18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:39
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
W tym roku wyjątkowo mam problem z kretami w ogrodzie (brak zimy trochę je pobudził do robienia kopców) Próbowałem wielu środków ale żaden nie działał skutecznie. Jakiś czas temu znajomy opowiedział mi o czymś takim jak "target kretołap". Sprytna minibomba na krety. Filmik pokazuje jak działa. Skuteczność jest wybuchowa



(filmik nie mój)

Myślę że ten sposób pozbywania się kretów idealnie pasuje do towarzystwa sadoli.

A tu instrukcja od producenta: (oglądać od 0:55)

Zgłoś
Avatar
Presty 2014-01-15, 10:27
Jak od kilku lat mam piękny trawnik. Jak pokazuje się kret, cierpliwie czekam przed południem i jak ruszą się ziemia, wykopuję.
Żaden inny sposób nie skutkuje
Zgłoś
Avatar
ellsworth 2014-01-15, 11:42 2
Sam się zabij, a nie kreciki morduj!
Zgłoś
Avatar
m................v 2014-01-15, 11:47 9
Krety w Polsce są pod ochroną, zrobiłem screeny, filmy skopiowałem. Zajmie się tym prokuratura, w celu zidentyfikowania osób widniejących na filmach, na wniosek... (dane osobowe)
Zgłoś
Avatar
soleosirup 2014-01-15, 11:47 6
ale ludzie są zjebani.. zabijać bo trawniczek musi być piękny
Zgłoś
Avatar
Hooorq 2014-01-15, 11:54 3
@Up nie dla trawnika tylko dla przyjemnosci sie je zabija
Zgłoś
Avatar
kenzol 2014-01-15, 12:09
Filmik sadola "Dafid" pokazuje, że to urządzenie nie jest jednak tak skuteczne. Tak samo jak elektryczna pułapka na szczury. Kupiłem to badziewie i jak dotąd żaden szczur się nie złapał. Myszy oczywiście, sporo myszy zostało uśmierconych, ale myszy (i każdemu zwierzęciu) w momencie zgonu puszcza pęcherz i wydzielają małe ilości moczu. Po jakimś czasie używania tego urządzenia, metalowe płytki zaczęły pokrywać się rdzą od tego moczu i dochodziło do przypadkowych spięć. Także pułapki elektryczne na myszy się nadają, ale nie opłaca się przepłacać i można kupić coś tańszego, natomiast na szczury nie działa w ogóle.
Zgłoś
Avatar
Camel_06 2014-01-15, 12:23
Muszę wypróbować, tylko podrasować jakoś bo to jakoś mało efektywnie się zapowiada. Całe podwórko mi zrył pierdolony. Może też zrobię materiał?
Zgłoś
Avatar
OgarStaryx2 2014-01-15, 12:43
Nie chce mi się sprawdzać w gógl ale w Polsce krety są chyba pod ochroną. Takie zastosowanie odstrzału nie jest karalne?

Nie jestem pejsem, żeby przejmować się kretami (mnie też wkurwiają na ogrodzie) ale interesuje mnie aspekt prawny w przypadku gdy ja bym napierdalał pirotechnikę w kretowiska, a mój pojebany sąsiad by zadzwonił na psy, że krety zabijam.
Zgłoś
Avatar
gregor40 2014-01-15, 12:50 6
Jak zwykle - lepiej zapobiegać niż leczyć. 3 lata temu siatka plastikowa 5cm pod trawnik. 3 lata spokoju od kretów. Za to sąsiedzi mają ich więcej
Zgłoś
Avatar
Blizzard93 2014-01-15, 13:11 2
Najskuteczniejsza jest i tak stara dobra sztychówka Szybko wykopać i na pół gnoja !
Zgłoś
Avatar
L................o 2014-01-15, 13:12 2
Znam dużo lepszy sposób.
Mój znajomy sprowadził z Niemiec specjalny środek - granulat, który po kontakcie z wilgocią i powietrzem powoli zamieniał się w silnie trujący gaz (podobno jest to na bazie cyklonu B). Po rozłożeniu tego we wszystkich norach trzeba było opuścić teren na jakieś 2 tygodnie, ale potem był już spokój na kilka lat, bo wytruło wszystkie skurczybyki w promieniu kilkuset metrów
Jednak Niemcy znają się na gazowaniu

Niestety ten środek nie jest już dostępny
Zgłoś
Avatar
GrenAcid 2014-01-15, 13:24 3
@up
Mam szczera nadzieje ze jakis psychol upierdoli ci rece zebys musial sie tepy chuju lokciem podcierac.

Co do debili zabijajacych te zwierzeta bo trawnik im psuja, a) oby was sasiad podjebal bo jestescie idiotami, b) Patrzcie post Gregora40....tak sie to zalatwia uzywajac mozgu, sfolocz z azji sie przytargala ehhh szkoda slow.
Zgłoś
Avatar
Lemon19 2014-01-15, 14:20 2
Kretołap?
Kawałek rurki PCV, z jednej i z drugiej strony wejścia - zapadki (otwierają się tylko w jedną stronę), umieszczamy to w jednym z korytarzy i bez różnicy z której strony kret wejdzie to już z niej nie wyjdzie Wejścia otwierają się tylko do środka.
Zgłoś
Avatar
D................d 2014-01-15, 14:20
W Polsce jest objęty ochroną gatunkową częściową. Nie jest chroniony na terenie ogrodów, upraw ogrodniczych, szkółek, lotnisk, ziemnych konstrukcji hydrotechnicznych oraz obiektów sportowych.

Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 28 września 2004 r. w sprawie gatunków dziko występujących zwierząt objętych ochroną (Dz. U. z 2004 r. Nr 220, poz. 2237)

Jeżeli ktoś ma kompleks mniejszość i nie potrafi sobie poradzić ze świadomością, że kret jest inteligentniejszy od niego no to trudno...
A wystarczy kawałek siatki jak kolega gregor40 napisał.
Zgłoś
Avatar
krecik 2014-01-15, 14:28 1
skurwysyny jebane paszo won od kretów
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie