18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:32
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 8 minut temu
incredibox
Dżezus_Chryptus • 2015-01-21, 14:12
Witam.
Chciałem wam pokazać dziś fajną aplikację, za pomocą której możemy sami tworzyć fajną muzykę. Występuje ona w 4 wersjach. Pierwsza jest do dupy, ale kolejne trzy są całkiem fajne. Każda cechuje się odmiennym klimatem i rytmem.
Daję swoją próbkę, aby z czym to się je.
Miłej zabawy.



Link do aplikacji:
tutaj
Zgłoś
Avatar
angeloparty 2015-01-23, 10:26
mam pytanie jak zrobiłeś to że wyciszyłeś a potem włączyłeś wszystkich w jednym momencie ?
Zgłoś
Avatar
sweaty_johny 2015-01-23, 11:04
hmmm.... dziwnie mi sie kojarzy...

no właśnie...
Zgłoś
Avatar
strongborys 2015-01-23, 11:57
audiotool.com/app
zdecydowanie lepsze wg mnie
Zgłoś
Avatar
AmnetikDXM 2015-01-23, 13:03 1
Aż się specjalnie zalogowałem bo poziom poirytowania osiągnął zenit.
"...fajną aplikację, za pomocą której możemy sami tworzyć fajną muzykę."
wydaje mi się, że tworzenie muzyki nie polega na klikaniu na ludzika, pod którego są wgrane dźwięki, wydaje mi się, że piwa poleciały od wielkich djów, którzy są w co trzecim mieszkaniu i grają swoją kozak muzę na festynach, osiemnastkach i studniówkach, polecam kur*a coś cięższego np. fl studio skoro chcesz nazwać to "tworzeniem muzyki"
czyli w ciągu 2 minut robisz zajebisty kawałek? już dawno wiedziałem, że to gówno, które słyszymy niestety w tv albo w pracy przez jeb*ne 8 czy 12 godzin dziennie tworzą takie niedoszczańce, którzy uważają się za najlepszych muzyków świata bo zrobili " mama cho zoba jaki kawałek zrobiłem "

żeby nie być gołosłownym przez głupi tutorial robiłem to chyba z godzinę
youtube.com/watch?v=OMlwkbOI-9c (melodia od 1:30)
Zgłoś
Avatar
Miguel92 2015-01-23, 13:25 4
@AmnetikDXM , niezłe, nada się jako podkład disco polo
Zgłoś
Avatar
crookla 2015-01-23, 14:04
@Macionso A czym różni się tworzenie muzyki na np fortepianie a tym? na jednym i drugim polega to na łączeniu dźwięków, jedynie wygląda to zupełnie inaczej. Bez jakiegoś muzycznego talentu dobrego ucha itp nie zrobisz nic ciekawego na żadnym instrumencie/aplikacji/programie.

@AmnetikDXM Moim zdaniem nie ważne na czym tworzysz, ważne co tworzysz są uliczni artyści co na paru pudłach i garnkach sklepią na żywo coś lepszego niż wielu muzyków z przyslowiowego mtv. Dziwi mnie że bierzesz w ogóle kawalki które są hitem lata lub na miesiąc. Jeżeli chodzi o muzykę ktora wstawiłeś to spoko może komus sie podoba, mi ani troszeczkę plus dodam że wlaśnie taką muzyke słyszę u tych domowych/festynowych dj'ów a przynajmniej z taką mi sie kojarzy (oczywiście zero hejtu zwykla opinia). Zajeło ci to godzine ok, czasem stworzenie czegoś (niech to będzie teoria naukowa muzyka czy cokolwiek np projekt) to kwestia minut a czasami lat więc też nie brałbym tego za jakiś wzór do oceny
Zgłoś
Avatar
tadeuszoner 2015-01-23, 14:18
Kurwa, Kavinsky
Zgłoś
Avatar
M................o 2015-01-23, 16:06
crookla napisał/a:

@Macionso A czym różni się tworzenie muzyki na np fortepianie a tym? na jednym i drugim polega to na łączeniu dźwięków, jedynie wygląda to zupełnie inaczej. Bez jakiegoś muzycznego talentu dobrego ucha itp nie zrobisz nic ciekawego na żadnym instrumencie/aplikacji/programie.



Grając na fortepianie, pianinie, gitarze, lirze korbowej, albo syntezatorze marszczonym jeden dźwięk możesz zagrać na wieeele sposobów. Gdyby było tak jak mówisz, to zagranie najwybitniejszych utworów tak jak zrobili to najlepsi, nie byłoby problemem dla nikogo. Bo sprowadzałoby się to do odtworzenia tych samych dźwięków w tej samej kolejności.

crookla napisał/a:

A czym różni się tworzenie muzyki na np fortepianie a tym? na jednym i drugim polega to na łączeniu dźwięków, jedynie wygląda to zupełnie inaczej.



Aż mi się smutno zrobiło jak to przeczytałem...

Pograłbyś trochę na instrumencie, albo przynajmniej posłuchał muzyki tworzonej za pomocą prawdziwych instrumentów to nie głosił byś tego typu herezji. Muzyka to nie jest tylko łączenie dźwięków. To przede wszystkim kwestia interpretacji, frazowania, interpunkcji muzycznej i rytmiki. To połączenie słuchu i wyobraźni muzycznej, umiejętności (na to składa się technika i ogólnopojęty warsztat muzyczny), talentu i emocji (chociaż brzmi to dość górnolotnie, to prawda).

Obawiam się jednak, że ta dyskusja, w tym gronie raczej jest bezsensowna bo wchodzimy w temat wrażliwości muzycznej, której niestety osoby zachwycające się tego typu apkami są po prostu pozbawieni.
Zgłoś
Avatar
RavenRR 2015-01-23, 21:49
Heh, pamiętam którąś z pierwszych wersji. Wszelkiej maści x-Jay'e też, chyba były dołączane na płytkach Komputer Świat?
A co do FL... Siedzę sobie w tym i się bawię, a jakże. Lecąc z motyką na Słońce, bo zamiast typowych łupanek staram się wydusić z tego... muzykę klasyczną (to się pan Macionso teraz zdziwi ). I choć nic nie odda prawdziwego brzmienia instrumentów, żywej orkiestry itd., to nie poddaję się, bo po prostu sprawia mi to przyjemność.
Zgłoś
Avatar
Dżezus_Chryptus 2015-01-23, 23:41
AmnetikDXM napisał/a:

Aż się specjalnie zalogowałem bo poziom poirytowania osiągnął zenit.
"...fajną aplikację, za pomocą której możemy sami tworzyć fajną muzykę."
wydaje mi się, że tworzenie muzyki nie polega na klikaniu na ludzika, pod którego są wgrane dźwięki, wydaje mi się, że piwa poleciały od wielkich djów, którzy są w co trzecim mieszkaniu i grają swoją kozak muzę na festynach, osiemnastkach i studniówkach, polecam kur*a coś cięższego np. fl studio skoro chcesz nazwać to "tworzeniem muzyki"
czyli w ciągu 2 minut robisz zajebisty kawałek? już dawno wiedziałem, że to gówno, które słyszymy niestety w tv albo w pracy przez jeb*ne 8 czy 12 godzin dziennie tworzą takie niedoszczańce, którzy uważają się za najlepszych muzyków świata bo zrobili " mama cho zoba jaki kawałek zrobiłem "
żeby nie być gołosłownym przez głupi tutorial robiłem to chyba z godzinę
youtube.com/watch?v=OMlwkbOI-9c (melodia od 1:30)



Słucham Elvisa Plresleya, Janis Joplin, Zabili mi żółwia, Shakiry, Beyonce, Słucham Bacha, Dżemu. Pendereckiego.
Robisz szum. Spodobała mi się aranżarcja tego programu i możliwości. Oraz dźwięki tam. Nie jestem techomaniakiem czy djem. To pierwszy mix jaki w życiu stworzyłem. Więc wyluzuj i nie oceniaj książki po okładce

PS: No i co Ty zrobiłeś? Discopolo?
Zgłoś