18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:02
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Avatar
PanAndrzej 2013-08-12, 15:27
Sprawdze czy ten sposób działa z akumulatorem w aucie, zw.
Zgłoś
Avatar
m................z 2013-08-12, 15:28
Okazuje się że nie mam w domu żadnej dobrej baterii a wszystkie urządzenia działają
Zgłoś
Avatar
.:LoPeZ:. 2013-08-12, 15:43 1
@up A może po prostu nie masz domu ?
Zgłoś
Avatar
piterek098 2013-08-12, 15:49
najlepiej bateryjki sprawdza się amperomierzem ponieważ napięcie aż tak dokładnie nie wykaże zużycia baterii. wystarczy amperomierz ustawić na najwyższy zakres (czyli przynajmniej 3A) i na ułamek sekundy dotknąć styków. jeśli popłynie więcej niż 1A bateria jeszcze zdatna do użycia poniżej 1A można wyjebać do kosza ,a naładowana bateria to ok. 2A
Zgłoś
Avatar
Radysh 2013-08-12, 15:56 1
piterek098 Amperomierz ma minimalną rezystancję i nawet zwarcie biegunów na "ułamek sekundy"
może spowodować uszkodzenie miernika. Nie wspominając już o fakcie, iż jakiś artysta, spróbuje sprawdzić
aku w skuterze albo chuj go wie gdzie.

Nie polecaj metod, które nie dość, że nieskuteczne (czas dotknięcia biegunów) to jeszcze mogą komuś krzywdę zrobić.
Zgłoś
Avatar
nanab 2013-08-12, 16:00
Ale odkrywcze. Nikt przecież nie domyślił by się że pusta bateria bez prądu w środku będzie się odbijać tak samo jak pusta butelka. A to na filmiku to nie są baterie tylko pojedyncze ogniwa.
@2UP tylko bateryjki do pilota. Chociaż w sumie nic wielkiego się nie stanie nawet jak podłączysz normalny akumulatorek od zabawki mogący dać kilkaset czy kilka tysięcy amper bo przewody albo miernik odparują.
Zgłoś
Avatar
piterek098 2013-08-12, 16:00
Radysh napisał/a:

piterek098 Amperomierz ma minimalną rezystancję i nawet zwarcie biegunów na "ułamek sekundy"
może spowodować uszkodzenie miernika. Nie wspominając już o fakcie, iż jakiś artysta, spróbuje sprawdzić
aku w skuterze albo chuj go wie gdzie.

Nie polecaj metod, które nie dość, że nieskuteczne (czas dotknięcia biegunów) to jeszcze mogą komuś krzywdę zrobić.



oczywiście to odnośnie baterii a nie akumulatorów a metoda 100% bezpieczna miernika nie da się spalić chyba że ustawisz za mały zakres. sam tak robię ,nigdy nie spaliłem miernika i wiem co robię bo znam się na elektronice
Zgłoś
Avatar
Radysh 2013-08-12, 16:04 2
piterek098 napisał/a:



oczywiście to odnośnie baterii a nie akumulatorów a metoda 100% bezpieczna miernika nie da się spalić chyba że ustawisz za mały zakres. sam tak robię ,nigdy nie spaliłem miernika i wiem co robię bo znam się na elektronice



Nie uszkodziłeś, na "paluszkach" czy innych. Ale zasada jest jedna:
Amperomierz podłączamy ZAWSZE SZEREGOWO
I nie siej mi tu panie drogi herezji bo jeszcze sobie jakiś sadol krzywdę zrobi.
Zgłoś
Avatar
piterek098 2013-08-12, 16:09
@up człowieku o czym ty mówisz, BATERIE tylko i wyłącznie BATERIE lol nie ma sensu ciągnąć z tobą tego tematu
Zgłoś
Avatar
Szczwany_Lisek 2013-08-12, 16:13 1
cenzurowany napisał/a:

[...]
3) w przypadku zużycia po prostu nie działa np pilot i ją wypierdalam do kosza z wielkim hukiem !


To przez Ciebie planeta umiera bestio w ludzkiej skórze!!!
Baterii nie wyrzuca się do kosza tylko do specjalnych kontenerów!!!
Zgłoś
Avatar
thez 2013-08-12, 17:21
Radysh napisał/a:


(...) I nie siej mi tu panie drogi herezji bo jeszcze sobie jakiś sadol krzywdę zrobi.



To by się narobiło
Zgłoś
Avatar
Kalibur 2013-08-12, 18:37
A nie lepiej dotknąć językiem?
Zgłoś
Avatar
Alepocotokomu 2013-08-12, 19:07
Radysh, Panie zjebałeś pan. Mój plan poszedł się jebać ;<. Miałem nadzieje ze jakiś tłuk wetknie przewody od multimetru ustawionego na pomiar prądu do gniazdka! Może byłby jakiś materiał na harda.
Zgłoś
Avatar
fryc88 2013-08-12, 22:42
Jak ODRÓŻNIĆ a nie ROZPOZNAĆ baterię.
Zgłoś
Avatar
CoJaTamKurwaWiem 2013-08-12, 23:23
fryc88 napisał/a:

Jak ODRÓŻNIĆ a nie ROZPOZNAĆ baterię.



"-Mamo, mamo... zapoznałem fajną dziewczynę...
- Nie"zapoznałem" ale "odróżniłem", kurwa...."
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie