18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
Corey_09 2012-06-19, 16:13
Jebany w 4 minuty nóż zrobił , ja bym w tyle nawet nie zdążył porządnie wytrasować
Zgłoś
Avatar
Infernalgirl 2012-06-19, 16:16
przepraszam bardzo, a te gumowe rękawiczki chronią go przed tymi odłamkami metalu?
Zgłoś
Avatar
LICH0 2012-06-19, 16:17 1
Pewnie po emisji tego filmiku w necie posypało się pełno zamówień z ..... Krakowa
Zgłoś
Avatar
Curtis 2012-06-19, 16:32
mam nadzieje, że wrzuci jeszcze jakieś filmiki z tym nożem. nożyk spoko ziomek
Zgłoś
Avatar
qrczaq 2012-06-19, 17:05
Kiedyś (obecnie zdarza się to rzadko) szefowie kuchni często używali noży nie ze stali nierdzewnej a wysokowęglowej. Oprócz oczywistej wady jaką była korozja nóż z takiej stali można było łatwiej naostrzyć, no i osiągnąć efekt niemal brzytwy. Dlatego, to że to nie jest "nierdzewka" niekoniecznie musi być wadą. Z tych samych powodów brzytwy najczęściej wykonywane są ze stali wysokowęglowej. A co do filmu, to koleś ma rzeczywiście fajny sprzęt na warsztacie.
Zgłoś
Avatar
mindFucker 2012-06-19, 17:19
nuta w tle ?
Zgłoś
Avatar
Cryan 2012-06-19, 17:58
nanab napisał/a:

Tylko skąd wziąć dobrą stal i jak ją utwardzić? O całym warsztacie za x tysięcy nie wspominam bo to oczywiste...
Kiedyś zrobiłem coś w tym stylu z resora ale wyszła plastelina. Nawet później próbowałem zahartować jeszcze raz(z temperatury "jasny żółty" a potem odpuszczanie 250'C pare godzin) ale nic nie dało-z gówna noża nie ukręcisz...
Obrazek


Odpuszczanie Ci niweluje naprężenia, ale tym samym psuje efekt hartowania. Hartowanie polega na niedopuszczeniu do rekrystalizacji w austenit. Dobrze kombinowałeś, ale trzeba nagrzać do powyżęj 727 (najlepiej 30-50 więcej) i szybko zahartować.

piripiri - kup sobie "pikutka" nóż victorinouxa który jest pod nazwą "nóż do kiełbasy i pomidorów". Kosztuje 13 złotych, kroi w podobny sposób. Ja pikutkiem jestem w stanie ciąć zamrożonego kurczaka.

qrczaq - dzięki za zajebistą ciekawostkę, w sumie dość logiczne, ale nie słyszałem o tym
Zgłoś
Avatar
Jackyll 2012-06-19, 18:10
W zasadzie każdy by to zrobił, kto by miał wiedzę, materiały i narzędzia poza już samym warsztatem-bułka z masłem .
Zgłoś
Avatar
Waki 2012-06-19, 18:44
cienkie, długie ostrze, oby mu się nie połamał na zmrożonym maśle, chociaż jakby to nagrał to na harda jak znalazł
Zgłoś
Avatar
anotherbrick 2012-06-19, 23:54
Cytat:

a potem z szuflady słychać - chrum, chrum, mniam mniam, bo tak Ci go rdza wpierdala



hahahahahha o kurwa nie moge

+ żeby się nie doczepili: nóż bardzo fajny.
Zgłoś
Avatar
nanab 2012-06-20, 0:24
Cryan napisał/a:

Odpuszczanie Ci niweluje naprężenia, ale tym samym psuje efekt hartowania. Hartowanie polega na niedopuszczeniu do rekrystalizacji w austenit. Dobrze kombinowałeś, ale trzeba nagrzać do powyżęj 727 (najlepiej 30-50 więcej) i szybko zahartować.



Przy hartowaniu oceniając po kolorze było 1100-1200 stopni. Odpuszczałem bo wolę żeby nie był ostry jak żyletka, ale nie rozpadł się na kawałki przy mocniejszym cięciu. Poza tym odpuszczałem w niskiej temperaturze więc twardość nie zmieniła się tak bardzo.
Zgłoś
Avatar
Hrabia Drapula 2012-06-20, 0:44
szczerze każdy kto zna się na nożach powie że to jest gówno ,niech dotknie coś kwaśnego i pokaże po 24 godz,do domu polecam noże z ceramiki tylko porządny,a nie z tesco co tłucze się jak spadnie na podłogę albo farbuje od buraka,dobry min rok bez ostrzenia przy normalnym codziennym użytkowaniu wytrzyma spokojnie
Zgłoś
Avatar
Spider 2012-06-20, 11:23
Noże custom są doskonałe - masz możliwość wybrać jak taki nóż będzie wyglądał z jakiej stali itp. A kupując markowe noże udaje się trochę zacierać stereotyp człowieka z nożem - bandyty.
Zgłoś
Avatar
P................C 2012-06-29, 1:51 1
jak zrobić miecz
Zgłoś
Avatar
p0rucznik 2012-06-30, 21:29
prawdziwe: dobre bo polskie!
Zgłoś