniejsze to Smart jest najbezpieczniejszym samochodem świata bo niezależnie od tego czy przydzwoni przy 20 czy 120km/h wygląda identycznie:
Zgłoś
Avatar
krf 2012-12-23, 12:29
Dżony napisał/a:


tym bardziej, że samochody w które wpadał były unieruchomione.



Gowno prawda.

Uderzenie vs sciana, stojace auto, czy jadace wyglada praktycznie tak samo. Predkosci sie "nie sumuja" w przypadku uderzen jadacych pojazdow.

EDIT

Dżony, sprawdz co smart ma w podlodze, pls.
Zgłoś
Avatar
HaSz23 2012-12-23, 12:40
Dick@ raczej chronilo zycie gdyby volviny byly tak wytrzymale jak matiz to by bylo 5 ofiar w matizie i 5 ofiar w volvo :p
Zgłoś
Avatar
esmoka 2012-12-23, 12:51
Predkosci sie nie sumuja, ale uszkodzenia sa rozne.
Zgłoś
Avatar
JwP 2012-12-23, 13:26
@Krf
Płyta podłogowa z Colta - oświeć mnie co w niej jest takiego zajebistego ? (moze i jestem gupi i na motoryzacjo się nie znam, to sie pytom)
Zgłoś
Avatar
pyto 2012-12-23, 14:16


Wspomnienia wracają niczym rozmazane zwłoki na przedniej szybie. Ah, aż mi się łezka w oku zakręciła
Zgłoś
Avatar
krf 2012-12-23, 14:38 1
esmoka napisał/a:

Predkosci sie nie sumuja, ale uszkodzenia sa rozne.



Nie ma znaczacej roznicy, pomiedzy uderzeniu przy 60km/h w sciane, czy w przypadku dwoch aut jadacych z taka predkoscia zderzajacych sie.

JwP napisał/a:

@Krf
Płyta podłogowa z Colta - oświeć mnie co w niej jest takiego zajebistego ? (moze i jestem gupi i na motoryzacjo się nie znam, to sie pytom)



Plyta podlogowa z Colta, to jeden z najczesciej powielanych bledow w pseudo motoryzacyjnej prasie. Kilka elementow zostalo zapozyczonych w kwestii zawieszenia, ale juz przez same gabaryty auta i naped na tylnia os pisanie o tym ze to ta sama plyta jest raczej dziwne. Rozdmuchano to, po wypuszczeniu 4 osobowki, gdzie ta plyta faktycznie byla wspolnie opracowywana, a pozniej informacja o plycie z colta dopisywana byla do wszystkich Smartow jak leci.
Piszac o plycie chodzilo mi dokladnie o PLYCIE. Gdybys przecial smarta na pol, zobaczylbys, ze pomiedzy osiami umieszczona jest paro centymetrowa plyta, z reszta cala rama nadwozia jest zrobiona wg wytycznych stosowanych przy budowie klatek do motosportu.
Zgłoś
Avatar
pinio09 2012-12-23, 14:57 1
Coś jak taki mechaniczny żółw, że trzeba go na 'plecy' wyjebać, żeby przestał się ruszać ^^
Zgłoś
Avatar
JwP 2012-12-23, 15:10
THX Krf, blacharz-lakiernik że masz taką wiedzę ? (bez urazy ofc)
Czemu mnie to nie dziwi - takie małe gówienko to jakoś muszą zabezpieczać przed siłami powstałymi w czasie wypadku.
Zgłoś
Avatar
ivra 2012-12-23, 16:19
gosucherry napisał/a:



Niestety widzę, że nie do końca rozumiesz idei nowoczesnej motoryzacji. Teraz przekłada się życie człowieka nad maszynę, więc auta są konstruowane tak, by przy uderzeniu karoseria odbierała energię. Dawniej budowano bardzo wytrzymałe samochody, to fakt. Mogłeś wyjebać w bande przy 70 i auto było dalej sprawne i zdatne do użytku, niestety z kierowcy zostawał tylko flek, który trzeba było umyć przed następnym użytkownikiem samochodu



Szczerze wątpię, aby główną ideą nowoczesnej motoryzacji było dbanie o bezpieczeństwo podróżujących. Raczej chodzi o to, żeby jak najwięcej zarobić na nowych samochodach bo skoro ludzie mogą nimi jeździć 5-10 lat a nie 30 jak w kiedyś to cześciej kupują nowe. Zysk jest przecież najważniejszy. A większe bezpieczeńtwo jest raczej efektem ubocznym i prezentem na pocieszenie dla kierowców.
Zgłoś
Avatar
chytry88 2012-12-23, 16:41
bardzo wytrzymałe auto, ale przy każdym uderzeniu volvo najeżdżało na małą skocznię i uderzało w tamte auta powyżej ich wzmocnień (w miękkie) więc jest ładny efekt i niewielkie uszkodzenia.
Po drugie uderzając auto które stoi na pionowo nie spodziewałbym się większych uszkodzeń w żadnym aucie (no może w tico),
Po trzecie - ktoś tu pisał że stare auta miały 2x grubszą blachę.... ale przecież blacha zewnętrzna jest tylko powłoką, nie chroni w czasie zderzeń.
Po czwarte widziałem tutaj kiedyś filmik jak ktoś odremontował sobie stare BMW wyglądające z zewnątrz bardzo solidnie (proste masywne kształty), ale na ujęciach gdzie nie było błotników było widać jak mało jest wzmocnień i usztywnień ( w moim 10 letnim miejskim aucie jest to dużo bardziej rozbudowane) - bardzo to widać po masie nowych i starych aut (25 letni passat kombi waży mniej od nowego polo - wzmocnienia swoje ważą).
Po piąte nowe auta konstruuje się tak żeby ratować życie. Auto ma przejąć energię i po wypadku może być na złom, ale człowiek ma przeżyć.
Ale i tak szacun dla volvo i szacun dla kaskadera.
W nowych autach nie podoba mi się że robią auta pod testy (słyszałem o grubszych podłużnicach w renault z lewej strony bo tylko lewą stroną zderzają w NCAP) . Zmieniając zasady testów wyniki są znacznie gorsze, ale i tak są o niebo bezpieczniejsze od starych aut.
Zgłoś
Avatar
omenomen 2012-12-23, 16:49 1
Dżony napisał/a:



Wystarczy mały francuz
Poza tym sorry ale uderzenia w tył lub bok w stare przerdzewiałe maluchy autem blisko 2 razy cięższym mówi tyle co nic, tym bardziej, że samochody w które wpadał były unieruchomione.



Ale pierdolenie, sugerowanie sie pedalskim gaygearem w pełni opłacanym przez producenta tego syfu. Popatrz sobie na to misiu, ciężko porównać nowe v70 z tym francuskim szmelcem



Pierdolenie także że stare są mniej bezpieczne, przynajmniej jeśli chodzi o volvo.

Zgłoś
Avatar
PatrykKonin 2012-12-23, 18:07
,,cudze chwalita swego nie znota "

google.pl/imgres?start=117&um=1&hl=pl&tbo=d&biw=1366&a...
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie