18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Avatar
bloodyman 2013-07-08, 20:15
W środku trochę się łamie. Włożył bym do środka taki 30-40 cm kawałek tej mniejszej by naprężenia się ładnie rozeszły.
Zgłoś
Avatar
Anders Breivik 2013-07-08, 20:34
Przyda się, jak "gówno trafi w wentrylator"
Zgłoś
Avatar
Captain's Burger 2013-07-08, 20:38 1
Linka której używa to jakiś paracord - linki używane w spadochroniarstwie

taktyczni.pl/index.php?k76,paracord-alse-cord-czaszki-paracord
en.wikipedia.org/wiki/Parachute_cord

Cholernie mocne jak na swoją średnicę
Zgłoś
Avatar
konrado713 2013-07-08, 20:42
To dodaj jeszcze cenę narzędzi ...
Zgłoś
Avatar
Graphoman 2013-07-08, 20:52 2
Włókno szklane jest znacznie lepsze. Cieńsze, znacznie bardziej wytrzymałe, a odpowiednio laminowane pręty są praktycznie zupełnie bezpieczne.
W dodatku nie są takie drogie, wystarczy tylko chwilę pogrzebać w internecie.

Dobra cięciwa, ewentualnie dodatkowa owijka w centrum, bo kijka powyżej centymetra średnicy nie ma co na łuk brać, a to jednak dość cienkie w dłoni się zdaje i można szaleć.

Może nie pozabijamy legionów orków jak Legolas, ale postrzelać trochę do celu można.
Zgłoś
Avatar
miodek_1 2013-07-08, 20:59
Nie wiem po co drążyć temat materiału. Kilka tysięcy lat temu ktoś wynalazł łuk zrobiony z drewna i jeśli nie stać was na profesjonalny łuk to czego byście innego nie użyli to efektów lepszych nie osiągniecie przy kilku godzinach pracy.
Drewno nie tylko jest łatwiejsze w obróbce , ale da też lepszy efekt...
Zgłoś
Avatar
hat0r 2013-07-08, 21:25 1
Gimnazjalista na OIOM'ie ze strzałą w czaszce za 3.. 2... 1...
Zgłoś
Avatar
Hubert0501 2013-07-08, 21:38 1
@miodek_1 Zgodzę się, że drewno to zajebisty surowiec (szczególnie w lutnictwie). Piękny i często niezastąpiony, ale kurwa...łatwy w obróbce?
Zgłoś
Avatar
KingOfBathroom 2013-07-08, 22:03 1
Łuk może za mniej niż 10$, ale warsztat i sprzęt grubo ponad 3000$.
Zgłoś
Avatar
Altus 2013-07-08, 22:09 4
@up
zachwycasz się warsztatem i może myślisz, że bez tego sprzętu nie dasz sobie rady zmajstrować takiego łuku czy co? Może wpisz w google 'papier ścierny' albo 'pilnik'?
On sprzęt miał, więc go wykorzystał, a Ty bądź kreatywny
Myślę, że taki łuk już da radę zrobić samym nożem do chleba
Zgłoś
Avatar
bedzio 2013-07-08, 22:48
No wszystko pięknie piszecie o łuku z drewna ale to nie jest tak proste jak się wydaje...
Po pierwsze trzeba zdobyć odpowiedni kawałek drewna co tak łatwe wbrew pozorom nie jest.... szczególnie żeby było odpowiednio elastyczne ale nie łamliwe.
No i nastepnie odpowiednia obróbka zajmuje naprawdę dużo czasu a co do komentarzy tych którzy piszą jak to łuki już w starożytności robili itd no fajnie że robili ale były od tego wyspecjalizowane zakłady a łuk taki robiono czasami parę miesięcy z czego wiekszość zajmowało leżakowanie drewna
Zgłoś
Avatar
dagins 2013-07-08, 23:20
Łuk robi się z leszczyny i włókien konopi lub lnu. Dla mnie najtrudniejsze były do zrobienia strzały, bo ciężko znaleźć idealnie prosty kijek. Pewnie kiedyś ludzie nadawali odpowiedni kształt kijom na kilka miesięcy przed ich ścięciem.
Zgłoś
Avatar
WildGee 2013-07-08, 23:35
Stać go na warsztat za kilka tysięcy, ale na łuk za 100 baksów już nie...

P.S. Wiem, że chodzi o sam fakt majsterkowania i o to, że jak się chce to można, więc dał bym wam zdjęcie maści na ból dupy tak profilaktycznie ale nawet na zdjęcie mnie nie stać...
Zgłoś
Avatar
shadow4601243 2013-07-08, 23:38
Łuk do kitu. PCV wytrzyma może z 5 strzałów. Będzie się odkształcać i w końcu pęknie.

Za dosłownie 5zł można kupić pręt z włókna szklanego (z którego są robione aktualnie praktycznie wszystkie profesjonalne łuki) i za 15-20zł oryginalną cięciwę. Całość wyjdzie o połowę taniej a taki łuk nada się do czegoś więcej niż strzelanie z 5m.

W razie jak ktoś by chciał budować - pręt około 1.5m o średnicy 10mm powinien być ok
Zgłoś
Avatar
Zizi857 2013-07-08, 23:42
1:21 ku*rwa dentysta mi się przypomniał , i już mnie knopy od tego bolą .
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie