18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 33 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
S................k 2013-10-30, 9:15 2
Szybki sposób na zrobienie kariery, wpierdolić się do transformatora, zgarnąć odszkodowanie za własną głupotę i wejść na biegun. W Polsce chyba najłatwiej jest dorobić się na głupocie i kradzieży.
Zgłoś
Avatar
MiszczYogurt 2013-10-30, 10:02
Suchar i Ch** Gimb się Fizyki nienaumiał pała siadaj.
Zgłoś
Avatar
R................t 2013-10-30, 10:36
Macho - dał kalekom i inwalidom wzorzec do nie poddawania się i do walki, chuj ze tvn - owski ale moze zmusi kogoś do refleksji i nie poddawania się. Życie może być fajne i bez nogi.

Trimeresurus i jaras 03 - macie po piwku bo w sumie macie rację.
Zgłoś
Avatar
ChomikAdrian 2013-10-30, 12:10
Chujowy żart dla tych, co wiedzą co to transformator.

"dodatni od transformatora"


Zgłoś
Avatar
j................3 2013-10-30, 14:44 6
to tylko pierdolony kawał a ja jestem inżynierem i sam nawijałem trafa toroidalne do koncowek mocy...

Biegun bo pasuje do bieguna jako geograficznego taki konsensus pomiędzy zachowaniem sensu w dowcipie i rzeczywistości ale wy musicie podleczyć swoje kompleksy
Zgłoś
Avatar
zonk 2013-10-30, 15:12
@Up, owszem pasuje do bieguna geograficznego ale dla inżyniera to jest po prostu głupie i bez sensu. I nie chodzi o leczenie kompleksów. Wiedza inżynierska nie pozwala się z tego zaśmiać.
Zgłoś
Avatar
papiespolak 2013-10-30, 15:53 3
debil wchodzi podczas burzy do stacji transformatorowej, włazi na przewody i urywa mu kończyny, dostaje ćwierć miliona odszkodowania + rentę dożywotnią wyższą niż zarobki większości ludzi w tym kraju, zakłada fundację której działalność zaczyna od przyznania sobie nagrody, za cudzy hajs baluje na biegunach i po górach, zostaje bohaterem narodowym i teraz właśnie wyszedł film o nim który go przedstawia jako herosa XXIwiecznej Polski
Zgłoś
Avatar
majer 2013-10-30, 17:00 1
SQT napisał/a:

Transformator nie ma biegunów (dodatni, ujemny). Nie ma piwa.



pseudo inżyniery kurwa… to jak wygląda faza? jest prostą biegnącą po 0?

to żart dla pseudo inynierów:

faza na wyjściu z transformatora przyjeła jako że jest sinusoidalna, wartość dodatnią i jebła janka, dzięki temu że janek nie był tak samo wychylony, wytworzyła się różnica potencjałów.

Zgłoś
Avatar
zonk 2013-10-30, 17:22
@Up, faza i neutralny to nie jest biegun dodatni i ujemny. Ale skoro jesteś debilem i nieukiem to nie nasza wina.
Zgłoś
Avatar
Mycoplasmatal 2013-10-30, 17:38 2
jedyne czego uczy ten typ to "ujebało mi ręke i nogę bo jestem kretynem ale zostałem sławny i bogaty". Z resztą nie raz gdy go pytano czy wolałby nie mieć wypadku odpowiadał że nie bo nie zostałby sławny. Zajebisty wzorzec dla dzieci.
Żeby było śmieszniej to przy dzisiejszym zaawansowaniu protez łatwiej ułomnemu pójść na biegun niż zwykłemu typkowi - nogi nie marzną.
Zgłoś
Avatar
K................1 2013-10-30, 19:06
HeHe to taki mały żarcik;
Jaś Mela bez nóg zdobył Biegun,
a Ty jaką masz wymówkę??
.....
.....
....
nogi mnie bolą.
Zgłoś
Avatar
majer 2013-10-30, 19:27 1
SQT napisał/a:

@Up, faza i neutralny to nie jest biegun dodatni i ujemny. Ale skoro jesteś debilem i nieukiem to nie nasza wina.



faza jest raz + a raz -, o to chodzi… chyba źle Ci to napisałem.
Zgłoś
Avatar
tabaraba 2013-10-30, 21:42
majer napisał/a:



faza jest raz + a raz -, o to chodzi… chyba źle Ci to napisałem.



dałem Ci piwo bo mnie rozbawiłeś
otóż żeby mówić o przebiegu sinusoidalnym musimy sobie zdać sprawę czym on jest ... niestety większość nie ma pojęcia
w skrócie: przebieg sinusoidalny tworzy amplituda będącą wartością niezmienną w czasie w stanie ustalonym oraz przesunięcia fazowego, które jest już zmienne w czasie przesunięcie fazowe określa nam kierunek wektora, zaś amplituda jego długość, zwrot wektora jest zawsze po zewnętrznej okręgu zarysowywanego przez obracający się wektor do czego dążę ... jeżeli wektor wiruje, przy czym jeden jego koniec nie zmienia swojej pozycji, to punkty które osiąga wektor w poszczególnych chwilach czasu po przedstawieniu na osi czasu tworzą przebieg sinusoidalny kończąc wywód - amplituda jest zawsze dodatnia, kąt przesunięcia fazowego zawiera się w przedziale od 0 do 360 stopni, a Ty majer piszesz głupoty

Melę poraziła (chyba bo nie wiem co go trzasnęło) różnica wartości chwilowej wynikającej z różnicy przesunięć fazowych pomiędzy wektorami 2 faz czy tam różnica potencjałów pomiędzy wartością chwilową jednej fazy a ziemią
Zgłoś
Avatar
j................3 2013-10-31, 10:23
chuja się znacie, pl.wikipedia.org/wiki/Napi%C4%99cie_krokowe i pl.wikipedia.org/wiki/Napi%C4%99cie_dotykowe
Zgłoś
Avatar
ProVVe 2013-11-01, 1:09 1
RagicMabbit napisał/a:

znam chłopa osobiście - możesz mu wylizać uziemienie, piwa nie ma



To zapytaj się czy kable były ciepłe kiedy je łapał...
Zgłoś