18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:39
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
🔥 Się zagapił - teraz popularne
Avatar
Niewik 2014-01-08, 17:04
Po prostu robi taniej a rdzenny mieszkaniec tego kraju nie pozwoli sobie robić za takie marne pieniądze przeciwieństwie do imigrantów. Normalnie Filozofia Władka z pod sklepu...
Zgłoś
Avatar
Rysiu11 2014-01-08, 17:10
Mówił to dzisiaj też w RMF FM Tomasz Olbratowski.
Zgłoś
Avatar
homeless 2014-01-08, 17:14
Dobry tekst ale nie tego typka ze zdj. i jeszcze przerobiony.
Oryginał zdecydowanie lepszy.
Zgłoś
Avatar
Panzerwaffe 2014-01-08, 17:14
MrTijomono napisał/a:

Imigranci niestety mają niższe wymagania wynagrodzeniowe...



Chyba ty...
Zgłoś
Avatar
ukcioo 2014-01-08, 17:43
a może po prostu, ów imigrant pracuje za 100zł, bo w swoim ojczystym kraju dostawał 10% tego?
Zgłoś
Avatar
zerwikaptur 2014-01-08, 18:08 2
że co imigrant robi za niskie stawki !!!!! bzdeura jakich mało czyli co kierowca autobusu w londynie jeśli jest inigrantem np z polski dostaje mniejsze wynagrodzenie niż angol na tym samym stanowisku hahahah albo z mojej branży arnold clark firma sieć salonów samochodowych itd gdzie 30% ekipy kierowniczej w chwili obecnej jest imigrantami w większości z polski zarabia mniej niż koleś na tym samym stanowisku ale angol japierdole ludzie to nie lata 80 czy 90 że polak zapierdalał w berlinie zachodnim czy gdzieś tam na zachodzie za grosze czasy sie zmieniły a tekst i'm from poland nie jest żenadą tylko powodem do dumy

tak jestem emigrantem z 7 letnim doświadczeniem
Zgłoś
Avatar
TytanowyAndrzej 2014-01-08, 18:49
zerwikaptur napisał/a:

że co imigrant robi za niskie stawki !!!!! bzdeura jakich mało czyli co kierowca autobusu w londynie jeśli jest inigrantem np z polski dostaje mniejsze wynagrodzenie niż angol na tym samym stanowisku hahahah albo z mojej branży arnold clark firma sieć salonów samochodowych itd gdzie 30% ekipy kierowniczej w chwili obecnej jest imigrantami w większości z polski zarabia mniej niż koleś na tym samym stanowisku ale angol japierdole ludzie to nie lata 80 czy 90 że polak zapierdalał w berlinie zachodnim czy gdzieś tam na zachodzie za grosze czasy sie zmieniły a tekst i'm from poland nie jest żenadą tylko powodem do dumy

tak jestem emigrantem z 7 letnim doświadczeniem



Ja pierdole, widze, ze interpunkcje w Polsce zostawiles...

Pozdrawiam, imigrant z 3 letnim doswiadczeniem.
Zgłoś
Avatar
panmorda 2014-01-08, 20:36
Wcale nie prawda! To może świadczyć o tym, że ten kraj mnie sprzedał tylko dlatego że jestem Polakiem. Tutaj wszystko sie sprzedaje, nawet patriotyzm. Ślepi jestescie? Co stało sie ze Szwecją itd. Rozpierdol jest a wy przytakujecie tym hasłom pisanym przez podjebanych ludzi z rządu siejących gównianą propagandę. Trzeba być debilem żeby temy przytaknąć.
Zgłoś
Avatar
Swka 2014-01-08, 22:31
To jest aż smutne kiedy ludzie nieznający języka Polskiego dostają prace w Polsce. To świadczy tylko o tym że tracimy wszyscy poczucie tego kim jesteśmy i zamiast bronić nasz język i ojczyznę to sprzedajemy się jak najtańsze dziwki.

To inni powinni uczyć się Polskiego gdyż Polska to kraj przyszłości, ehh... żadne Nasze pokolenie tego nie doświadczy.

To jest najprawdziwsza prawda.
Zgłoś
Avatar
tranzystor 2014-01-08, 23:32
mare30ks napisał/a:


jakby nie patrzec sporo w tym prawdy



Mało w tym prawdy. Imigranci często pracują za takie stawki, za które nie da się żyć. No chyba jak oni - w osiem osób w kawalerce. Ponadto, pracodawcy najwyraźniej coraz rzadziej patrzą na umiejętności pracownika, a szukają taniego wyrobnika.
Zgłoś
Avatar
Panzerwaffe 2014-01-09, 0:37
tranzystor napisał/a:



Mało w tym prawdy. Imigranci często pracują za takie stawki, za które nie da się żyć. No chyba jak oni - w osiem osób w kawalerce. Ponadto, pracodawcy najwyraźniej coraz rzadziej patrzą na umiejętności pracownika, a szukają taniego wyrobnika.



Stawki za ktore nie da sie zyc? A kto im kazal taka robote brac. Smutne to ale widze, ze twoje pojecie o pracy za granica jest zaslyszane z opowiesci sprzed dekady jak sie jeszcze wyjezdzalo na czarno pracowac, lub od idiotow ktorzy totalnie nie znajac jezyka i nie majac zamiaru sie uczyc chca od razu stanowiska kierownicze.

Z doswiadczenia wiem, ze np w UK znajac jezyk angielski to bezrobotnym mozna byc tylko na wlasne zyczenie.

Trzeba byc zdolnym zeby tutaj pracy nie dorwac, oczywiscie zaraz bunt burakow i cebulakow bedzie ktorzy twierdzac ze poziom ich jezyka jest dobry a sa w stanie powiedziec tylko "me work, you pay".

Wracajac do stawki za ktora nie da sie zyc... No ja pierdziele miliony osob zarabiaja najnizsza krajowa a pomimo tego na nic im nie brakuje. Znam wielu brytoli ktorzy zarabiaja £6-7/h na nic im nie brakuje, co roku 2-3 tygodnie wakacji all inclusive w cieplych krajach. A polaczka zawsze malo, zawsze placze nawet dostajac wiecej.

A teraz maly offtop
zerwikaptur masz jakies uklady w arnold clarku w szkocji? bo ladnego lexusa is maja a sie przymierzam do zmiany auta
Zgłoś
Avatar
mare30ks 2014-01-09, 18:01
towelie napisał/a:

Nieznajomość podstaw ekonomii i powtarzanie głupich mitów tak bardzo...

Zacznijmy od pierwszego prostego faktu: Kiedy gospodarka USA się rozwijała najszybciej, był to czas wielkiego napływu imigrantów z całego świata, taniej siły roboczej. W zasadzie ludność USA to mieszanka imigrantów z całego świata. Jednocześnie gospodarka budowała swoją potęgę, stopa życia ludności zwiększała się szybko, a USA z biednego pustkowia stało się 1 potęgą gospodarczą na świecie. Bezrobocie w tamtych czasach utrzymywało się na poziomie 2-3%.

Dlaczego, ani maszyny, ani imigranci nie zabierają Ci pracy? ( w dłuższej perspektywie, czyli % bezrobotnych nie może się zwiększyć ). Ano dlatego, że tania siła robocza=tanie produkty=zysk konsumenta. Dlaczego Ty znajdziesz pracę mimo to? Ano dlatego, że imigrant też człowiek i też ma swój potencjał popytowy. Mówiąc inaczej, nowe gęby do wyżywienia - miejsca pracy z powodu zwiększonego zapotrzebowania na produkty w gospodarce.

Bezrobocie bierze się z regulacji gospodarczych, nakladających różne obostrzenia na umowę pracodawca/pracownik. Złej koniunktury rynkowej z, powodu wysokich podatków/monopoli państwowych, podatków. Złej koniunktury na rynku pracy, przez płacę minimalną ( ludzie tracą pracę bo pracodawcy ie stać na płacenie mu minimalnej stawki ) i szalenie niewydajny system edukacji państwowej.

Tak, tak bezrobocie to jedynie wynik interwencjonizmu państwowego w gospodarkę, a państwo podsuwa ludziom przez propgandę bajki o zabieraniu pracy przez imigrantów, maszyny, złych kapitalistów, którzy licząc zyski zapominają o ludziach. Co nakręca spiralę nienawiści na linii pracodawca/pracownik, państwo ma usprawiedliwienie do kolejnej ingerencji w gospodarkę, patrzy na debili i zaciera ręce.

Aż dziwne, że Wam się chciało to czytać sadole. Get a life bitches:D



o ja pierdole, nie sadzilem ze mozna napisac tekst tak ze absurd gonia bsurd
Zgłoś